Smartfon Android 1200-1300 zł

Mam problem ponieważ ciężko mi się zdecydować :smiley:

Zamierzam sprzedać swoją obecną Nokię N8 i zakupić coś nowego na androidzie. Budżet jakieś 1300 zł powiedzmy. Zależy mi na w miarę przyszłościowym telefonie, z jakim takim wsparciem, a miarę dobrym wykonaniem do którego przyzwyczaiła mnie aluminiowa Nokia i dobrą rozdzielczością ekranu.

Rozważałem SGSII ale jego plastikowe wykonanie i słaba rozdzielczość trochę mnie odstraszają, Galaxy Nexus - świetna rozdzielczość, dobre wsparcie ale brak radia z którego bardzo często korzystam w drodze do pracy Czy macie jakieś inne propozycje godne polecenia? Biorę jeszcze pod uwagę np. HTC One S, X lub Motorola RAZR ale mało informacji jeszcze o nich słyszałem. RAZR chyba też nie ma radia, a One S ciężko trafić model z tym lepszym procesorem. Czekam na Wasze propozycje :slight_smile:

Pierwsze pytanie - dlaczego Android?

Piszesz o przyszłościowym telefonie - SGSII to pozornie nowy telefon, pewnie z grubsza ponad rok na rynku - ale na tą chwilę chyba nie ma JB, ale ma ICS. Wsparcie? No właśnie nie ma JB więc coś słabe to wsparcie jak na nietani telefon. Jakość wykonania Samsungów jest generalnie taka jak opisujesz. Niestety za niższą cenę trzeba na czymś oszczędzać.

HTC One X no to by był dobry telefon, tylko czy ty go dostaniesz nawet za 1400 to nie wiem. Chyba że w abonamencie. Jeśli tak polecił bym.

Jeśli Ci chodzi o jakość wykonania i wsparcie to chyba najlepiej wypadają HTC i Motorola.

Kiedyś zastanawiałem się nad LG Optimus 2X ze względu na Nvidię Tegrę 2, ale ponoć jest nieprzyszłościowy, nie ma chyba ICS ani JB. Akurat wybór padł na co innego, co widać w moim opisie. Poza tym LG niczym się nie wyróżnia. On po prostu jest. Aktualizacje softu też są wydawane z opóźnieniem.

A może warto poczekać na Nexusa 7? System + telefon spod tej samej ręki + długie wsparcie + w końcu stabilne działanie… kto wie?

Przecież Nexus 7 to tablet i nie ma w ogóle modułu GSM.

Wiesz co House, zastanawiam się czy kiedykolwiek miałeś w rękach galaxy s2, słaba rozdzielczość- to jakiś ponury żart, złe wykonanie - mam tego fonika i jakoś nie narzekam na jakość. Poczytaj jakiegoś ebooka to zmienisz zdanie, jedyna słabość to bateria. Dzięki temu że jest z dobrego plastiku waży nieco ponad 100 gramów i to ma być wada?

Jak chcesz androida to tylko nexus. Nie bierz nic z nakładkami a szczególnie Samsunga bo nie doczekasz się aktualizacji albo będzie krótko wspierany (zauważ że s2 nie dostał pełnej wersji aktualizacji tylko okrojona) jeżeli android to tylko nexus. http://www.chip.pl/blogi/bla-bla-bla/20 … laxy-nexus

@stan55 Owszem, miałem ten telefon niejednokrotnie w rękach, ma znajomy i są też teraz stoiska Samsunga w Saturnach gdzie można się bawić nimi do woli. Zresztą same liczby mówią za siebie, 480 x 800 SGSII wypada blado przy chodź by nexusie z rozdzielczością 720 x 1280. I jak dla mnie WIDAĆ wyraźnie różnicę. Co do jakości wykonania to proszę, idź do jakiegoś sklepu i porównaj sobie Galaxy S II z takim HTC One S. Wg mnie zupełnie inna kategoria. A waga ? SGSII - 116g, HTC One S - 119,5g. Różnica znikoma. Jedyny plus dla SGSII jaki widzę to slot kart pamięci i ogromne wsparcie użytkowników przez wzgląd, że jest to stosunkowo pospolity telefon.

z takim podejściem to odradzam samsunga, skoro najlepszy fonik jest be, kup coś z jabłkiem w logo

A co myślicie o Samsungu Galaxy S - z tego co czytalem http://www.lifestyle.pieniadz.pl/Samsun … 208-1.html wyglad ana solidny telefon.

HTC One S?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1755884

@stan55 ja nie mówię, że SGSII jest be, telefon ma chyba obecnie najlepsze wsparcie deweloperów XDA patrząc na ilość tematów/postów, ale nie wmówisz mi, że rozdzielczość leciwego już trochę SGSII (480 x 800) jest lepsza od nowych aparatów z rozdzielczością HD. Proszę, idź do jakiegoś sklepu i porównaj sobie takie ekrany. Albo, że plastik jest solidniejszy od aluminium (ale to już powiedzmy kwestia gustu). Wiem, że każdy broni swojego produktu, ale nie musisz mnie od razu atakować i odsyłać do jabłka. Wcale nie mówię, że jest to słaby telefon, ale ma już prawie 2 lata i powoli parametrami odstaje od nowości na rynku i staje się to zauważalne.

480 x 800 tyle to ma moja stara tośka G900 :stuck_out_tongue_winking_eye: tyle że bez AMOLED ;p co więcej ta rozdzielczość jest uzyskana przy mniejszym wyświetlaczu. Obraz ostry jak żyleta

Chyba poczekam na Nexusa nowego od LG :stuck_out_tongue: bo póki co ciężki wybór :wink: