Smartband z ciśnieniomierzem?

Witam,

Proszę o polecenie opaski lub zegarka z w miarę dobrym ciśnieniomierzem. Nie musi to być pomiar z aptekarską precyzją, ale w miarę dokładny.
Druga opcja jaka mnie insertuję to monitor snu, im dokładniejszy pomiar tym lepiej.

Gdyby te dwie funkcje działały fajnie w jednym urządzeniu to super, ale priorytetem jest ciśnieniomierz.

Na opaskę chce przeznaczyć do 250 zł.

pozdrawiam

nie ma takiej opaski. są tylko z pomiarem tętna

Jak wspomniano - nie ma takiej opaski, trzeba by do telefonu dokupić coś na zasadzie holtera, ale pewnie będzie dużo drożej niż 250zł.
Pomiar snu - większość ma. Nie wiem co oznacza dla Ciebie “pomiar snu”, ja używam do tego Xiaomi Mi Band 4 + dodatkowe dane z telefonu (Android) (np. rejestrowanie chrapania, które na szczęście mi się skończyło…).

W przyrodzie jednak występują (Mediatech MT854, MT861 …) aczkolwiek moim zdaniem, pomiary przy pomocy takich urządzeń należy traktować tylko i wyłącznie jako pomiary “pomocnicze”.

Miałem raz chińską opaskę do testów z takim ciśnieniomierzem - pic na wodę foto-montaż. Rozbieżności są takie, że wykluczają nawet pomiary orientacyjne ciśnienia.
Niewierz w takie rzeczy. Kup normalny ciśnieniomierz nadgarstkowy z synchronizacją danych ze smartfonem jeżeli w miarę faktyczne pomiary chcesz mieć.

Takie coś testowałem:

Lepiej sobie kup np. Mi Band 4 jeżeli chodzi o smartbanda. Mam i sprawuje się świetnie.

Muszę Cię zmartwić- te opaski potrafią tylko zmierzyć tętno, reszta leci programowo

Dlatego napisałem, że to tylko taki pomiar, który należy traktować … poglądowo :slight_smile:

Nawet poglądowo się nie nadaje - rozbieżności potrafią być duże i różne w zależności, czy skóra spocona, czy opalona/nieopalona, czy włosek podejdzie pod czujnik itp.

1 polubienie

Sporo opasek ma funkcji “pomiaru ciśnienia” w opisie. Są tańsze i droższe, tylko właśnie zastanawiam się nad poprawnością tych wskazań. Między innymi można znaleźć:

  • Garett Electronics Fit 7, 13 , 20
  • Forever SB-500
  • ForMe FW-12C
  • Media-Tech ACTIVE-BAND ECG <- ta ma nawet pomiar EKG
  • Media-Tech Active-Band Geneva

Co do Media-Tech nie ma za dużego zaufania do tej firmy, reszty nie znam.

Jeśli chodzi o sam sen to zdecydowałbym się na Honor Band 5, ta funkcja w Honorze jest dokładniejsza niż w Xiaomi Mi Band 4.

Wystarczy rozważyć na czym polega pomiar ciśnienia aby dojść do wniosku że opaska nie ma szans na wykonanie takiego badania.
Pomiar tętna to nic skomplikowanego a mimo to opaski robią to z różną skutecznością.

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba sobie podaruje nową opaskę, jak trafię jakąś okazje to wtedy przetestuje.