Smart TV w każdym telewizorze - pytanie

Dzień dobry, witam wszystkich. Poczytałem trochę nt. transmitrów smart tv i chciałbym podpytać, czy:

  • ktoś tutaj miał styczność z instalacją tego wynalazku,
  • jaki transmiter najlepiej wybrać,
  • czym różni się transmiter za 80zł a ten za 300 zł,
  • jeśli ktoś już miał styczność, czy faktycznie działa to jak smart TV zainstalowane fabrycznie w nowych TV,

Dziękuję za odpowiedź z góry. Pozdrawiam serdecznie.

Korzystam z Chromecasta pierwszej generacji (bez pilota) żeby dodać funkcjonalność Smart do starego TV Samsunga. Z moich przemyśleń - rozwiązanie jest wygodne o ile jesteśmy osobami dość technicznymi. Wynika to głównie z faktu, że musimy wiedzieć jak przełączyć źródło sygnału na TV (wbrew pozorom bardzo wielu zwłaszcza starszym osobom sprawia to trudność), a ponadto musimy wiedzieć jak się poruszać w tym ekosystemie (czyli share’owanie ekranu z komórki na TV - poprzez aplikację Google Home, ale transmisja Netflixa - już przez aplikację Netflixa, strumieniowanie wideo ze stron www - odpowiednio przez symbol na filmiku, strumieniowanie zdjęć i filmów z Google Photos - odpowiedni symbol w aplikacji. Generalnie jak się to ogarnie to rozwiązanie jest przyjemne i dość intuicyjne, ale też trzeba pamiętać, że wymaga stabilnego połączenia wifi i dobrego zasilania (dobrego w sensie - nie każdy zasilacz/ładowarka na którym jest napisane 2A dostarcza 2A :wink: )

Rozwiązanie jest tanie i zasadniczo zwiększa funkcjonalność, chociaż nie jest to typowe Android TV.

Z innych dokładek bawiłem się swego czasu Kodi (u mnie akurat na Raspberry Pi) - i znowu, to jest świetna rzecz o ile potrafimy to skonfigurować i np. zaktualizować plugin do serwisu z którego korzystamy (np. Netlflix).

Boxy które nie mają możliwości konfiguracji - tu trzeba się liczyć z tym, że rozwiązanie może przestać działać, tak zresztą jak w systemach Smart TV wbudowanych w telewizor. O ile producent nie zapewni aktualizacji (a widzę, że nigdy nie zapewnia, bo po co ma wspierać np. 5+ letni sprzęt, może akurat klient kupi nowy) to nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Także warto przemyśleć na czym nam konkretnie zależy, czego oczekujemy, trzeba też poczytać opinie innych użytkowników zwłaszcza z Polski, bo może się okazać że coś u nas nie jest wspierane i trzeba kombinować.

1 polubienie

Jako osoba techniczna zgadzam się, że chromebox to bardzo fajny i tani sprzęt. Wsytacza ten poprzedniej generacji. Nowy chyba ma pilota co dla mnie jest niepotrzebne. Wolę sterować ze smartfona.

Wielkie dzięki za ten skrót. Spróbuję sobie to kupić i ogarnąć temat. Dzięki!

propo chromecasta, wiesz może w jaki sposób regulować szerokość ekranu? W mojej jedynce obraz „wychodzi” poza ekran

Za to powinien odpowiadać telewizor (a dokładnie opcja Overscan), każdy model ma to ustawienie w trochę innym miejscu, zazwyczaj w Ustawieniach obrazu / ustawieniach HDMI czy coś w ten deseń. Szukaj pod kątem opcji typu „wypełnienie”, „proporcje obrazu” itd.

Przykładowo, w telewizorach Samsunga nazywa się to Dopasuj do ekranu, a w TV Sony - Wszystkie piksele.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.