SMART dysku - proszę o sprawdzenie

Witajcie,
Robiłem ostatnio porządki i znalazłem dwa dyski, które kiedyś kupiłem jako dyski zewnętrzne. Jeden dysk ma status “uwaga”, drugi “dobry”. Prosiłbym o analizę SMART, czy jest w ogóle sens kopiować coś na dyski czy w każdej chwili mogą przestać działać?



Hitachi_750.txt (2,9 KB)
WDC_500.txt (2,6 KB)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Hitachi ma 28 niestabilnych sektorów. WD jest w porządku.

Dokładnie jak napisał @Garoz Hitachi możesz wyzerować i remapować przy użyciu MHDD (bezpowrotna utrata wszystkich danych na dysku) prawdopodobnie będzie w pełni sprawny.

Robisz nawias i gdzie on się kończy bo ciężko zrozumieć Ciebie??

Już poprawiłem teraz jest OK. Dzięki.

Super, dziękuję za pomoc. Jeszcze odnośnie Hitachi, czy te 28 sektorów jest już groźne czy można go używać do mniej ważnych plików?

Groźne i jak masz ważne dane w tych sektorach to już może być po danych.

Osobiście bym spróbował naprawić dysk ale jak chcesz możesz go używać na mniej ważne rzeczy. Nie radzę instalować na nim żadnych gier itp będą spadki wydajności.
Ps. Oczywiście musisz się liczyć z tym, że dane na tym dysku możesz stracić bezpowrotnie.

1 polubienie

Liczba 28 z kolumny RAW jest napisana w szesnastkowych i będzie 40 w dziesiętnych i taką się podaje jak ma się mówić ile wykazuje smart. Czyli niestabilnych sektorów jest więcej niż było powiedziane. Pozostałe wypowiedzi jako sedno sprawy, nie zmienia się. Dysk z niestabilnymi sektorami do diagnozy i zależnie od wyników skanu powierzchni, dalsze działania.

Wszystko jasne, dziękuję za pomoc