SMART Failure Predicted ... ? - Błąd dysku?

Witam,

Podczas włączania mojego laptop wyskakuje komunikat „SMART Failure Predicted on Hard Disk 0: TOSHIBA MK8025GAS – (PM). Warning:Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent Press F1 to continue”

Oczywiście jak wcisne F1 to system Windows XP normalnie się uruchamia. Sprawdzałem paroma programami do dysków i wiem, że mam parę bad sektorów na dysku. Ale jak zrobić, aby podczas uruchamiania te komunikat w ogóle się nie pojawiał. Patrzyłem w BIOSIE, ale nigdzie tam nie widze jakieś funkcji z oznaczeniem SMART. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Twój dysk już długo nie pociągnie, jeśli pojawiają się bad sectory to pora pomyśleć o zakupie nowego bądź wymianie (jeśli laptop na gwarancji). Jeśli bad sectory będą się pojawiały na początku dysku to będzie Ci padał system a to już nie jest przyjemne…taka częsta reinstalacja. Poza tym nic ona nie da gdy za chwilę znowu pojawią się nowe bad sectory…

Co prawda są programy do naprawy HDD pod tym kątem ale nie dadzą one 100% gwarancji że dysk będzie sprawny. Jeśli masz jeszcze gwarancję to najpierw zrób kopię ważnych danych a potem wymień dysk (oddaj do serwisu). Dysk powinien mieć minimum 2 lata gwarancji, maksymalnie 3 lata.

Przed ewentualnym oddaniem do serwisu (jeśli jest gwarancja?), zrób kopie potrzebnych zasobów i wykonaj to: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

Jeśli procedura się powiedzie, zainstaluj system od nowa. Jeśli jednak wymazywanie dysku zatrzyma się w jakimś momencie, można przypuszczać, że dysk jest uszkodzony.