Smartfon do 1150zł - co kupić?

Możliwe. Da większości średniaków spadek ceny po 2-3 miesiącach o 200-300 zł to nic nadzwyczajnego.

Porównanie

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/htc-uplay-vs-htc-desire825/

HTC U PLAY wypada lepiej. Szkoda tylko tej baterii… Zresztą Uplay jest o rok młodszy także może czeka go więcej aktualizacji.

Witam,
jestem już prawie zdecydowany na HTC U Play, lecz przeczytałem te opinie i mam mieszane uczucia.


Jakieś Fake?
Pozdrawiam

Ten o safari i “amejzing” to ewidentna kopia fake komentarza z iPhone na zlecenie. Przecież HTC to Android gdzie zmieniasz domyślne aplikacje jak chcesz. Pozostałe to albo pech, albo wygórowane oczekiwania - choć w przypadku komentarza z Samsungiem robienie dobrej opinii Samsungowi na zlecenie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Jednak przemyślałem to Xiaomi.
Jeśli Xiaomi to tylko Mi A1.
Czysty Android tam jest, a nie podoba mi się MIUI.
Czytałem, że Mi A1 ma duży czynnik SAR.
O co z tym chodzi?
I dlaczego Xiaomi jest takie tanie? Odbija się to na żywotności?
Co lepiej wybrać?
HTC U Play czy Xiaomi Mi A1?

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/htc-uplay-vs-xiaomi-mia1/

Xiaomi ma chyba gorszy aparat (znaczy patrzę w specyfikację, bo szukać zdjęć przykładowych mi się nie chce), no i zapewnionego Androida 8, a nawet P. Przemawia też za Nim lepszy procesor, większa pamięć i więcej RAM. No i Android to 7.1.2 na start, a nie 6.0 jak w HTC.

Dziękuję.
Z tego co wyczytałem, to " Jest on niebezpiecznie blisko nieprzekraczalnej, odgórnie sprecyzowanej wartości maksymalnej 1,6 W/kg." A Xiaomi Mi A1 ma 1,55 W/kg ,
Więc ja chyba podziękuję :stuck_out_tongue:
W wadach tego HTC wymieniają słabą baterię (dam radę, ewentualnie power bank.) procesor MediaTek (Jak to z tym jest?) oraz stary system Android 6.0 (Mogę się bawić w CWM, oraz może wyjdzie aktualizacja do 7.0, ale czy ten 6.0 aż tak jest zły?)
Nadal tego HTC się opłaca brać?

Bardzo mi się on podoba.
Wg mnie nie ma wad ale ja się nie znam :wink:

Wiesz, to są telefony z różnych półek cenowych. Wg mnie oba w swojej cenie są dobre, ale specyfikacja przemawia za Xiaomi. A ten SAR to takie kolejne rozdmuchiwanie problemu. Codziennie jesteśmy narażeni na promieniowanie elektromagnetyczne i taki telefon wiele nie zmienia. Jest sprzedawany w europie, więc został przez kogoś przebadany i zatwierdzony. Poza tym nie spędzasz z telefonem przy uchu 24h/7. Teraz się czepiają tego 1,6. Ciekawi mnie ile promieniowania szło ze starych telefonów przed unijną rewolucją… To tylko liczby. Nikt jeszcze nie udowodnił jakiegoś strasznego oddziaływania telefonów na organizm ludzki.

Witam,
przemyślę z tym Xiaomi:confused:
A ten HTC aż taki zły?
Ten MediaTek wystarczy do tych moich zastosowań?
W HTC podoba mi się wykonanie, słuchawki, USB C i ogólnie fajny jest.
Czy ten Android 6.0 będzie mi przeszkadzał?
Warto na niego te 1050zł wydać?
3GB RAM, i 32GB wewnętrznej mi wystarczą w 100%. Teraz mam 512 MB RAM I 4GB ROM.
W recenzjach pisanych niedawno ten HTC się nie zacina.
Sam już nie wiem, jedyne wady jakie ja widzę, to Android 6.0 oraz ewentualnie MediaTek.
Co o tym sadzicie?

Nie napisałem, że HTC jest zły. W swojej klasie cenowej jest dobry. Niestety Mediateki są znane z tego, że szybko im się kończy wsparcie, a co za tym idzie - nie dostają nowego Androida. Specyfikacją przemawia do mnie Xiaomi, ceną HTC. 32 GB w większości przypadków wystarcza, a nawet jest za dużo.

Nokia 6070 - 0,84 W/kg
Nokia 5070 - 0,84 W/kg
Nokia 1600 - 0,82 W/kg
Siemens A52 - 0,56 W/kg
Samsung C300- 0,476 W/kg
Samsung X480 - 0,679 W/kg

Źródło: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=25619

SAR nie było takie duże bo i 2G wymagało mniejszej mocy do połączenia się z masztem. W tej chwili rynek/klient oczekuje, że będzie bezproblemowo gadać ze środka biurowca z HD Voice jednocześnie oglądając film na laptopie korzystającym z udostępnionego przez telefon hotspotu.
Niestety, zarzut o “słabym zasięgu” telefonu może świadczyć o jego totalnej klapie rynkowej, a tego producenci zdecydowanie by nie chcieli.

ASUS Zenfone 3 ZE520KL a taki inny kolor? Aparat i bateria na plus

Witam,
bardzo dziękuję za odpowiedzi, i przepraszam za dłuższą nieobecność.
Niestety ale w tym tygodniu spalił mi się zasilacz, po wymianie okazało się że SSD nie działa. Nie wiem czy to wina zasilacza ale tak. -700zł w plecy :frowning:
Więc budżet na telefon się zmniejszył.
Mam MAXymalnie 800-850zł.
Co do tej ceny polecacie?
Te same wymagania co wyżej.
Nie Xiaomi.
Na moim oku są: P9 Lite 2017, XCover 4, A3 2017.
Co wybrać?
Pozdrawiam i Wesołych Świąt :wink:

P9 Lite 2017, jest lepszy, wydajniejszy, dłużej potrzyma na baterii, USB OTG, dioda powiadomień, lepszy skaner linii papilarnych, Android 7 na start.
Te 2 GB ram w A3 to jednak troszkę za mało, może czasem brakować…

P9 Lite jest godny poplecenia jak najabrdziej. A czemu nie xiaomi ? za taką kasę można naprawdę fajny smartfon wybrać :slight_smile:

hej ,moze przekona cie xperia z5 dual sim ,najlepsza z5 do 1000 zł ja mam juz rok i jestem mega zadowolony 4gb ramu rewelacyjny aparat 23 mpx, ma nawet stereo ,nagrywanie video w 60 fps sprawdz nie pozałujesz
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiaz5dual/opinie/

samsung j7 2017! mega sie jaram tym telefonem! ogolnie chodzi po jakies 1300 ale np na bestcenie jest za jakies 1100… mega polecam, najlepszy telefon jaki mialem!