Słuchawki z mirofonem - mikrofon nie działa

Problem jest taki że słuchawki normalnie działają, a mikrofon tak jakby nie działał. Nie jest to wina samego mikrofonu ponieważ działa na innym komputerze. Wydaje mi się że to wina sterowników. Sterowniki to SoundMAX. Posiadam również głośniki 5.1 z creative. Jednakże nawet po odpięciu mikrofon nie działa. Próbowałem już reinstallu sterowników, konfiguracji, ale nadal nie działa. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział, co zrobić, żeby działało.

PS. Karta dźwiękowa jest zintegrowana.

Może masz wyciszony mikrofon w Głośności Głównej? Znajdziesz regulacje dźwięku w rejestratorze. Wpisz w zakładce “wyszukaj pliki i foldery” - termin “dźwięk” lub adekwatne pojęcie w innym języku w zależności od wersji językowej Windowsa jaką posiadasz.

Problem jest w tym, że jest wyciszony(właśnie zauważyłem) lecz po odznaczeniu i zapisaniu samo się ponownie wycisza. Zapewne jest to wina sterowników, tylko nie wiem jaki inny sterownik zainstalować.

Jak wyskoczy okienko, że chcesz zainstalować sterowniki - to dajesz opcję “Tak, tylko tym razem” potem podajesz ścieżkę do tego sterownika, a program wbudowany w Winowsa odczyta ten sterownik i dasz “dalej”. Problem może być wtedy gdy program nie widzi sterownika, bo np. może być spakowany. Trzeba zatem go wypakować.

Hmm, sterowniki są zainstalowane, mikrofon wykrywa, lecz nie nagrywa dźwięku. A te sterowniki są do głośników dodam.