Smarowanie procka AMD64

Witam, mam watpliwosci jak smarowac te procesory, jedni pisza zeby nalozyc troche pasty na srodek rdzienia i nie rozsmarowywac tylko docisna c radiator i pasta sama sie rozejdzie , a inni ze by samemy rozsmarowac sam juz nie wiem co jest lepsze , help

Ja nakładam niewielką ilość na środek. :smiley:

sam rozsmaruj, będziesz miał odrobinę zabawy w życiu …i pewność, że pasta jest wszędzie tam, gdzie być powinna. :smiley:

1.)

dajesz bardzo male ,ziarnko’’ na spod radiatora

i rosmarowujesz palcem przez folie jakas

do momentu kiedy cale ,ziarnko’’ wtopi sie w radiator

ze kiedy przejedziez czysta folijka po spodzie

niebedzie zadnego sladu po pascie

INFO:

(ma to na celu calkowitego pokrycia mikroskopijnych zaglebien na

radiatorze)

2.)

dajesz tylko ,ziarno’’ (gorczycy) pasty na srodku procka/rdzenia

radiator pod naciskiem sam rosmaruje idealnie paste po rdzeniu procka

i niewyjdzie po za niego

INFO:

(ma to na celu jak najmniejszego doplywu powietrza lub nawet jego braku do pasty,

dlatego rosmarowanie pasty to blad)

najlepsze pasty

1.)GEIL - CU/AI (czysta miedz+czyste srebro stezenie 5%)

2.)OCZ, Arctic Silver

3.)Arctic Ceramique

i dalej przepasc

narka

ok, dziekie czyli naloze odrobine pasty na procka i przycisne cooler do niego , paste wlasnie kupilem ARCTIC SILVER 5 :smiley:

Dokładnie tak. :smiley:

czy do montazu Pentagrama QVC120+ trzeba wyciagac plyte głowna z budy ??? mam AMD64

hmm, jak uwazasz, w kadym razie ja bym wymontował zasilacz najpierw, bo to duze urządzonko ten pentagram i zasilacz moze mu przeszkadzac

zdecydowanie tak - powinieneś wyjąć do montażu, dzięki temu będziesz miec pewność że nie uszkodzisz nic napłycie głównej - lepiej przed instalacją wyjąć płytę, niż później, żeby włożyć nową :wink:

juz mam zamiar montowac ten cooler , ale po wyjeciu plyty z s939 (ASUS A8V) pod plyta a dokladnie pod prockeiem gdzie wedlug instrukcji trzeba umiescic metalowa podstawke i do nie przymocowac kolki do montazu , tylko ze jest taki problem ze tam juz jest podstawka metalowa ktora byla do montazu coolera boxowego. Nie da sie tej plytki oderwac , nie wiem co teraz zrobic czy montowac do tej blaszki o coolera boxowego ???