Smartfon ASUS ZenFone Max M2

Proszę o pomoc!
Kupiłem nowego Smartfona ASUS ZenFone Max M2 z androidem Android 8.1 Oreo. I zauważyłem taką przypadłość że jak dzwonię do kogoś i w przypadku jak ta osoba odbierze moje połączenie w telefonie włącza mi się krótka wibracja (oznaka że ktoś odebrał). Czy wie ktoś jak to wyłączyć ? A co najgorsze jest to że w czasie rozmowy ta wibracja się włącza :frowning_face:
Jeżeli ktoś wie jak to wyłączyć bardzo byłbym wdzięczny!

  1. Wejdź w “Ustawienia” i w polu wyszukiwarki zacznij wpisywać “wibracja”, “wibruj”.
  2. Poszukaj też tej opcji w ustawieniach aplikacji telefonu.
  3. Istnieje szansa, że ASUS nie dał możliwości wyłączenia tej opcji.

Witamy w świecie Androida.

Inny Zenfone:
Ustawienia–>Dźwięk i wibracje–>Wibracja przy połączeniach

Niestety jak to wyłączę to nie mam wibracji jak ktoś zadzwoni. A nadal jest wibracja jak ktoś odbiera :frowning:

Oki jestem w stanie to znieść. Ale czemu wibruje mi podczas rozmowy ? :frowning:

“Wibruje podczas rozmowy” - może powiadomienia przychodzą podczas rozmowy

No właśnie być może, ale jakie i skąd ? bo ja ich nie widzę na telefonie.

Zobacz
Ustawienia–->Dźwięk i wibracje–->Intensywność wibracji

Możesz mieć tam trzy opcje
1 Połączenia przychodzące
2 Powiadomienia
3 Reakcja na dotyk

Zmniejsz do minimum 1 potem 2 i może coś się wyjaśni.

Starsze telefony z przed kilku lat też wibrują w momencie, gdy rozmówca odbierze rozmowę (miałem tak na starym telefonie z Plusa, kilka lat temu). Dlaczego po prostu tego nie olać? Tak ma być.

Ale chodzi mi o to że jak się z kimś połączę i rozmawiam np. przez 5 min. to mam krótkie wibracje w telefonie , i to mnie trochę drażni :frowning:

A nie jest tak, że po prostu uchem klikasz w ekran, wybierając jakieś opcje? Czy po zakończeniu rozmowy nie jesteś w jakimś niestandardowym miejscu w menu? A wskazane wibracje pojawiają się w podobnych odstępach czy są całkowicie losowe?

Ja pamiętam sprzed kilku lat jak miałem androida, że była taka opcja w ustawieniach, która włączała wibrację co minutę (lub ustalony czas) rozmowy. Nie wiem, czy to jeszcze występuje.

Nie, nic nie klikam. To są losowe wibracje. Ja podejrzewam że może jakaś aplikacja jej powiadomienia wibrują.

Jest jeszcze jedno ustawienie:
Ustawienia–Połączenia–Połączenia–Alerty --Wibracje przy odebraniu

Niestety, ale nie mam czegoś takiego. Ale Panowie poczekajcie bo coś powyłączałem i na razie nie mam wibracji tylko nie wiem co :slight_smile:

Daj znac co to bo ja tez mam… odbieram gadam kilkadzesiat sekund i burza nie regularnych wibracji. Zero powiadomien . Masakra. Ten sam telefon

Spróbuj w poniższych ustawieniach:

I. Ustawienia–>Dźwięk i wibracje–>Wibracja przy połączeniach

II. Ustawienia–->Dźwięk i wibracje–->Intensywność wibracji
Możesz mieć tam trzy opcje
1 Połączenia przychodzące
2 Powiadomienia
3 Reakcja na dotyk

Zmniejsz do minimum 1 potem 2 i może coś się wyjaśni.

III.Jest jeszcze jedno ustawienie:
Ustawienia–Połączenia–Połączenia–Alerty --Wibracje przy odebraniu

sprawdzilem kazdą opcje po kolei - w sumie dokładałem po jednej jak sie okazywalo ze zmiana nie pomaga… no i wyszlo ze tak

  1. połączenia przychodzące - nie pomogło,
  2. Powiadomienia - nie pomogło
  3. wibracja przy odebraniu - mimo ze to wyłączyłem to sama wibracja przy odebraniu byla :smiley:
  4. wibracje podczas połączenia takie dziwe nieregularne w czasie trwanie wyeliminowało wyłączenie zupelnie reakcji ekranu na dotyk wiec teraz troche smuteczek bo lubiłem czuc pod palcem w czasie pisania lekkie drżenie … … widocznie jakos albo ekran nadwrażliwy albo programowo nie odłącza sie do konca ekran podczas zblizenia do ucha. tak to telefon fest i bardzo polecam za tą kase jak komus nie zalezy na super aparacie foto tylko niezamulajacym smartfonie :slight_smile: