Smart Tv jak połączyć z internetem?

Witam, posiadam samsung smart tv i chciałem zapytać jak go podłączyć przez kabel do routera? router mam z multimedii i aktualnie jest podłączony do komputera, czyli jak wyjmę wtyczkę z routera i puszczę kabel lan od tv do routera to powinno działać?? i drugie pytanie to jak kupie rozdzielacz lan i podepnę go do routera i do rozdzielacza podepne tv i komputer to jeśli obydwa urządzenia bdą korzystały z internetu w tym samym czasie to transfer bdzię dzielony na pół? a jak jest w przypadku korzystania tylko jednego urządzenia? z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Hej,

A jaki to dokładnie router? Możesz podać model? Odpowiedź na większość pytań zależy właśnie od tego, jakie urządzenie posiadasz.

Pozdrawiam,

W sumie nie wiem jaki to model bo nie pisze , jest napisane tylko: 1 port adsl 2 / 2+ router, tj model z multimedii na kablu telefonicznym.

Hej,

Przecież gdzieś na tym routerze/modemie musi być informacja o modelu - na przykład na tabliczce bądź naklejce znamionowej na spodzie urządzenia.

Pozdrawiam,

Wyślij zdjęcie routera od góry, zdjęcie od spodu urządzenia, wrzuć na postimage.org

Taki ten modem https://www.google.pl/search?q=modem+multimedia&biw=1440&bih=747&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjh4qPkgonLAhVEYpoKHWhfCZ0Q_AUIBigB#imgrc=is9v2mQaX9Lf3M%3A własnie od spodu nie pisze jaki to model.

Hej,

Czyli to bardziej modem niż router. A skoro tak, to:

Tak powinno, pod warunkiem, że dostawca nie filtruje ruchu sieciowego po MAC’ach kart sieciowych. Jeśli nie filtruje, to połączenie uzyskasz.

W takim przypadku potrzebujesz routera xDSL, który będzie mógł nadać adresy IP urządzeniom w sieci lokalnej. Jeśli kupisz sam switch bądź hub, połączenie uzyska tylko jedno urządzenie.

Jeśli kupisz router z obsługą QoS, możesz w taki sposób transfery ustawić.

Pozdrawiam,

Czyli jeśli chodzi o drugie pytanie , tzn że mogą być podłączone 2 urządzenia  tv i komp tylko że można wtedy korzystać z jednego urządzenia??  czy po prostu musi byc wpiete tylko jedno urządzenie i za każdym razem musiałbym przepinać? nie wiem czy dobrze zrozumiałem. bo chciałem coś takiego kupic http://allegro.pl/rozdzielacz-lan-rj-45-na-2x-rj-45-ftp-gembird-i5854919566.html  i to do modemu podłączyć i do tego rozdzielacza podłączyc  kompa i tv.

To nie prąd, że “od tak” sobie możesz rozdzielić. Jak nie potrzebujesz przekierowywać portów itd. (połączeń z zewnątrz itd.) to kup najprostszy router i rozdzielisz sygnał (router ze złączem WAN). Jak potrzebujesz pomocy w doborze to pisz.

na razie to kupiłem sam kabel i zobacze czy to w ogóle bdzie działać, jeśli bdzie działać to wtedy bdę dopiero kombinował co i jak , bo chciałem to tanim kosztem zrobić , najwyżej bde za każdym razem np. odpinał kompa od neta i podpinał tv pod neta (chociaz fajnie by było jakby to na takim rozdzielaczu działało). w tygodniu bde działał to jakby było cos nie tak to bde się odzywał :slight_smile:

No to nie rozumiem do końca o co pytasz na forum - przepinasz kabel i tyle (o ile dostawca nie blokuje po adresach MAC…).

no wiem wiem, tylko że chodziło mi o to najbardziej czy ten rozdzielacz bedzie działał, bo trochę tak ciulowo przepinać kabel za każdym razem :stuck_out_tongue:

Nie będzie działać. Przy odrobinie “szczęścia” można nawet uszkodzić karty sieciowe albo router. Przedstawiony rozdzielacz ma zupełnie inne zastosowanie, niż sobie wymyśliłeś.

Hej,

Przede wszystkim czytaj uważnie opisy aukcji, bo one wskazują, z czym mamy do czynienia. Ten adapter pozwala na przekazania połączenia sieciowego przy pomocy jednego przewodu 8 żyłowego i do tego potrzebne są adaptery wpięte na początku i na końcu właściwego przewodu. Ty po prostu potrzebujesz routera - i tyle. Tańszym kosztem tego nie zrobisz - chyba że będziesz przepinał kabelki w porcie modemu.

Pozdrawiam,

ok a jakiś najzwyklejszy tani router za pomoca którego mógłbym to połączyć możecie mi polecić? i jak to wtedy połączyć?

Hej,

A choćby najtańszy router kablowy - na przykład coś takiego: http://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-4762_TL-R402M.html

Pozdrawiam,

a cos takiego jak to: http://allegro.pl/switch-5-port-100mb-netis-st3105s-miniaturowy-8733-i4913679949.html albo taki http://allegro.pl/modecom-switch-ethernet-mc-eth08-8-port-box-nowy-i5651298729.html i ten router wtedy podpinam do swojego modemu, i dopiero do routera podpinam kompa i tv tak? to do takiego routera musze dokupić jeszcze jakiś krótki kabel lan? żeby router z modemem połączyć?

Hej,

Tyle tylko, że podałeś linki do switchy, a nie do routerów. Switch w tym wypadku nie da Ci zupełnie nic. 

 Tak.

 Tak.

Tak.

Pozdrawiam,

szukałem na allegro w kategorii routery przewodowe, to ja nie wiem :stuck_out_tongue: chodzi mi żeby był tani ten router i w miarę mały też. a taki: http://allegro.pl/tp-link-router-wifi-tl-wr841n-300mbps-upc-aster-i5949419567.html ten już chyba by był???

Hej,

Generalnie szukaj w tej kategorii: http://allegro.pl/komunikacja-i-lacznosc-routery-przewodowe-77982, ale zwracaj uwagę, by to był router, a nie switch. Na przykład tutaj licytacja: http://allegro.pl/d-link-router-dir-100-i6004802574.html, a tutaj nówka: http://allegro.pl/router-d-link-dsl-dir-100-4xlan-1xwan-do-kablowki-i5980494066.html

 Pozdrawiam,