SMART dysku HDD Hitachi - Realokowane sektory

Witam,
Proszę o analizę znawców tematu co robić z tym dyskiem.
Mam go 2,5 roku na gwarancji 5 letniej kupiony w Komputroniku.
Chodzi bardzo głośno. Bardziej niż karta graficzna i procesor jak się rozkręcą. Coś w nim od nowości stuka i zgrzyta podczas zapisu i odczytu jak w dyskach Seagate Barracuda z początku lat 90. W spoczynku jest cichy. No ale szybko jak na początku - zapis 90-140MB/s zależny od położenia głowicy.

Wczoraj wyskoczyły ostrzeżenia po zrobieniu kopii zapasowej jak co pół roku (przeniosłem jakieś 200GB) na zewnętrzny dysk USB.

Załączam screeny i proszę o analizę problemu. HD Tune po PEŁNYM ERROR SCAN (ponad 3 godzinnym) nie zgłasza żadnych “uszkodzonych bloków”. Wszystko na zielono.

Dysk remapował sektory. Powinien zostać wymieniony w ramach gwarancji. Wymiana na dysk refurbished - naprawiony przez producenta.
O dane należy się zatroszczyć samemu.

Hehe :stuck_out_tongue_winking_eye: tyle się domyśliłem samemu ale dzięki za odpowiedź.

Oddać jak najszybciej? Uznają gwarancję? Czy nie ma na razie większej obawy z jego strony? Chodzi mi o dane na dysku. Sprzęt mniej mnie interesuje. Minęło dopiero połowa gwarancji z 5 lat.

Hej,

Kondycja dysku po pierwszych bad sectorach może diametralnie się pogorszyć, więc trzeba zatroszczyć się o dane.

Tak, jest to atrybut krytyczny, który klasyfikuje dysk do wymiany.

Pozdrawiam,
Dimatheus