SMART dysku twardego

Witajcie, w Crystal Disk wyskakuje mi stan uwaga: [click]. Co to znaczy? Coś poważnego?

 

Opis: [C5] Liczba sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie):17 <- wczoraj, dzisiaj jest już 18

Dodatkowo coś się dzieje z mechaniką dysku - parametr 01, 0B i C8 - rzucasz tym dyskiem (parametr BF)?

Kopia zapasowa danych - później procedura http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7568617#7568617

ale to może być niestety koniec dysku. Ważnych danych to ja bym na tym nie przetrzymywał…

To dysk w laptopie, więc może faktycznie narażony był na jakieś wstrząsy. Mam jeszcze pytanie. Mój laptop ma jeszcze 2 dni gwarancji. W związku z tym mógłbym go tam wysłać. Jednak, kończyła mi się gwarancja i stwierdziłem, że go przeczyszczę w tym tygodniu, co zrobiłem. I tu rodzi się problem bo w środku nie znalazłem ŻADNEJ plomby. Wiem że Lenovo (Y580) powinno mieć plombę na śrubie trzymającą płytę. Jednak u mnie nie było nic. Nie będzie to jakimś problemem? Czy takie błędy z dyskiem są uwzględniane przy gwarancji?

Pisz jak najszybciej do supportu zgłaszając reklamację i niech generują RMA, a jak z nimi zagadasz to da radę wysłać na gwarancję sam dysk. Wysłałem im SMART dysku, napisałem że laptop jest mi potrzebny do pracy i wysłałem im sam dysk.

 

Z tego co wiem na bank będzie potrzebny numer seryjny laptopa i możliwe że kserokopia dowodu zakupu.