Słuchowisko binauralne "Tunel"


(kreska_) #1

Nowa tu jestem, to się przedstawię. Tutaj kreska_ z ekipy słuchowiska binauralnego “Tunel”

 

Chodzi o to, że jakiś czas temu grupka ludzi (niektórzy wywodzący się branży filmowej i multimediów - m.in realizatorzy dźwięku, aktorzy, reżyserzy, gamedevi) wpadła na pomysł, żeby stworzyć słochowisko w technologii binauralnej - zakładacie słuchawki i macie wrażenie pełnego dźwiękowego „3D”, rozróżniacie kierunki, z których dochodzi dźwięk, otacza on Was jak rzeczywistości (jak ktoś ciekawy, jak to się robi i działa dokładnie, to to na początek wystarczy zajrzeć od wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Nagrywanie_binauralne, warto też spojrzeć na angielską, bo pełniej i więcej źródeł)

 

No dobra, pomysł jak pomysł, nie jesteśmy pierwszym słuchowiskiem binauralnym - więc o co chodzi? Jesteśmy pierwszym zrealizowany zupełnie w terenie, bez montażu dźwięku, cięć, prac studyjnych itd. Nawet bez sztucznej głowy. Wszystko po to, by stworzyć jeszcze większy realizm przestrzeni dźwiękowej w odbiorze słuchacza. Stosowane w nagraniach binauralnych mikrofony douszne tkwiły cały czas w uszach aktora, który grał rolę głównego bohatera - prywatnego detektywa Rafała Kryńskiego.

 

„Tunel” to współczesny kryminał i chcieliśmy, żebyście zakładając słuchawki, mogli stać sie na czas słuchania jego głównym bohaterem, usłyszeć świat dokładnie tak, jak słyszy go on, poczuć przez czas trwania słuchowiska, jak to jest być detektywem Kryńskim.

 

 

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak podoba Wam się taka immersja w bohatera, tego rodzaju FPP. Pytanie - czy daliście się wciągnąć, czy chcecie słuchać więcej… Wszystkie opinie słuchaczy bardzo nam pomagają rozwijać materiał. To, co mamy teraz, to realizacja próbna, pilot, który jest wstępem do realizacji pełnej - 10-odcinkowego serialu słuchowiskowego.

 

Pilotażowy odcinek “Tunelu” znajdziecie tutaj, pamiętajcie o swoich najlepszych

słuchawkach:

 

http://tunel.foliasound.pl/tunel

 

Krótkie wideo o tym, jak robiliśmy tunel, tutaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RMEts_jngdA

 

Z bieżącymi działaniami wokół projektu jesteśmy też na fejsie:

 

https://www.facebook.com/sluchowiskotunel

 

To by było na tyle. Dajcie znać, co myślicie!

 

kreska_