Smartfon dla teściowej do około +/- 500zł

Witam, teściowej kiedyś kupiliśmy smartfona LG Fino, ale już konkretnie zacina się.
Dlatego chcemy wymienić najlepiej na nowy tak do 500zł. No chyba, że nie będzie nic ciekawego w tej kwocie to trzeba będzie myśleć o czymś droższym.
Teściowa z telefonu tylko dzwoni, czasami coś napisze (sms/mms), zrobi zdjęcie, często korzysta z YT i gazetki Blix. Raczej na tym się kończy.
Jak myślicie w dzisiejszych czasach wystarczy jakiś telefon z 2gb ramu? Czy lepiej celować w 3gb?
Co byście polecili?
Co do rozmiaru wyświetlacza i bateri to obojętne, wiadomo im większe tym lepsze.

Wiadomo, im więcej RAM tym lepiej. Ale do takich zastosowań 2GB starczy aż nadto.

1 polubienie

6A ? W innych wątkach zauważyłem, że odradzany często był ze względu na procesor pamięciożerny i grzejący się?

Co człowiek to opinia. Jeśli kupujesz budżetowca i ciśniesz go ponad miarę, wymagając osiągów smartfonów z najwyższej półki, nie oczekuj cudów :slight_smile:

Redmi 6a i redmi mi 6 to te same modele? Bo niedawno kolega kupił xiami redmi mi 6 i tam nawet powiększanie zdjęcia w galerii przymula. Jeśli to samo, to nie polecam :wink:

A co myślicie o droższej motoroli https://www.empik.com/smartfon-lenovo-moto-g4-plus-16-gb-lenovo,p1204216860,elektronika-p?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=oferty_cpc&utm_content=p1204216860&utm_term=Elektronika&utm_campaign=nobid
?

Pytasz o motorolę, a linkujesz lenovo…

Nie kupuj G4. Porzucony, stary i zacinający się smartfon.

Zresztą w podobnej cenie masz dzisiaj:

I ogólnie E5 Plus dla niewymagającego wypada lepiej. Ma gorszy procek i aparat, ale za to wiecej RAM i baterię 5000 Mah

Bo to jeden piorun. Lenovo zrobił trochę dym, bo seria Moto to Motorole, a inne, bardziej budżetowe to Lenovo… G4 w jednym sklepie widnieje jako Lenovo, a zaś w innym może być, a raczej powinno być Motorola.

EDIT:

Do 500 zł masz jeszcze

Jednak byłbym za dopłacaniem tych 100 zł do E5 Plus. G6 Play miałem w ręce i powiem, że nawet zacny telefon i dosyć żwawo działa. Nie powiem Ci tylko czy Motolore dostaną Androida 9, bo u nich z tym bywa różnie. G4 mojego brata utknął na 8.0 i zero poprawek, a jest co poprawić, bo system jest zabugowany.

EDIT:

Sorry utknął na 7.0, a widzę, że ostatnio dostał 8.1, bo Oreo miał dostać na początku tylko G4 Plus, a brat telefon ma już w szufladzie po kupił Huawei P20 gdyż nie wytrzymywał z G4 przez lagi i dwie wizyty w serwisie.

Mam Redmi 6A od 2-3 tygodni i nie zauważyłem takich problemów. Na 1 ładowaniu daje radę tydzień wytrzymać a przy bardziej intensywnym użytkowaniu 2-3dni .

6A to tańszy i gorszy brat “pełnego” 6. Różnica chyba tylko w aparacie i RAM, gdzie “pełny” 6 ma dwa aparaty i 3 GB RAM zamiast 2…

Oba telewony różnią się od siebie .

Xiaomi Mi 6
Spec (zależy od wersji ) :

  • Wyświetlacz 1080 x 1920 px (5.15") 428 ppi
    ∼71.5% screen-to-body ratio
  • Pamięć wbudowana:
  • 64 GB, 128 GB
  • Pamięć RAM:
  • 4 GB, 6 GB
  • Android 7.1.1 Nougat (nie wiem czy dostał Android 8.1)
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835 8998, Zegar procesora: 2.45 GHz ( rdzeni 8)
  • GPU: Adreno 540
  • Wprowadzony na rynek II kwartał 2017

Xiaomi Redmi 6A
Spec (zależy od wersji ) :

  • Wyświetlacz 720 x 1440 px (5.45") 295 ppi
    ∼72.7% screen-to-body ratio
  • Ładowanie indukcyjne
  • Pamięć wbudowana:
  • 16 GB, 32 GB
  • Pamięć RAM
  • 2 GB, 3 GB
  • Android 8.0 Oreo (obecnie 8.1)
  • Procesor MediaTek Helio A22 MT6761 2.00 GHz ( rdzeni 4)
  • GPU: PowerVR GE8300 @660 MHz
  • Wprowadzony na rynek II kwartał 2018

i
CPU 8-rdzeni
GPU: PowerVR GE8320 @650 MHz
Czytnik lini papilarnych

Porównujesz Mi6, który jest z wyzszej półki z Redmi 6A, który jest budżetowcem… Cenowo to przepaść

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/xiaomi-redmi6-vs-xiaomi-redmi6a-vs-xiaomi-mi6/

Sam już się pogubiłem. Okazało się że jest 3 modele o prawie identycznej nazwie :smiley: Jakiegoś chińczyka pogięło chyba :wink:

Są dwa. Redmi to budżetowce, Mi to flagowce od Xiaomi.

Xiaomi Mi 6 i Xiaomi Redmi 6(A)

A od teraz Redmi staje się osobną marką Xiaomi. Coś jak Honory od Huawei.

EDIT:

Zapomniałem… Skoro telefon ma być dla teściowej to ma kopać prądem lub wybuchnąć?

2 polubienia

Znajdziesz Xiaomi Redmi 6. To bez “a” i ono jest dużo lepsze. Na pewno nie będzie narzekać i aparat też nie jest najgorszy. Będzie to wersja 3/32 ale do takich zadań spokojnie wystarczy. 2GB RAM to na obecną chwilę za mało.

1 polubienie

Do dzwonienia, SMSów, fotek i YT? Weź… :wink:

Przecież Motorola jest własnością Lenovo.

BTW, zdecydowanie popieram Xiaomi, kazdy jest godny polecenia i lepszy od konkurencji w podobnej cenie.
Ja mam Redmi5, żona męczy któregoś z tanich Redmi Note, ojciec katuje Redmi 4A.
Telefony kompletnie bezproblemowe.

Dla teściowej to Note 7, ale z pierwszego wydania.

Nie za wystrzałowy?