Smartfon do 1000 zł

Tak jak w tytule, szukam smartfona do 1000 zł przy czym od razu zaznaczę, że nie musi być najlepszy na rynku, bo jednak nawet te dwie, trzy stówy chętnie bym zaoszczędził. W związku z tym mam parę pytań.
Czy warto mi wybierać modele 6,8 GB kiedy nie gram w nic, nie oglądam filmów ani seriali na telefonie, zależy mi głównie na płynnym działaniu aplikacji? W chwili obecnej na moim Redmi 4a nawet apka do radia internetowego DI.FM potrafi mulić. Głównie korzystam z przeglądarki, Spotify, Soundclaud, map i wspomnianego radia. Tak więc to niby nie są mega wymagające programy, ale przy 2 GB ramu potrafią zamulić.
Druga sprawa to bateria. Z tego co widzę, coraz popularniejsze są telefony, w których nie da się jej wymienić bez rozmontowania telefonu. Czy należy na to zwracać uwagę? W moim obecnym jest to dla mnie duży problem, bo siadła mi bardzo szybko, ale z drugiej strony często używałem telefonu jako router, co pewnie nie było dla baterii zdrowe i może w innym wypadku do dzisiaj byłaby sprawna.
Po trzecie jak najlepsze zdjęcia i filmy to nie jest dla mnie priorytet, ale chciałbym żeby były możliwie dobre w tym przedziale cenowym, a na pewno dużo lepsze niż w moim obecnym Redmi 4a. Będę wdzięczny wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam i wesołych świąt. :slight_smile:

Myślę że przeskok będzie tak duży, że ten telefon w 100% wystarczy Twoim potrzebom:

Jak masz do wydania do 1000 zł to POCO X3 jest fajny w tym budżecie. Ma 6 GB RAM, więc nic Ci mulić nie powinno. Ekran ma odświeżanie 120 Hz, w telfonie jest fajny aparat. Co do pamięci wbudowanej jest to 64 GB, więc z tego co piszesz powinno Ci to wystarczyć, ale w razie czego, może dołożyć kartę do 256 GB

… a za połowę budżetu kupisz sobie np. Huaweia smart 30 z, ten ma jeszcze Google play, 4 gb ram, 64 pamięci, przyzwoity ekran i procek wystarczą na trochę. Parcie na 6, 8 GB ram i topowe procki, to dobre do gier…

Huawei P Smart Z (czarny) 23% VAT 9996361491 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl.

realme 7 5G

Poco X3 w tym budżecie. Co prawda to smartfon gamingowy, ale chłodzenie ma świetne.