Smartfon - jaki najlepszy system?

Głownie tel no internetu potrzebny… Tylko jak się ma aktualizacja do baterii to ja nie wiem :wink:

a ja bym mojego HTC z WP7 na nic innego tym bardziej na Androida :stuck_out_tongue:

Prostota i intuicyjność z jaką obsługuje się kafelki to jest to czego Androidowi brakuje przede wszystkim :slight_smile:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nawet podoba mi się idea interfejsu metro. Jak wyżej napisałem jest duża szansa że po premierze windows 8 i apollo zmienię platformę. Jednak póki co wp brakuje niezbędnej dla mnie funkcjonalności a android mimo swoich wad mi odpowiada.

Oj ma bardzo dużo :slight_smile: słyszałeś o tzw. battery drain ? spowodowane są one właśnie poprzez błędy w oprogramowaniu. Wiele telefonów miało z tym problem, Galaxy S, Nokia c6-01, nawet któraś z wersji iOS miała buga powodującego właśnie battery drain.

Czyli polecisz Lumie 800? a może Nokia E7…

Jeżeli chcesz poznać wady i zalety WP to odwiedź forum.windows-phone.pl

Masz tam fajny wątek odnośnie tego czego ludziom brakuje w wp. Ogólnie sporo do poczytania na forum. A na koniec sam zdecyduj czy ci wp odpowiada. Bo to czy weźmiesz lumie, samsunga czy htc już specjalnego znaczenia nie ma.

miałem N8, ogólnie świetny telefon, po aktualizacji do Belle dostał drugie życie, lecz do internetu Symbian z tych wszystkich systemów ma najgorszą przeglądarkę. Co prawda Opera Mobile radzi sobie całkiem żwawo lecz to i tak nie ten poziom co explorer w WP7. Ja polecam Lumię 800. Na pewno nie będziesz zawiedziony, a każdy kolejny dzień z WP7 będzie Cię w tym utwierdzać. Pozdraiwam.

A jaki jest nam format plików w tym windowsie? podejdą do lumni podstawowe programy typu opera itp?

Windows Phone a Windows na komputerze to są dwa inne światy. Wszystkie aplikacje będziesz miał w marketplace - aplikacji w telefonie, wszystko w jednym miejscu.

A właśnie bo to ma microSIM… jak mam zwykł SIM.

Jak się robi aktualkę na tym telu i czy na pewno poprawi to stan baterii? Bo bateria w tym telu to ponoć duży minus…

Chyba że zakupił bym Samsung Galaxy S II bo to on chyba miażdży system ;p

moj ojciec ma sII i jest naprawde godny polecenia, ICS 4.0 znacznie wydłuża żywotność baterii

Dodane 08.04.2012 (N) 10:41

tylko ważne! telefon kupiony w salonie dowolnej sieci nie jest tym samym telefonie co kupiony np. w media markt dlaczego? a dlatego że operatorzy ładują mase śmiecia do oprogramowania przez co telefon pracuje o wiele gorzej, prosty przykład, znajomy ojca kupił sobie sII w tmobile i telefon mu świruje, i zawiesza sie co jest winą “walniętego” softa, jeszcze nie dostał aktualizacji ICS w czasie gdy moj ojciec już dawno ma (kupił w media markt - co oznacza że ma czysty soft od samsunga) także jak kupisz telefon w sieci to zanim zaczniesz wytykać niedociągnięcia, zdebranduj softa czyli wgraj czystego softa na podstawie dowolnego forum, bo jest mnostwo wątków z instrukcją debrandingu dowolnego modelu telefonu.

Za 1000 zł nie znajdziesz galaxy S II

A SG SII taniej kupi na allegro czy w np. media markt? jakie ceny są w sklepach bo na allegro tu widzę…

Android jest najlepszy. Dlaczego?

1.Masz pierdyliard aplikacji w Markecie.

2.Masz WOLNOŚĆ. Możesz robić z telefonem co chcesz, zwłaszcza po rootowaniu.

3.Masz ogromne wsparcie devolperów np. z xda, a co za tym idzie

setki romów , modyfikacji dzięki czemu możesz ZNACZNIE ulepszyć działanie telefonu, i wbrew obiegowym opiniom

ich instalacja jest bardzo prosta(można to zrobić nawet bez komputera!)

4.Możesz wszystko ustawić pod siebie, to ty rządzisz telefonem, a nie na odwrót.

5.Jeśli nie odpowiada Ci interfejs Androida, prosta zmiana launchera i już jest OK. W WP7 czy iOS da się tak?

6.Możesz grać w gry na

-Androida

-GBA/GBC

-PSX

-PC(np. GTA II)

-Java

-NES/SNES

7.Jesteś użytkownikiem najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie :smiley:

8.Masz do wyboru kilka tysięcy telefonów, więc możesz prawie idealnie dobrać urządzenie do potrzeb.

No dobra, tylko gdzie taniej kupi tego samsunga…

Idź na giełdę/ew. allegro, poszukaj po znajomych i się potarguj, żeby np. sprzedał Ci bez baterii czy bez pudełka/kabla USB to taniej wyjdziesz.

Czyli używka niż nówka?

Używka…

Nie wymagaj cudów :expressionless:

Cudów, na co?

Interesuje mnie ile taki nowy tel stoi w salonach komórkowych, media expert/markt etc.

Nie wymagaj NOWEGO Galaxy S w cenie poniżej 1000 zł, jeśli o to Ci chodziło :o