Smartfon do 300 zł

Witam doradźcie mi proszę jakiegoś w miarę dobrego smartfona w tej cenie … Potrzebny mi jest tylko do dzwonienia, słuchania muzyki i ewentualnie internetu. To wszystko w gry nie gram.

Poszukaj Lumii 520 lub 530. Do tych spokojnie wymagań pasują.

520 lepsza

Dokładnie Nokia .

Jeśli jednak chcesz coś z androidem to możesz się zastanowić nad Lg L65:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10848111

W sklepach do kupienia za 450 zł ale na aukcjach z powodzeniem znajdziesz go w o wiele bardziej korzystnej cenie. 

wiecie co nie wiem jak jest w smartfonach ale czy jeśli kupie smartfona z windowsem to nie będzie tak jak w przypadku systemu win  na kompie???.. czyli by uzywać niektórych aplikacji na fonnie będę Zmuszona do założenia jakiegoś durnego konta microsoft żeby z tych niektórych funkcji korzystać?  Jesli jest tak że trzeba zakładać konto microsoftu to nie mam zamiaru wziąść do ręki smartfona z tym systemem …już chyba wole więcej zapłacic  mieć androida …

Jeżeli chcesz pobierać aplikacje ze sklepu Windows Phone, to musisz posiadać konto Microsoft. Podobnie jest z takimi funkcjami jak lokalizowanie telefonu itd. Weź pod uwagę, że na Androidzie też musisz posiadać konto, ale od Google. Co prawda możesz instalować aplikacje z zewnętrznych źródeł, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. I tak samo np. lokalizowanie telefonu czy zdalne usuwanie hasła blokady ekranu itd. też wymaga konta Google. Nieważne, czy będzie to Android, WP czy iOS i tak musisz posiadać konto, aby z niektórych funkcji skorzystać.

aham … a czy w przypadku google przy zakładaniu konta też trzeba podawać swoje dane osobowe i ma się jedno hasło do wszystkiego… w komputerze jest tak że jak się założy konto microsoft to automatycznie nazwa komputera - przy logowaniu i hasło- hasła do poczty i aplikacji typu np skype są takie same nie można tego rozdzielic … i nazwą urzytkownika jest twoje imie i nazwisko …ja wolała bym mieć nick ale jeśli założyła bym takie konto microsoftu na kompie to mała bym wyświetlone moje dane na wszystkim do czego się loguje …czy w przypadku androida- google jest to samo?

Tutaj masz formularz do tworzenia konta Google. Jeśli chodzi o jedno konto do wszystkich usług, to z Google jest tak samo - tych samych danych możesz użyć do YouTube, Gmail czy Google Play. Jeśli chodzi o konto Microsoft, to możesz je założyć posiadając obecnego maila. Jeśli posiadasz już konto Microsoft (np. outlook.com czy do innej usługi), to możesz z niego skorzystać. Tak samo do Google Play możesz użyć konta Gmail czy jakiejkolwiek innej usługi od Google.

aham … czyli wszscy producenci chcą nas kontrolować no super hehe pozostaje mieć smartfona i  nie korzystać z niektórych aplikacji albo wpisywać jak leci swoje dane i się tym nie przeejmować  ehhh … nie ma to jak stare dobre komórki hehehe Dzięki za odpowiedzi :smiley: Czyli chyba nie ma co zwracać uwagę na oprogramowanie bo oba są podobne i róznią się chyba tylko wyglądem no może jeszcze szybkością dzialania ale to też zależy od sprzętu itp itd…

Niektóre aplikacje są płatne i siłą rzeczy musisz mieć konto by móc za nie zapłacić. W przypadku WP7 nie miałem możliwości pobrania jakichkolwiek aplikacji (także darmowych) czy robienia aktualizacji. Telefon był w zasadzie tylko do odczytu:).