Smart TV Android czy ChromeCast - co wybrać?

Witam.
Jak w temacie. Chce zmienić sprzęt bo mam już android tv ale ma tylko 1MB ramu i strasznie muli. Co wybrać ? Ps. Widze ze z pamiecia 4 GB to sie do 250 zl spokojnie zmieszcze.
Dzięki za odpowiedzi.

A do czego głównie chcesz używać przystawki? Streamowanie treści z telefonu na telewizor czy odtwarzanie filmów z aplikacji?

Jedynie youtube i obie opcje. Tak mam w tej chwili tyle ze muli.

Jak masz 1MB ramu? To jest MS-DOS TV w takim wypadku.

…Albo Amiga TV…

…Na poważnie: ja bym wybrał Google TV, nie Android TV… Jest to nowszy OS i bezpieczniejszy. Co do sprzętu, to niestety się nie wypowiem, tyle tego jest… Te całe Xiaomi MI Box’y mają teraz ponoć zbug’owany soft, więc bym tego nie kupił.

Jeżeli jesteś zadowolony z obecnego TV, to kup Chromecast 4 najlepiej w wersji 4K. Nawet jak nie masz telewizora 4K, to ta wersja Chromecasta ma szybszy procesor i puścisz na niej Youtube w 4K.

Po co Youtube w 4K, nawet jak nie masz TV 4K? Ano prosta sprawa. Youtube w 1024p ma wysoką kompresję i raczej kiepski obraz. Przełączasz na 4K i nagle wszystko robi się ostre i dużo lepszej jakości niezależnie od tego czy to TV 1024p czy 4K.

Jeżeli chcesz kupić nowy TV z Android TV to sprawdź jak długo będzie ten Android TV wspierany, bo czasami potrafi być tak że telewizory prawie nie dostają aktualizacji a Chromecast jako produkt Google jest świetnie i długo wspierany (najlepiej w najnowszej wersji). Dla przykładu pierwszy Chromecast wspierany był przez 10 lat.

Wow, no to jak Apple, może lepiej! Chromebook’i nie mają tak samo?

Co do tematu, to popieram opinię @Bradlee.

Tak od pewnego czasu zaczynają się nieźle starać pod tym względem Google extends Chromebook support from 8 years to 10 after heightened backlash | Ars Technica

Oczywiście ważne jest żeby kupić sprzęt nowy, bo jak się kupi np 6 letni to tego wsparcia już niewiele zostanie

Dobra. Odpowiedz jednoznaczna.
Temat można zamknąć.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.