Smartfon do max. 500zł

Poszukuję tańszego telefonu tak najlepiej poniżej 500zł. Smartfona nie będę używał do gier ani słuchania muzyki czy przeglądania internetu. Zależy mi by miał dość mocną baterię, wbudowany GPS (przydatny gdybym miał się zgubić podczas wędrówek) i ogólnie żeby posiadał przyzwoity aparat. Chciałbym z systemem Android. Pomóżcie mi wybrać - myślałem nad następującymi smartfonami:

HTC Desire 610

Sony Xperia E4

Xiaomi Redmi 2 LTE

Samsung Galaxy Grand Neo Plus GT I9060

Huawei Y625

Nie biorę pod uwagę Huawei Honor Holly ponieważ żona taki ma - chcę coś innego. Nie wiem jak inne marki telefonów typu goclever, prestigio, overmax ?- wyszukiwałem na allegro i te cenowo mieszczą się między 400a 500zł.

 

 

 

Najlepszy z nich wszystkich jest Xiaomi Redmi, “polskich” marek nie bierz pod uwagę, to tandetne chińczyki z zawyżoną ceną. Ewentualnie możesz też poszukać Motoroli Moto G 2gen. 

Który model motoroli najlepszy z drugiej generacji - XT 1072 ? Ogólnie co byście wybrali tego xiaomi redmi 2 czy moto g 2 gen.?

Moto XT-1072 to wersja z LTE i większą baterią. Od standardowej “dwójki” jest lepszy o te dwa elementy. Ogólnie dość udany model, z dodatkowo zapewnioną aktualizacją do 6.0.

Ostatnio w kilku sklepach można dostać ten telefon w dobrych cenach (Euro, Sferis). Radzę się rozejrzeć. 

 

Warto dokładać jeszcze 50 zeta do Meizu 2 zamiast tej Motoroli ?

W jakiej cenie oba telefony?

Motorola 499 zł, Meizu M2 powystawowy 550 a normalnie w sklepie ole ole 589zł ze słuchawkami przewodowymi Panasonica, antywirusem McAfee i pakietem startowym t-mobile w tej cenie.

Mam dylemat bo już byłem nastawiony na Motorolę.

Bierz Motorole, ale jeszcze poszukaj lepszej ceny. Powystawowe telefony to w gruncie rzeczy używane telefony.

Niższej ceny motoroli chyba już nie ma niż 499 . Chyba zdecyduję sirę na meizu m2,nowy, nie powystawowy 90 zł droższy od motoroli, ale lepsze parametry.

Też tak bym wybrał.

lub Xiaomi Note 2

Słuchajcie - dostałem tego Meizu wczoraj. Jakieś jaja z tym smartfonem - konkretnie z baterią.  Po raz pierwszy włączyłem to bateria była naładowana na 46% i dzisiaj podłączyłem ją do pierwszego ładowania. Gdy dobiło do pełna wyłączyłem telefon całkowicie bo nie mam jeszcze karty sim. Po kilku godzinach włączyłem i komunikat, że ekstremalnie niski poziom baterii 1 % - szok. Podłączyłem teraz znowu i w 10 minut naładowało do pełna. No chyba tak nie ma być? W instrukcji nic nie ma na temat ładowania. Zawsze mam pecha :frowning: - do kogo dzwonić w poniedziałek do sklepu internetowego gdzie kupiłem czy jest jakiś serwis Meizu oficjalny w Polsce i tam od razu dzwonić?

 … i jak sprawa tego serwisu Meizu (z tą baterią coś powalczyli) ?       czy dostałeś może nową , czy może w czym innym tkwił problem ?    znalazłeś w ogóle kontakt na oficjalny polski serwis i jeśli tak , to jak cię potraktowali ?     czy w ogóle uwzględnili ci te “objawy” w warunkach gwarancji ?   

 jeśli możesz to daj znać , co i jak …   dobrze się dzielić opinią na temat serwisów poszczególnych marek …