Smartfon do 1500 zł OnePLus One?

Hej forumowicze :)
 

 

Obecnie przygotowuje się do zakupu smartona w kwocie 1.500 zł, zależy mi na wysokiej wydajności, najnowszym Androidzie oraz przyszłościowym telefonie. Głównie zastosowania to praca i rozrywka więc bateria też by się przydała :)
 

 

Od dawna dawna polowałem na model OnePlus One, jest bardzo atrakcyjną propozycją pomimo upływu czasu. Niedawno pojawił się w ofercie sklepu Sferis, więc problem gwarancji mamy rozwiązany. Kontaktowałem się już z sklepem w tej sprawie produktu jest z oficjalnej dystrybucji oraz posiada polską gwarancje co jest dla mnie naprawdę dużym plusem.

 

Powiedźcie mi proszę czy znajdę coś wydajniejszego od tego modelu:

www.sferis.pl/p/377038-smartfon-oneplus-one-a0001-sandstone-black-64gb-0101022601.html

 

Na innych forach polecali również LG Flex 2 jakie jest Wasze zdanie?

Dorzuć do LG G4

OPO nie jest już ciekawą opcją.

Flex 2 się mocno nagrzewa i nie oferuje niczego ciekawego. 

Powiedz mi LG G4 będzie wydajniejsze niż Meizu MX5? 

Ogólnie dużo fajny smartfonów, które były niedawno tylko na aliexpress pojawiło się w polskich sklepach :slight_smile:

Odyniec ci powie że wszystko co nie jest od topowej (tej z dobrą reklamą, kosmicznymi cenami i nic poza tym) jest złe i okropne :wink:

Ubzdurałeś to sobie.

G4 ma S 808 z 4x A53 i 2 x A57.

W codziennej pracy wydajniejszy będzie G4.

 

Witam was

a jakie macie opinie na temat tych smartfonów http://www.komputronik.pl/product/270817/Elektronika/Telefony_Smartwatche/Huawei_ASCEND_P8_tytanowo_szary.htmlHuawei? Dużo je teraz Lewy reklamuje, co sądzicie? nadaje się? warto?

P8 wygląda fajnie, ale nie oferuje niczego ciekawego za takie pieniądze. Dokładając 300 zł dostaniesz S6 lub Note 4.

Ale to jednak jest więcej o 300 zł prawda:)? Więc wolałbym w tym budżecie zostać.

Ja niestety z własnego doświadczenia to co się najbardziej reklamuję nigdy nie jest warte swojej ceny. Taki produkt ma tylko na celu zarobieniu na sobie jak najwięcej i nic poza tym.

A jakieś konkretne przykłady podasz, czy tak tylko filozofujesz sobie?

W takim razie LG G4. P8 na jego tle wypada przeciętnie pod względem wydajności i aparatu. 

Raczej nie podam. Głównie ze względy na to że obecnie posiadam smartphone warty 200 zł z procesorem 2 x 1Ghz i 512MiB ram i nic więcej nie jest mi potrzebne więc jestem świadomy że po prostu zostanę zlinczowany proponując odpowiedniki niszowych firm o tych samych lub podobnych parametrach za dużo mniejszą cenę. Tym bardziej że polityka głównego systemu mobilnego i większości producentów tego właśnie sprzętu opiera się na jednej zasadzie: Dopiszmy kolejny numerek do wersji systemu lub zmieńmy troszkę obudowę i nazwę telefonu. Zróbmy wokół tego wielki szum i krzyknijmy za niego x2 tyle co za poprzedni model. Przecież i tak każdy to kupi mimo że to samo ma już w kieszeni.

Więc trochę nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz, czyż nie? 

Nie widzę żebyś cokolwiek zaproponował w temacie.

Częściowo masz rację, ale nie dotyczy to jedynie Androida. W większej części kierujesz się uprzedzeniami i nie znasz zwyczajnie tematu.

 mam dość względne pojęcie o najnowszych smartkach za pieniądze wyższe niż średnia krajowa przeciętnego kowalskiego (choć kiedyś żyłem ze obrotu telefonami , taki “komis” skup-sprzedaż) , ale powiem z doświadczenia (miałem też kilka iPhone’ów 5 i 5s używanych na codzień, wszystkie sprzedane “napaleńcom” na design i “nowości” , kilka osób w mej rodzinie też posiada iPhone’y i nic innego im nie podchodzi) : 

 że kupowanie smartków droższych niż 900 nie zawsze ma sens , a często jest bez sensu , bo tel. i tak służy średnio 2 latka , z czego rok bezproblemowo , więc można przeżyć z czymś tańszym i też nowym ten roczek , a po tym czasie kupić coś nowego i nie robić z tego “wielkiego halo” jak by się dom czy samochód kolekcjonerski kupowało … fonek ma przede wszystkim być użyteczny i fajnie jak jest ładny, a nie koniecznie musi być najszybszy i najwydajniejszy bo tych parametrów i tak się w pełni nie wykorzystuje , a już na pewno nie co dzień … więc pomyślcie czy warto wydawać ponad tysiaka by czasem przy mocniejszym obciążeniu smartek ci się aby nie przyciął , czy może równie dobrze mieć ładny i praktyczny tel. “bez szpanu” , a zaoszczędzone pieniądze wydać na rodzinę lub “życiowe” przyjemności …?! no chyba , że jest się “fanem” (czyt. fanatykiem gadżetów) i chce się wydawać na smartka wszystkie uzbierane pieniądze bo to “nasze hobby” by mieć najnowszy i najszybszy fon wśród znajomych … 

 sam mam BlackBerry (jako jeden z służbowych telefonów) i nie lubię kupować tel. mocno “używanych” , ale nie wydałbym 2 tysi na najnowszego BB , kupiłem więc nowego 9300 (wydajnościowo daje radę ze wszystkimi zadaniami) , a i wygląd ma “nienajgorszy” , więc jak kto lubi , ale uważam , że można kupić coś ładnego , niedrogiego i rozsądnego oraz użytecznego i być zadowolonym …!