Smartfon do 1150zł - co kupić?

Witam,
szukam telefonu do 1150zł.
Szczerze to pogubiłem się już jaki model kupić.
Telefon będzie wykorzystywany do aplikacji: Facebook, Messenger, Spotify, Instagram, Snapchat.
Od telefonu wymagam w miarę płynnego działania, portu mini jack, dobrej baterii (musi wytrzymać do końca dnia) oraz dobrej jakości dźwięku na słuchawkach (JBL T110).
Moje propozycje to:
Samsung Galaxy A3 (faworyt, lecz obawiam się wydajności, w sumie idealna wielkość ekranu)
Huawei P10 Lite (faworyt 2, lecz ma średnie opinie w internecie tj. Zgina się, tnie się)
Huawei P9 Lite 2017.
Na telefonie nie będę grał.
Nie chcę Xiaomi oraz Samsungów seria J :slight_smile:
Co powyższych modeli wybrać? A może coś innego do 1150zł?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

ZTE Axon 7 Mini, HTC Desire 820, Asus ZenFone 3 Max.

Żaden z telefonów mi się nie podoba. Ten HTC ma 3 lata. A z tych co ja podałem to co?

W tej cenie chyba Huawei p10 Lite. Osobiście mogę polecić jeszcze:

Świetny aparat, długi czas pracy, płynne działanie. Moja luba ma ten telefon jakoś od roku z Androidem 7.1 na pokładzie i nie ma na co narzekać. Laserowy focus robi dobrą robotę. A czy wygląd zły… To kwestia upodobań chyba, ale w środku siedzi całkiem ciekawy sprzęt.

W okolicach tej ceny świetny jest Moto 5s Plus - najlepszy smartfon poniżej 1500 zł (link)

Ja bym polecił Xiaomi Mi A1 z czystym androidem i podwójnym aparatem, ale skoro nie chcesz to z twoich najlepszy chyba p10 lite. Galaxy A3 2017 ma mało RAMu i pamięci wewn.

HTC i ZTE to o tyle dobre opcje, że mają większe wyświetlacze oraz 2-3 gb ram, czyli takie minimum dziś. Do 1150 to prawdę mówiąc ciężko coś znaleźć.

Lepiej poczekać, dołożyć te 6 stówek i kupić np. Galaxy S7 Edge czy coś podobnego.

Wyjdę na fanatyka szajomi, ale Mi A1 ma 4gb RAM i 64gb wewn. I nie ma nakładki. Plus niezły Aparat

1 polubienie

Nie wiem czy nie lepiej od Mi A1 nie wyszedłby Redmi Note 4 4/64… Znacznie tańszy, w ofercie sferis i proline poniżej 900 zł. W A1 mocno ścięli baterię, Note ma ponad 1000 mAh więcej. Z aparatem bym nie przesadzał, fotki robi jakie robi, w dobrym świetle dają radę, w gorszym się wykładają.
Ale to i tak bez znaczenia dyskusja, autor nie chce Xiaomi.
A proponowałbym dla inne modele: Huawei Nova lub Honor 8, aktualnie w bescenie jest za 1218 zł, wart jest spokojnie 1400 zł. Wiem jakie są tutaj opinie o tym sprzedawcy, ja kupowałem i wszystko gra, jest faktura, jest gwarancja producenta. Nie mam co narzekać.

Podbijam. Według mnie Honor będzie najlepszy wybór. W ostateczności brałbym Huaweia Nova już do 1k mozna kupić w takich sklepach jak sferis, euro czy media

Chyba, że jednak zdecydujesz się poeksperymentować to może Xiaomi Mi Max. Parametry byłyby OK, tylko pytanie czy takie gabaryty by były odpowiednie (ten model jest trochę duży, 7,7 cala wyświetlacz…).

Jeżeli szukasz zgrabnego, nie za dużego smartfona, a nie chcesz nic z Xiaomi to faktycznie trafnie kierujesz wzrok w stronę Huawei P9 Lite, ale sprawdzić jeszcze możesz 5" [https://www.sferis.pl/smartfon-huawei-nova-32gb-lte-szary-urzadzenie-notione-nto-1-limonka-granat-nova-32gb-grey-p473954] Huawei Nova [/url]. Lepsze parametry, lepsza płynność działania, do wskazanych przez Ciebie potrzeb bardziej niż wystarczający.

Witam,
bardzo wam dziękuję za pomoc.
Xiaomi nie chcę pod żadną postacią :wink:
ASUS, ZTE oraz Motorolla, nie podobają mi się kurde z wyglądu :frowning:
Jednak bardzo mi przypadły do gustu telefony HTC.
Jest coś od nich do polecenia?
Wpadł mi w oko HTC U Play - szkło, dobre (chyba?) parametry, oraz szczególnie słuchawki z tym systemem wyciszania, oraz USB C.
Jest sens w to iść? 3GB RAM, 32GB ROM.
Jedyne co mnie zastanawia to to, że ten model ma już rok.
Nie robi to różnicy w moim przypadku?
Ten HTC to normalnie piękny jest :wink:
Bać się procesorów Mediatek?
Warto go kupić (U Play)? Czy coś innego od HTC?
Pozdrawiam

HTC prezentują się fajnie. Jeśli przy przedłużaniu umowy abonamentowej nie wezmę Galaxy S7 to właśnie zdecyduje się na HTC.

Jak wspominałem możesz sprawdzić HTD Desire 820 lub 620, HTC ONE A9S, albo coś odrobinę droższego - HTC 10.

HTC U Play jest dobry jak na moje oko, parametry wyglądają standardowo, bateria 2500mAh, wyświetlacz 5,2 SLCD, 3gb ram i 32gb pamięci, powinno ci wystarczyć, cena dobra.

Tyle ode Mnie
Pozdrawiam.

1 polubienie

Obejrzałem tą recenzję: https://www.youtube.com/watch?v=BgM5AOt06v4
Była ona nagrywana pod koniec października.
Telefon nie zacinał się, więc myślę, że jeszcze warto go kupić.
Podoba on mi się najbardziej ze wszystkich smartfonów z Androidem.
Jak wychodził kosztował 1700zł, więc teraz cena jest akceptowalna.
Czy ten sklep jest sensowny? https://bestcena.pl/promocje/promocja-htc-u-play-32gb-czarny?ref=ceneo
Więc jeszcze raz czy warto kupić ten telefon ?

@ciekawepytanie22 A ty jakiego HTC będziesz brał?
Ten U Play jest najlepszy z tego co widzę.
Nie będę zawiedzony?
Przepraszam, że męczę lecz, jak wiesz, telefon mamy przy sobie praktycznie cały czas.
Pozdrawiam

Sklep legitny, mimo że niektórzy narzekają. Kupowałem tam w lutym moją P9 Lite, znajomy kupował 2 telefony, wszystko ok. Nówki, zaplombowane, nieużywane, faktura i gwarancja jest.
Na ceneo negatywy zbierają głównie za braki towarowe, ale to wszystkim sklepom się zdarza https://www.ceneo.pl/sklepy/bestcena.pl-s17554

Najbardziej mi się podoba HTC DESIRE 820, wygląda świetnie, parametry w porządku, jak na moje potrzeby, także chyba na niego by wypadło. Ale Galaxy S7… jest dokładnie tym czego szukam. Zobaczymy.

Rozważam jeszcze Xiaomi Mi Max 2 (ale boje się tego wyświetlacza 6,6 cala :expressionless: to jest ok. 17,5cm długości…), co ciekawe, w ogóle nie biorę pod uwagę Huawejów. W ogóle nie mogę się przekonać do tej marki, nie wiem czemu.

PS. Mała poprawka, Mi max mają wyświetlcze 6,6 cala., a nie 7,7.

1 polubienie

A co jest lepsze? HTC Desire 825 czy HTC U Play?
Jakbym do pierwszego posta dodał jeden warunek - Tylko HTC :wink:
To co by było najlepsze? 1150zł nadal.
HTC U Play?

Nie ma w tym jakiś chaczyków? Te parametry, szkło, USB C, dobre słuchawki, etui w zestawie…
Full wypas. Możliwe, żeby przez rok z 1750zł na 850 zeszło?
A może ten sklep jakieś podróbki sprzedaje?
Albo oszustwo. Sam nie wiem :confused: