Smartfon do 1200 zł

Witam.
Potrzebny nowy smartfon dla teścia w zamian za starego LG K8. Żadnych gier i innych bajerów nie trzeba. Ważna jest płynność i niezawodność. Wielkość wyświetlacza w okolicach 6 cali. Preferowane marki to Samsung i Nokia.

Tylko

Motorola Moto G8 Power
Motorola Moto G9 Plus

Z tego co widzę, to Starszym osobom ze smartfonów doskonale pasują Xiaomi Poco3. Duża bateria, czytelny wyświetlacz, płynna praca i tanie jak barszcz. Właśnie dużo osób z Nokii i jakichś starszych Samsungów poprzechodziło, jakaś babcia kupiła sobie (z Nokii 2.2) i potem w miesiąc miałem pielgrzymki emerytów z wymianami na ten model. I wszyscy zachwyceni, więc widocznie im pasuje.

mam samsunga A71 nowy z grudnia

Dlaczego " tylko"? Testowałeś? Widzę, że opinie bardzo dobre.

No i? Napisz coś więcej.

https://www.morele.net/porownaj/6458067,6481976,6533629,7175550,7179183/280/0/

Tutaj porównałem i chyba nie ma większych różnic.

I jeszcze jedno ważne: jak to się ma do wspomnianego starego LG K8?

Motorola Moto G9 Plus
Brak możliwości zapisywania numerów telefonów na karcie sim , charczący głośnik, brak stabilizacji obrazu, tylko 4 GB RAM, kiepski plastik, aparat słaby na dzisiejsze standardy.
Zaleta to spora bateria.

samsunga A71
Słaba optymalizacja systemu, szybko drenuje baterie i po zainstalowaniu większej ilości aplikacji wyraźnie zamula. Zasięg WIFI i LTE wyraźnie gorszy niż w poprzednich modelach.
Niezły wyświetlacz, przy jasności powyżej 30% ładne kolory. Odcisk palca na ekranie działa zupełnie sprawnie o ile nie nałoży się szybki, wtedy już jest różnie. Niezłe jak na tą cenę aparaty.

PocoX3 Wielki, ciężki, obudowa siermiężna, Dla jednych wadą jest nakładka dla innych zaleta.
Pomijając te aspekty niema w tej cenie konkurencji na rynku o podobnych parametrach za taką cenę. Np. odświeżanie ekranu 120Hz, metalowa ramka czy ładowanie 33W z ładowarką w zestawie. Do tego naprawdę szybki sprzęt, najszybszy z wymienionych wyżej. Aparat niestety bez stabilizacji.

LG K8 Nędzny wyświetlacz, bateria raptem 2125mAh procesor MediaTek MT6735 w zależności od porównania z którymkolwiek z powyższych od 20 do 40% mocy obliczeniowej.
Mało pamięci, brak szybkiego ładowania, gigantyczne ramki, mało ekranu, cóż stary telefon i do tego nie flagowy. Każdy z powyższych będzie lepszy.

liczy się marka !!! samsung

to proponuję jak dla ciebie nokie 3310 :wink:

Czytając te propozycje, to mam niejasne wrażenie, że szukamy wypasionego telefonu dla geeka. 6 GB RAM, porównanie mocy obliczeniowej procków, odświeżanie 120 (miłośnik CSGO na komórce?) itp.

Jeżeli chodzi tylko o duży telefon z przyzwoitym wyświetlaczem lub baterią to za połowę budżetu można dostać Huaweia P30Z z 2019. Ten model ma jeszcze sklep Google, więc jest OK. Osobiście nie zamieniłbym na żadne flagowce czy Apple, bo bym chyba dostał zawału nosząc 2-4 tysiące w łapie, a nie 600 zł jak obecnie. :slight_smile:

@wasabi1084 dzięki za fajny opis.

Telefon ma być do starszej osoby do podstawowych zadań. Głównie chodzi o niezawodność w cenie 1200 zł. Czy ja wiem czy to dużo w dzisiejszych czasach? Młodzież chodzi z iPhone 11 czy nawet 12.
Nokia zawsze była po tyłach ale dla mnie niezniszczalna. A co z Nokią 5.4??

Pff aleś pojechał.

Obronisz się bo mam zamiar zamawiać.
No i proszę komentarz w sprawie Nokia 5.4 lub ich bliski braci / sióstr?

Nie, starsza osoba którą bolą oczy. Czym lepsze odświeżanie, tym mniej.

A jeszcze jak ktoś książki czyta, to ekran z dobrym odświeżaniem jest niczym balsam.
To co usłyszałem od starszych osób, które chwaliły sobie Poco, to właśnie “przyjemny ekran, od którego nie bolą oczy”. A kilka osób miało problemy z plamką żółtą, co jest naturalne w pewnym wieku.

Nie bardzo rozumiem dlaczego zakładasz, że starsza osoba nie może i nie chce przeznaczyć więcej na telefon. To powszechnie błędne założenia, że ktoś starszy jest biedny i sknerowaty. Pokutuje jakieś powszechne przekonanie, że starsze osoby, to takie, które kłócą się o 1 grosz reszty i plasterek salcesonu. Tymczasem wiele osób, chętnie sobie dopłaci do bardziej ekskluzywnego sprzętu i będzie z tego czerpać radość. :wink:

Wątpię, czytanie książki na 6 calach dla osoby ze starczowzrocznością (plus)… to wyższa szkoła filozofii. Do takich zadań nada się jakikolwiek 10 calowy tablet za 200-300 zł. I nie chodzi tu o odświeżenie, odwzorowanie barw, ale o wielkość ekranu zbliżoną do normalnej książki, czyli mamy naturalna pozycje i odległość od oczu.

Nie, kwestia ustawienia wielkości czcionki. Tak się składa, że znam sporo osób starszych, które czytają z Legimi lub MoonReadera i są zachwycone.

Nie nadaje się. Jeśli już to czytnik taki za 600-800zł. a lepiej 1000zł. Musi byćsolidny E-papier.

Tu masz kilka polecanych modeli na rok 2021 http://cenomaniacy.pl/jaki-telefon-w-2021/ zdecydowanie warto wziąć te smarfony pod uwagę.