SMART bez instalacji i bez praw administratora

Czy istnieje program na windows, który działa bez instalacji i nie wymaga praw administratora?

CrystalDiskInfo portable

Nie działa.

co nie działa i na czym?

Defraggler portable. Ma na dole analizuj i zakładkę Status. Pokazuje smart dysku. Zapis pkazuje tyle samo, co w crystaldiskinfo.


Nie trzeba nim jednak defragmentować. Wystarczy szybki ultra defrag portable z portable.info. Tez po polsku, defragmentuje i wystarcza szybka optymalizacja.

CrystalDiskInfo portable nie uruchamiał mi się bez uprawnień administratora.

Teraz nie mam jak sprawdzić. Jesteś pewny, że zadziała?

(197 i 200 u Ciebie kiepsko wyglądają)

Dobrze wygląda. Cześć z errorami trzy lata temu wycięta z dysku i tylko robi statystyki. Temperatura 34stopni, przechodzone ponad 40 tys godzin i śmiga. 5 i 7 bez uwag, to mam spokój.

CrystalDiskInfo7_1_1 na Win10 uruchamia się, zarówno wersja 32 jak i 64. Natomiast każdy program “Portable”, jakieś zmiany w rejestrze wprowadza. Gdy taka funkcja jest zablokowana, to oczywiście nie zadziała. Rozwiązaniem jest boot z jakiegoś Linuksa live i smartctl

Jak wycięte to dobrze.

Też posiadam wd1600aajs. Ma już 65 tys godzin i 0 błędów. Trochę powolny jak na dzisiejsze standardy, ale na magazyn jest ok.

Są takie programy, które chyba nic nie wprowadzają do rejestru, bo udało mi się parę uruchomić.

Defraggler też potrzebuje uprawnień administratora:

Sprawdziłem też program “harddrivemonitor” - bez podwyższenia uprawnień nie widzi dysku.

Niestety.
Co dziwne ten harddrivemonitor (już wcześniej sprawdzałem) pokazuje temperaturę, ale nie wiadomo którego dysku.

Nie pokazuje temperatury to raczej błąd pewnie też masz liczbę “39” jakby była temperatura to by obok była jednostka.

O ile pamiętam było to właśnie 39.