SMART bez instalacji i bez praw administratora

(sensu) #1

Czy istnieje program na windows, który działa bez instalacji i nie wymaga praw administratora?

(SlawekB44) #2

CrystalDiskInfo portable

(sensu) #3

Nie działa.

(SlawekB44) #4

co nie działa i na czym?

(Bogdan_G) #5

Defraggler portable. Ma na dole analizuj i zakładkę Status. Pokazuje smart dysku. Zapis pkazuje tyle samo, co w crystaldiskinfo.

Nie trzeba nim jednak defragmentować. Wystarczy szybki ultra defrag portable z portable.info. Tez po polsku, defragmentuje i wystarcza szybka optymalizacja.

(sensu) #6

CrystalDiskInfo portable nie uruchamiał mi się bez uprawnień administratora.

Teraz nie mam jak sprawdzić. Jesteś pewny, że zadziała?

(197 i 200 u Ciebie kiepsko wyglądają)

(Bogdan_G) #7

Dobrze wygląda. Cześć z errorami trzy lata temu wycięta z dysku i tylko robi statystyki. Temperatura 34stopni, przechodzone ponad 40 tys godzin i śmiga. 5 i 7 bez uwag, to mam spokój.

(SlawekB44) #8

CrystalDiskInfo7_1_1 na Win10 uruchamia się, zarówno wersja 32 jak i 64. Natomiast każdy program “Portable”, jakieś zmiany w rejestrze wprowadza. Gdy taka funkcja jest zablokowana, to oczywiście nie zadziała. Rozwiązaniem jest boot z jakiegoś Linuksa live i smartctl

(sensu) #9

Jak wycięte to dobrze.

Też posiadam wd1600aajs. Ma już 65 tys godzin i 0 błędów. Trochę powolny jak na dzisiejsze standardy, ale na magazyn jest ok.

Są takie programy, które chyba nic nie wprowadzają do rejestru, bo udało mi się parę uruchomić.

(krystian3w) #10

Defraggler też potrzebuje uprawnień administratora:

Sprawdziłem też program “harddrivemonitor” - bez podwyższenia uprawnień nie widzi dysku.

(sensu) #11

Niestety.
Co dziwne ten harddrivemonitor (już wcześniej sprawdzałem) pokazuje temperaturę, ale nie wiadomo którego dysku.

(krystian3w) #12

Nie pokazuje temperatury to raczej błąd pewnie też masz liczbę “39” jakby była temperatura to by obok była jednostka.

(sensu) #13

O ile pamiętam było to właśnie 39.