Sluchawki

Witam .Borykam się z problemem dzwieku słuchawek mianowicie podlaczajac do laptopa sluchawki dziala tylko jedna prawa badz lewa zalezy jak wloze wtyczke. Jak ja troche wyjme sluchawki dzialaja .Przypomne też że miałem już akcje z nadepnieciem /wyrwaniem kabla przez przypadek z laptopa.
Prosze o pomoc .

Możliwe trzy przyczyny.

  1. Słuchawki z jackiem 4 pinowym a gniazdo jest stereo i wtedy czasami nie łapie

2)Uszkodzona wtyczka słuchawek.

3)Uszkodzone gniazdo jack w laptopie.

W pierwszym przypadku użyć innych słuchawek lub przelotki.
W drugim, wymienić słuchawki, przewód, lub jacka.
W trzecim, oddać laptopa do naprawy.

Ewentualnie kupić słuchawki na BT lub USB, albo kartę audio na USB np.

1 polubienie

innych sluchawek nie mam ale podlaczylem do innego laptopa i dzialaja perfekcyjnie bez zadnego dotykania kablem oraz tak mam slcuhawki z jackiem 4 pinowym a gniazdo nie wiem zoabcze

Więc w tym lapku masz oddzielne gniazdo do słuchawek i oddzielne do mikrofonu a w tym innym masz gniazdo “combo” dwa w jednym i stąd na nim działają słuchawki z mikrofonem (bo takie masz, skoro jack czteropinowy).
Potrzebna przejściówka.

https://allegro.pl/oferta/adapter-aux-3-5-sluchawki-mikrofon-jack-4-polowy-9177473660

nie no nie mam razem to jest lenovo legion y540 i mam przejciowke ktora uzywam

Ten Lenovo ma gniazdo “combo”, więc nie potrzebna ci jest przejściówka do słuchawek z mikrofonem.
Możliwe, że słuchawki mają na kablu jakiegoś “pilota” do ustawiania głośności i odbierania połączeń (czyli typowe do telefonu) wówczas mogą być problemy w odtwarzaniu z lapkiem.

1 polubienie

znaczy mam slcuhawki spc gear plus chyba

Podaj co to za słuchawki.

ale mi chodzi o to ze jak je podlaczam to dziala mi tylko prawa a jak troche je wyciagne to dzialaja obie

Obie działają , ale zapewne w przeciwfazie…

1 polubienie

dodam do tego ze wlasnie o ten kabel zahaczylem i od tego momentu tak to dziala i troche nie rozumiem co to przeciwfaza jestem po prostu zwyklym prostym czlowiekiem :wink:

OK jeśli to “z tej serii” słuchawki
https://www.x-kom.pl/p/579921-sluchawki-przewodowe-spc-gear-viro-plus-usb.html#modal:galeria
To powinny jak najbardziej działać prawidłowo podłączone do gniazda combo twojego lapka.
Pewnie nie posiadasz ich z kartą dźwiękową na USB, bo wówczas nie miałbyś problemu.
Wychodzi więc na to, skoro działają poprawnie na innym lapku, że uszkodziło ci się gniazdo w lapku, albo sam system nieprawidłowo je rozpoznaje.

1 polubienie

tak wlasnie te mam i sek w tym ze te dwa miesiace dzialal spiewajaco wiec mowisz ze zepsulem wejscie kurka czyli do naprawy musze go dac?

a i zapomnialbym dodac ze jak wyczuje troszeczke minimalnie wyjme kabelek to dzialaja sluchawki ok a jak dopne normalnei na maxa to tylko jedna dziala

Ale jak je podłączasz?
Masz do nich jeszcze kartę dźwiękową na USB…więc jeśli źle działają na gnieźdie combo jack laptopa, to spróbuj na tej karcie USB.
Jeśli z kolei dobrze działają jak napisałeś na innym lapku, na gnieździe combo - to pozostaje jedynie uszkodzone gniazdo w lapku.
Poza tym na pewno dopychasz je na maksa?
Gniazda combo mają to do siebie, że trzeba dobrze docisnąć wtyk.

1 polubienie

bez przejsciowki po prostu biore ten kabelek i podlaczam do wejscia w laptopie na maksa czyli zeby wszedl caly kabelek a jak delikatnie go wyczuje i troche wyjme slcuhawki dzialaja , tak probowalem na drugim laptopie i slcuhawki podlaczone na maxa dzialaja a tutaj juz nie

Spróbuj z kartą dźwiękową na USB i sprawdź (tą którą masz razem w zestawie ze słuchawkami), o ile masz w tej wersji.
Z tego wynika, że coś zrobiło się z samym gniazdem combo jack niestety laptopa.
Odgiął się jakiś pin(?), chociaż przy mocnym wyrwaniu wtyku, to raczej prędzej coś z kablem mogło się stać, ponieważ uszkodzenie samego gniazda to nie tak prędko, ale jest możliwe.

1 polubienie

przykro mi mowic ale przez usb dzialaja swietnie

kurka nowy laptop szkoda ale bardzo dziekuje za pomoc :slight_smile:

To wynika jednak z tego, że samo gniazdo gdzieś się w środku odgięło niestety.
Chociaż trochę dziwne…pogrzeb jeszcze w ustawieniach dźwięku możliwe, że masz coś przestawione i system błędnie wykrywa słuchawki i mikrofon podczas prawidłowego podłączenia do gniazda (wówczas masz jak piszesz dźwięk jedynie w jednej słuchawce - balans?).

1 polubienie