Smartfon dla aktywnych


(Artur Dziekan) #1

Witam :slight_smile:

 

    Aktualnie zbieram pieniądze na nowy telefon. Po poczciwej muzycznej noki x3 przyszedł czas na smartfona. Cena jaką chciałbym przeznaczyć to około 700 zł ewentualnie wezmę coś na raty i wtedy może być drożej.

 

    Uprawiam sport, telefon towarzyszy mi wszędzie (bieganie, jazda na rowerze, wyczynowa jazda na rowerze..no wszędzie może oprócz basenu :stuck_out_tongue: ), częste wyjazdy i obozy sportowe wiążą się z nowymi miejscami gdzie często wpisane jest zwiedzanie i robienie zdjęć, dlatego zależy mi na dobrych jakościowo zdjęciach, ponieważ nie chce wozić ze sobą jeszcze aparatu..

     Z turystyką i wyjazdami wiąże się to, że nie zawsze możliwe jest częste ładowanie telefonu,dużo rozmawiam i piszę sms'ów, (chciałbym dobrze słyszeć rozmówce bo od pół roku w noki rozmawiałem przez głośnik :wink: ) dlatego wytrzymała bateria tez jest bardzo mile widziana.

     Dodam, że podczas treningów często słucham muzyki - nie oczekuje aby telefon był super głośny, ale żeby grał czysto na zewnątrz jak i w słuchawkach.

     Jak pisałem wyżej jestem dość aktywna osobą wiec chciałbym aby tel nie rozwalił się w pierwszym lepszym upadku ani nie rysował (pokrowiec oczywiście będzie ale nie zawsze).

     Jako, że często podróżuje i często jestem w nowych miejscach chciałbym mieć w tel dobry GPS oraz obowiązkowe Wi - Fi oraz dostęp do internetu.

    Chciałbym aby telefon miał (w miarę duży wyświetlacz, ale nie chce "mini tabletu", myślę że 4 - 5 cali wystarczy (nie wiem zbytnio ile to jest, ale chcę aby nie było problemu z serfowaniem po necie i żeby telefon dało się trzymać w kieszeni i był w miarę poręczny, anie taka "krowa" :wink:).

 

 

Podsumowując sprawę oczekiwań od smartfona to ma być tak:

  • dobry aparat (do fotografowania ludzi i miejsc, oraz nagranie jakiegoś niedługiego filmiku, tak żeby zdjęcie wrzucone na komputer było ostre i nie wyglądało jak z kalkulatora :wink:)

  • długo trzymająca bateria (wiem, że zazwyczaj smartfon trzyma około 1 dzień ;( ) ale czasem mamy 2 dniowy obóz w jakimś zadupiu,wiec nie chciałbym zostać bez telefonu z powodu rozładowania :wink:

  • telefon ma być w miarę wytrzymały, czyli nie chciałbym aby szybko rysował się ekran albo żeby coś pękło (pokrowiec kupie)

  • czysty dźwięk gdy rozmawiam oraz gdy słucham muzyki

  • dostęp do internetu, Wi-Fi, GPS

  • wygodny ekran do serfowania (wyraźny i widoczny :wink: )

  • poręczny, mieszczący się w kieszeni.

 

Inną sprawą jest wybór systemu ;(

Jestem osobą lubiącą zmiany i lubię różne "pierdółki" na telefon, dlatego byłbym skłonny mieć androida.

Chyba, że przedstawicie mi dobrze zalety Windowsa 8 to może się skuszę.

 

Piszę do Was z prośba o pomoc, bo ja jestem w tym temacie kompletnie zielony, a wiem że ludzie na tym forum to "bystrzaki" :wink: (żeby nie było nie podlizuje się :stuck_out_tongue_winking_eye: ). Osobiście nwm czy nawet jest taki smartfon, dlatego pisze. Przeglądam mnóstwo materiałów o tym i im więcej czytam tym trudniej mi się zdecydować. Proszę pomóżcie :wink:.

 


(mareczek_1988) #2

Nie kojarzę nic “dla aktywnych” pod win. A czytając opis to to co mi przyszło do głowy to galaxy Xcover 2 + dodatkowa bateria. Osobiście nie korzystałem i nie wiem jak się sprawuje np. gps, ale chyba do tego wyboru bym się skłaniał. 

 

Ewentualnie, nie wiem kiedy planujesz zakup, ale to się zapowiada interesująco.

 

Pozdrawiam, M.


(Wod Tom) #3

Dla aktywnych idealna jest nokia 3310 :wink: a tak poważnie myślę, że naprawdę warto w Twoim przypadku mieć po prostu dwa telefony - jeden podczas aktywnego spędzania czasu, natomiast drugi gdy prowadzisz spokojniejsze życie;) Mój iphone na przykład poprzez zwykły upadek na kafelki nieźle się rozbił (koszt naprawy 350 zł) a w przypadku tak aktywnego życia jak Twoje, takich sytuacji będzie jeszcze więcej. Niestety smartfony nie są zbyt wytrzymałe. Ewentualnie kwestia wykupienia ubezpieczenia ale raczej rzadko będą ci uznawać takie “wypadki”. 


(lordjahu) #4

Polecam GoClever Insygnia 5 - masz dwie baterie w zestawie, dobrze wyłapuje sygnał GSM a i w użytkowaniu jest bardzo dobra  :)


(Artur Dziekan) #5

Dziękuje za odpowiedź :smiley:

 

Rozważę GoClever’a lub właśnie w teren będę miał zwykły jakiś tel służący wyłącznie do dzwonienia i nie będzie szkoda jak zgubie lub zniszczę, a na co dzień będę ma smartfona :wink:

 

Czyli z moich kryteriów odpada super wytrzymałość :wink:

Możecie polecić jakiś smartfon, który robi ładne zdjęcia, wygodnie serfuje się po necie i ogarnia GPS??

 

PS. Sorki za upierdliwość :wink:


(lordjahu) #6

Chwila, chwila - “Czyli z moich kryteriów odpada super wytrzymałość  ;)” - nie ma tak lekko. Chcesz super wytrzymałość jeszcze, to zainteresuj się / poczytaj o takich modelach jak np : Discovery V5, Eviolveo StrongPhone lub Land Rover A1. To są bardzo odporne telefony - właśnie stworzone do ciężkich warunków. A GPS’a dobrze łapią :wink: