Smart Card Reader - problem z kompilacją

Witam.

Muszę napisać program, który skomunikuje się z czytnikiem kart Smart Card Reader poprzez port usb.

Znalazłem w sieci bibliotekę casmcard.h ktora jest wg pdfa pobranego ze strony producenta potrzebna. Kiedy jednak chcę skompilować program, tzn nawet część programu, np taką, która ma za zadanie podłączyć się do czytnika - kompilator wywala błąd:

"[Linker error] undefined reference to `CasEstablishContext@16’ "

Oto kod tego mini programu:

#include 

#include 

#include 


int main(void)

{

  LPSCARDCONTEXT phContext;  

  long error;

  void *pusta;

  error=CasEstablishContext(SCARD_SCOPE_USER,pusta,pusta,phContext);

    system("pause");

    return 0;

}

Biblioteka jest pod tym linkiem do pobrania http://s008.wyslijto.pl/?file_id=43317768166063498054

Bardzo proszę o pomoc, nie mam pojęcia co robię źle…

Sprawdzalem na dev c++, może to o niego chodzi?

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

To nie jest błąd kompilatora, tylko linkera :wink:

Nie dodałeś potrzebnych bibliotek przy linkowaniu. Dodaj je, i będzie działać.

Dzięki wielkie Fiołek za odpowiedź.

Hmmm dodałem biblioteke casmcard.h w której jest ta funkcja CasEstablishContext. Nie mam pojęcia jaką jeszcze móglbym bibliotekę dołączyć. Masz jakiś pomysł?

Muszę napisać ten program, takie mam zadanie jako praktykant dlatego zależy mi na tym, ale niestety nie mam żadnych informacji co i jak mam to zrobić… Jeśli ktoś zna się na tym, bardzo prosiłbym o odpowiedź albo kontakt. Dziękuję.

Jak jest w tym pliku napisane // PC/SC SmartCard Application Programming Interface - wydaje mi się, że to tylko interfejs, potrzebna jest jeszcze wersja binarna, tzn. że tak powiem, skompilowany plik .c[pp]. Poza tym ten plik dołącza jeszcze następujące:

#include 

#include 

#include 

#ifndef SCARD_S_SUCCESS

#include "cascerr.h"

//#include

Pewnie są standardowo dostępne w systemie Windows, ale nie wiem. Ta funkcja którą podałeś jest ze słowem extern, czyli bezpośrednio w tym pliku się nie znajduje. Poczytaj jeszcze tam gdzie znalazłeś tę bibliotekę, jakie zależności są potrzebne, bo to nie wszystko.