Smarfon z Windows Phone

są alternatywne interfejsy do iPhone ale nie miałem (widziałem w cydii na screenshotach)

w iPhone jest wszystko tak zrobione że nie ma potrzeby używać rysika ale w TD2 ciągle nie powiększysz zdjęć czy stron internetowych jak w iPhone…

No może, ale np. chcesz użyć telefon w zimie - masz rękawiczki na rękach i wtedy ekran iPhone wysiada - chyba, że zdejmiesz rękawiczkę i “odmrozisz” sobie dłoń. :smiley: - w Diamondzie możesz wyciągnąć rysik i nim operować.

W Touch Diamondzie 2 jest specjalny pasek do zoomowania - pod ekranem.

To si chyba zdecydowałem…

powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz - jeżeli kupię sobie TD2 z Windows Mobile 6.1 co muszę zrobić, żeby używać nowego Windows Mobile 6.5…? Czy upgrade do tej wersji jest darmowe?

HTC ma zapewnić upgrade (darmowy) do WM 6.5 dla Touch Diamond 2 - w niedalekiej przyszłości - jeśli nie chce ci się czekać jest forum.xda-developers.com i tam możesz przebierać w ROM-ach WM 6.5 i nowszej jeszcze rozwijanej wersji 6.5.1: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=486

Oficjalna aktualizacja do 6.5 dla niektórych smarfonów jest już od 3 dni w tym również dla diamonda 2. oczywiście darmowa , wchodzisz na strone HTC , do działu pomoc i wybierasz diamond 2 aktualizacje , wybierasz rom i wpisujesz w pole S/N swojego diamonda , rom sciągnie się na kompa , sychronizujesz diamonada z kompem za pomocą activ synk uruchamisz pobrany plik romu , dalej według instrukcji wyswietlanych w oknach aktualizacji .Przed aktualizacją romu proponuje zapoznać się z zagadnieniem ze strony http://www.pdaclub.pl jak i dokładnie przeczytać instrukcje telefonu , najważniejsze to naładowana bateria na min 70% (instrukacja zaleca ponad 50% ale jest to mało bo w ekstremalnym przypadku może braknąć energi a wtedy z diomonda pozostanie tylko “demo” telefonu) najlepiej komp z niezależnym źródłem zasilania czyli laptop lub ups w kompie stacjonarnym który potrzymie zasilanie przez około 30 minut aczkolwiek aktualizacja firmware nie powinna trwać dłużej jak 15-20 minut , podczas aktualizacji nie dotylać niczego co w tym czasie bierze udział w aktualizacji.

Jeszcze takie pytania - nie byłbym spokojny gdybym nie zapytał o to jak z awaryjnością tych urządzeń - są problemy z psuciem się HTC TD2? Jak wtedy z gwarancją - są problemy z naprawą czy nikt nie sprawia kłopotów?

Czy soft się nie zacina, nie wiesz itp? Jak wiele aplikacji można na nim instalować?

Jakie największe karty pamięci to obsłuży?

Ogólnie HTC nie są zbyt awaryjne , znacznie mniej jak np. nokie ale jak każdy sprzęt może ulec awarii , nie wiem jak z naprawą bo mój diamond 1 ma około roku i nie uległ uszkodzeniu , używałem różnych softów i najbardziej wieszały się softy nie orginalne , obecnie orginalny od HTC działa od jakiś 2 miesięcy bez zawieszki , aczkolwiek to nowy diamond więc powinien obsłużyć karty pamięci co najmniej 32Gb , mój nie posiada dodatkowego slotu tylko wbudowaną 4Gb , z opisu wynika że diamond 2 posiada slot na dodatkową pamięć. Możesz instalować ile chcesz aplikacji , aczkolwiek uzywanie większości naraz wiąże się ograniczoną pamięcią ram , diamond 2 posiada chyba 256MB i nie jest to zbyt wiele dla windowsa mobile 6.5.

Skończ pleść te bzdury o WM 6.5 - system bez problemu radzi sobie nawet na 128 MB RAM - zużywa nawet mniej pamięci i działa szybciej od oryginalnego 6.1, którego miałem.

Używanie WM 6.5 bez bajerów (Touch Flo 3D , SPB czy rozbudowanych kontaktów , spotkań , czy wydarzeń ) to tak jak włączyć w Vista tryb tekstowy i nie ma żadnego sensu i lepiej odrazu zainstalować WM5 , prosty sposób aby pakazać ile twój tel zużywa pamięci na pełnej wersji WM 6.5 i np. z załączonymi 3 programami w tym jakiejś nawigacji , poprostu zrób zrzut na forum i zobaczymy , bo ja nie pisze bzdór tylko fakty , a te fakty są poparte choćby oświadczynami dyrektorów microsoftu i HTC że na starsze urządzenia nie będzie aktualizacji do WM6.5 z przyczyny tylko jednej , “zbyt słaby sprzęt” , nie uzywasz wersji orginalnej tylko “ugotowany” rom gdzie wszystko robiono aby uzyskać jak największą ilość wolnej pamięci kosztem innych funkcji smartfona. Diamond 2 posiada 288Mb pamięci ram z tego około 150Mb zużywa na grafike 3D w tym Touch Flo 3D więc czy starczyło by mu 128Mb pamięci na orginalny w pełni funkcjonalny rom WM 6,5

przynajmniej więcej pochodzi bez ładowania :smiley:

no i WM5 sam ciągnie 30mb ram :smiley: ale wątpię żebyś znalazł WM5 na TD2 :wink:

CO? NIE MA WINDOWS MOBILE DO TD2?

A tam , podobno windowsa 95 udało się zainstalować i uruchomic na Diamondzie pierwszym :lol: to i pewnie WM 5 by ruszył na diamondzie 2 :stuck_out_tongue: , tak sobie z ciekawosci sprawdziłem pożeranie pamięci i w diamond 1 jest jej w sumie 192Mb z czego na programy przypada 108Mb z tego windows z bajerami zjada prawie 60Mb , załaczyłem tomtoma , kalkulator , przegladarke grafiki i zostało niecałe 10Mb a 12Mb potrzebne jest na zrzut kopi w razie nieoczekiwanego zamknięcia systemu a jeżeli w takiej systuacji nastąpi nieoczekiwane zamknięcie to smartfon wykonuje automatycznie hard reset czyli “instalacja” na nowo windowsa a w takim przypadku wszystko co było w telu zostaje utracone , ekstremalny przypadek ale może się wydażyć.

Chodzi o to, że nie ma starej wersji 5 do TD2 - spokojnie,

Dodane 12.10.2009 (Pn) 16:33

Ja jakoś nie używam SPB, ani TouchFLO - domyślne Titanium i powięszone elementy interfejsu pozwalają na wygodną obsługę bez “ulepszaczy”

Tylko po co mam udowadniać, ile mam pamięci, gdy mam włączoną nawigację - wtedy z reguły i tak nie używam telefonu - po prostu działa tylko nawigacja, ale niech ci będzie:

screen01l.png

A macie jakieś antywirusy w swoich HTC? Bo gdzieś słyszałem, że Eset wypuścił swój mobilny antywirus… warto to instalować?

Nie warto - zbędne spowalnianie urządzenia - wirusów na komórki prawie nie ma.

OK to dobrze…

Wrócę do kwestii zakupu - mam już wygospodarowane pieniądze, zdecydowałem się na ten model, pozostaje tylko jedno pytanie - gdzie najbardziej opłaca się kupić. Myślałem o zakupie przez USA, ale kalkulując, że do ceny muszę dołożyć podatek, pieniądze na wysyłkę do znajomej w Chicago i potem do Polski, oraz to, że nie mam gwarancji, kupię chyba w Polsce. Tylko jest pytanie - gdzie najbardziej opłaca się kupić - czy szukać na Allegro, czy być może jakiś operator sprzedaje taniej…?

Aha jeszcze jedno - bo bawiłem się PDA u kolegi, który ma u Siebie Windows Mobile 6.5. Tylko takie niby oczywiste pytanie - jak wygląda pisanie SMS czy dzwonienie z tego? Bo w tym PDA tego nie było :slight_smile: Czy pisanie SMSów z tego jest wygodne? I czy jakość rozmów jest dobra na tym? Bo z tych funkcji korzystam bardzo często (w końcu ma być to też telefon) i nie wiem jak to będzie wyglądać. W ogóle jest w tym książka telefoniczna, menadżer rozmów itp, miejsce w którym mam SMSy itp?

To już kwestia osoby - chociaż duży ekran plus wygodna klawiatura HTC sprawia, że nie jest to trudna rzecz.

Tego już nie wiem.

Oczywiście, że jest.

OK to dobrze. No ale przecież gdyby sformatuję system i wgram czystego Windows Mobile to utracę dostęp do dzwonienia i telefon stanie się zwykłym PDA?

No właśnie, w przypadku zmiany systemu potrzebuję do niego sterowników od nowa…?

To nie jest tak jak z komputerem z tym formatowaniem , systemWM/firmware telefonu znajduje się w “nienaruszalnej” częsci pamięci rom , można go porówniać do komputerowego biosa , czyli można updatować , można robić hard reset (hard reset to coś podobnego jak format z tym że zostanie zainstalowany system z pamięci rom telefonu) i żadnych sterów nie potrzeba , każdy system/“rom” robiony jest po konkretny model telefonu i nie da się wgrać systemu innego np z diamonda 1 do diamonda 2 i odwrotnie czy z asusa do HTC itp,aczkolwiek różni kamikadze na forach istnieją. A wgrywanie romów nieautoryzowanych to już “wyższa szkoła jazdy” smartfon musi zostać odblokowany i z tymi zagadnieniami proponuje odzwiedzić forum które wyłacznie zajmuje się pda/smarfonami , www.pdaclub.pl

widać jak się znasz na PDA… nikt nie zrobi ROMa WM5 na diamonda 2 :stuck_out_tongue: a win 95 nie ma nic wspólnego bo to nawet na M3000 odpalałem