Smart Tv jak połączyć z internetem?


(Guti89) #1

Witam, posiadam samsung smart tv i chciałem zapytać jak go podłączyć przez kabel do routera? router mam z multimedii i aktualnie jest podłączony do komputera, czyli jak wyjmę wtyczkę z routera i puszczę kabel lan od tv do routera to powinno działać?? i drugie pytanie to jak kupie rozdzielacz lan i podepnę go do routera i do rozdzielacza podepne tv i komputer to jeśli obydwa urządzenia bdą korzystały z internetu w tym samym czasie to transfer bdzię dzielony na pół? a jak jest w przypadku korzystania tylko jednego urządzenia? z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:


(Dimatheus) #2

Hej,

A jaki to dokładnie router? Możesz podać model? Odpowiedź na większość pytań zależy właśnie od tego, jakie urządzenie posiadasz.

Pozdrawiam,


(Guti89) #3

W sumie nie wiem jaki to model bo nie pisze , jest napisane tylko: 1 port adsl 2 / 2+ router, tj model z multimedii na kablu telefonicznym.


(Dimatheus) #4

Hej,

Przecież gdzieś na tym routerze/modemie musi być informacja o modelu - na przykład na tabliczce bądź naklejce znamionowej na spodzie urządzenia.

Pozdrawiam,


(bachus) #5

Wyślij zdjęcie routera od góry, zdjęcie od spodu urządzenia, wrzuć na postimage.org


(Guti89) #6

Taki ten modem https://www.google.pl/search?q=modem+multimedia&biw=1440&bih=747&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjh4qPkgonLAhVEYpoKHWhfCZ0Q_AUIBigB#imgrc=is9v2mQaX9Lf3M%3A własnie od spodu nie pisze jaki to model.


(Dimatheus) #7

Hej,

Czyli to bardziej modem niż router. A skoro tak, to:

Tak powinno, pod warunkiem, że dostawca nie filtruje ruchu sieciowego po MAC’ach kart sieciowych. Jeśli nie filtruje, to połączenie uzyskasz.

W takim przypadku potrzebujesz routera xDSL, który będzie mógł nadać adresy IP urządzeniom w sieci lokalnej. Jeśli kupisz sam switch bądź hub, połączenie uzyska tylko jedno urządzenie.

Jeśli kupisz router z obsługą QoS, możesz w taki sposób transfery ustawić.

Pozdrawiam,


(Guti89) #8

Czyli jeśli chodzi o drugie pytanie , tzn że mogą być podłączone 2 urządzenia  tv i komp tylko że można wtedy korzystać z jednego urządzenia??  czy po prostu musi byc wpiete tylko jedno urządzenie i za każdym razem musiałbym przepinać? nie wiem czy dobrze zrozumiałem. bo chciałem coś takiego kupic http://allegro.pl/rozdzielacz-lan-rj-45-na-2x-rj-45-ftp-gembird-i5854919566.html  i to do modemu podłączyć i do tego rozdzielacza podłączyc  kompa i tv.


(bachus) #9

To nie prąd, że “od tak” sobie możesz rozdzielić. Jak nie potrzebujesz przekierowywać portów itd. (połączeń z zewnątrz itd.) to kup najprostszy router i rozdzielisz sygnał (router ze złączem WAN). Jak potrzebujesz pomocy w doborze to pisz.


(Guti89) #10

na razie to kupiłem sam kabel i zobacze czy to w ogóle bdzie działać, jeśli bdzie działać to wtedy bdę dopiero kombinował co i jak , bo chciałem to tanim kosztem zrobić , najwyżej bde za każdym razem np. odpinał kompa od neta i podpinał tv pod neta (chociaz fajnie by było jakby to na takim rozdzielaczu działało). w tygodniu bde działał to jakby było cos nie tak to bde się odzywał :slight_smile:


(bachus) #11

No to nie rozumiem do końca o co pytasz na forum - przepinasz kabel i tyle (o ile dostawca nie blokuje po adresach MAC…).


(Guti89) #12

no wiem wiem, tylko że chodziło mi o to najbardziej czy ten rozdzielacz bedzie działał, bo trochę tak ciulowo przepinać kabel za każdym razem :stuck_out_tongue:


(bachus) #13

Nie będzie działać. Przy odrobinie “szczęścia” można nawet uszkodzić karty sieciowe albo router. Przedstawiony rozdzielacz ma zupełnie inne zastosowanie, niż sobie wymyśliłeś.


(Dimatheus) #14

Hej,

Przede wszystkim czytaj uważnie opisy aukcji, bo one wskazują, z czym mamy do czynienia. Ten adapter pozwala na przekazania połączenia sieciowego przy pomocy jednego przewodu 8 żyłowego i do tego potrzebne są adaptery wpięte na początku i na końcu właściwego przewodu. Ty po prostu potrzebujesz routera - i tyle. Tańszym kosztem tego nie zrobisz - chyba że będziesz przepinał kabelki w porcie modemu.

Pozdrawiam,


(Guti89) #15

ok a jakiś najzwyklejszy tani router za pomoca którego mógłbym to połączyć możecie mi polecić? i jak to wtedy połączyć?


(Dimatheus) #16

Hej,

A choćby najtańszy router kablowy - na przykład coś takiego: http://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-4762_TL-R402M.html

Pozdrawiam,


(Guti89) #17

a cos takiego jak to: http://allegro.pl/switch-5-port-100mb-netis-st3105s-miniaturowy-8733-i4913679949.html albo taki http://allegro.pl/modecom-switch-ethernet-mc-eth08-8-port-box-nowy-i5651298729.html i ten router wtedy podpinam do swojego modemu, i dopiero do routera podpinam kompa i tv tak? to do takiego routera musze dokupić jeszcze jakiś krótki kabel lan? żeby router z modemem połączyć?


(Dimatheus) #18

Hej,

Tyle tylko, że podałeś linki do switchy, a nie do routerów. Switch w tym wypadku nie da Ci zupełnie nic. 

 Tak.

 Tak.

Tak.

Pozdrawiam,


(Guti89) #19

szukałem na allegro w kategorii routery przewodowe, to ja nie wiem :stuck_out_tongue: chodzi mi żeby był tani ten router i w miarę mały też. a taki: http://allegro.pl/tp-link-router-wifi-tl-wr841n-300mbps-upc-aster-i5949419567.html ten już chyba by był???


(Dimatheus) #20

Hej,

Generalnie szukaj w tej kategorii: http://allegro.pl/komunikacja-i-lacznosc-routery-przewodowe-77982, ale zwracaj uwagę, by to był router, a nie switch. Na przykład tutaj licytacja: http://allegro.pl/d-link-router-dir-100-i6004802574.html, a tutaj nówka: http://allegro.pl/router-d-link-dsl-dir-100-4xlan-1xwan-do-kablowki-i5980494066.html

 Pozdrawiam,