Słychać puknięcie w monitorze

Cześć. Kupiłem nowy monitor LG. Gdy włączę komputer, to przed samym momentem pojawienia się pulpitu Win10 na monitorze, słychać w monitorze lekkie, miękkie puknięcie. Dzieje się to zarówno na kablu DVI, jak i HDMI. Co to może być? Wada to jakaś, czy normalka? Monitor działa normalnie, nic złego się nie dzieje. Na poprzednim monitorze LG W2252TQ czegoś takiego nie było. W linku kupiony monitor

http://www.agito.pl/monitor-lg-23-led-23mb35ph-b-23mb35ph-b-aeu/pd/DBN3NMBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Skapiec.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=1123015

Nie miałeś załączonej płytki do monitora ze sterownikami ?

Sterownik do monitora zainstalowany, jest w menedżerze urządzeń poprawna nazwa sprzętu. A co tu ma do rzeczy chipset? Sterownik do monitora też nie ma tu znaczenia bo bez sterownika na starym monitorze wszystko dobrze działało tak samo jak ze sterownikiem. Natomiast w nowym monitorze cos puka zarówno na sterowniku standardowym, jak i monitorowym. Monitor to nie karta graficzna, czy płyta główna, że bez sterowników nie ruszy. Klawiatura, mysz, czy monitor system ładuje standardowe sterowniki i wszystko działa jak należy. To raczej coś innego, zasilacz monitora może… Pytam, czy ktoś to miał i wie na 100% jaka to przyczyna.

 

 https://pl.wikipedia.org/wiki/Chipset

Dotyczy wszystkich podzespołów komputera a w tym również monitora itp. itd…

Pomimo tego że po instalacji Windows 10 oraz Windows 7 zawsze mam  niby wszystko OK

Sterowniki chipsetu instalowałem przy instalacji systemu. Bez nich system by nie działał właściwie. Nie widzę powodu, żeby je jeszcze raz te same instalować. :frowning: Odbiegliśmy od właściwego tematu. Tu chodzi o monitor. Chipset nie ma tu znaczenia. Chipset dotyczy wyłącznie systemu, płyty głównej najbardziej, a nie monitora

Teoretycznie powinno tak być jak piszesz a w praktyce jest często inaczej.

Zapytaj producenta.

Zgaduję - może jakiś przekaźnik coś w monitorze po prostu przełącza? Może zmienia się wtedy rozdzielczość ekranu?