Smartfon ASUS ZenFone Max M2

(kocurr) #1

Proszę o pomoc!
Kupiłem nowego Smartfona ASUS ZenFone Max M2 z androidem Android 8.1 Oreo. I zauważyłem taką przypadłość że jak dzwonię do kogoś i w przypadku jak ta osoba odbierze moje połączenie w telefonie włącza mi się krótka wibracja (oznaka że ktoś odebrał). Czy wie ktoś jak to wyłączyć ? A co najgorsze jest to że w czasie rozmowy ta wibracja się włącza :frowning_face:
Jeżeli ktoś wie jak to wyłączyć bardzo byłbym wdzięczny!

(phx84lbn) #2
  1. Wejdź w “Ustawienia” i w polu wyszukiwarki zacznij wpisywać “wibracja”, “wibruj”.
  2. Poszukaj też tej opcji w ustawieniach aplikacji telefonu.
  3. Istnieje szansa, że ASUS nie dał możliwości wyłączenia tej opcji.

Witamy w świecie Androida.

(tphz) #3

Inny Zenfone:
Ustawienia–>Dźwięk i wibracje–>Wibracja przy połączeniach

(kocurr) #4

Niestety jak to wyłączę to nie mam wibracji jak ktoś zadzwoni. A nadal jest wibracja jak ktoś odbiera :frowning:

(kocurr) #5

Oki jestem w stanie to znieść. Ale czemu wibruje mi podczas rozmowy ? :frowning:

(tphz) #6

“Wibruje podczas rozmowy” - może powiadomienia przychodzą podczas rozmowy

(kocurr) #7

No właśnie być może, ale jakie i skąd ? bo ja ich nie widzę na telefonie.

(tphz) #8

Zobacz
Ustawienia–->Dźwięk i wibracje–->Intensywność wibracji

Możesz mieć tam trzy opcje
1 Połączenia przychodzące
2 Powiadomienia
3 Reakcja na dotyk

Zmniejsz do minimum 1 potem 2 i może coś się wyjaśni.

(Paweł A.) #9

Starsze telefony z przed kilku lat też wibrują w momencie, gdy rozmówca odbierze rozmowę (miałem tak na starym telefonie z Plusa, kilka lat temu). Dlaczego po prostu tego nie olać? Tak ma być.

(kocurr) #10

Ale chodzi mi o to że jak się z kimś połączę i rozmawiam np. przez 5 min. to mam krótkie wibracje w telefonie , i to mnie trochę drażni :frowning:

(Dimatheus) #11

A nie jest tak, że po prostu uchem klikasz w ekran, wybierając jakieś opcje? Czy po zakończeniu rozmowy nie jesteś w jakimś niestandardowym miejscu w menu? A wskazane wibracje pojawiają się w podobnych odstępach czy są całkowicie losowe?

(pocolog) #12

Ja pamiętam sprzed kilku lat jak miałem androida, że była taka opcja w ustawieniach, która włączała wibrację co minutę (lub ustalony czas) rozmowy. Nie wiem, czy to jeszcze występuje.

(kocurr) #13

Nie, nic nie klikam. To są losowe wibracje. Ja podejrzewam że może jakaś aplikacja jej powiadomienia wibrują.

(tphz) #14

Jest jeszcze jedno ustawienie:
Ustawienia–Połączenia–Połączenia–Alerty --Wibracje przy odebraniu

(kocurr) #15

Niestety, ale nie mam czegoś takiego. Ale Panowie poczekajcie bo coś powyłączałem i na razie nie mam wibracji tylko nie wiem co :slight_smile: