Smartfon HTC i problem z odebraniem połączenia telefonicznego

Witam!
Jak w temacie.
Mój wuj ma takiego HTC-ka:


Nie wiem co to za model… Pewnie jakiś Desire…
Do tematu:
Jest problem z odebraniem połączeń telefonicznych, gdyż nie pojawia się ekran, który na to pozwala - po prostu - albo jest pulpit z ikonami przy włączonym ekranie, albo wyświetlacz w ogóle się nie aktywuje. Dzwonek jednak jest odtwarzany.
Ktoś coś?
Z gory dzięki :slight_smile:

Robiłeś format?

Nie, a da się tego uniknąć?

Sprawdź na trybie awaryjnym jak wykrywa on kartę SIM?

https://www.google.com/search?q=htc%20safe%20mode

Jakby się naprawiło to może zachodzi interferencja apek i wystarczy problematyczną wywalić lub znaleźć „dialer”, który będzie wygrywać i pokazywać kto dzwoni o ile nie zastrzeże numeru (wtedy to się dowiesz dopiero jak „po 1 nutce” w „Jaka to melodia”).

Co ten tryb awaryjny robi? Nie wiem, co to za model telefonu…

Tryb awaryjny dezaktywuje używanie zewnętrznych aplikacji (zainstalowanych przez użytkownika), nie mogą one też wtedy wystartować.

Co do modelu to ja też nie poznaje, pewnie nie ma trybu awaryjnego po przytrzymaniu power na liście menu „kontekstowego”?

Jak to aktywować? Teraz nie sprawdzę, bo nie mam tego telefonu przy sobie…

https://www.etuo.pl/blog/jak-wlaczyc-i-wylaczyc-tryb-awaryjny-w-telefonie-android/1286

Choć czasem jest to osobna pozycja na liście (nie ukryta pod „wyłącz” z przytrzymaniem) lub producent pozwala ją opcjonalnie „wyeksponować” w tamtym menu).

A Samsungi nazywają to „trybem bezpiecznym” a „tryb awaryjny” działa jakby bez restartu (przypomina to opcję „wyloguj” z PC) i jest okrojony chyba mocniej niż wbudowany tryb bezpieczny.