Smartfon jako przenośny PC w delegacji - USB-C

Chromebit, LG Rolly i mysz po BT :wink:

Wyglądało to mniej wiećej tak, tylko miało 4 odgałęzienia. Leży gdzieś u rodziców, ojciec stary tel uzywa teraz jako …radyjno i budzik. :wink: https://allegro.pl/oferta/micro-usb-host-otg-hub-adapter-2-x-usb-rozdzielacz-6203001200

@bachus
Oj, bachus, kochany, proszę cię, czytaj to co tam wyżej potliwie skrobię. Klawiaturę, myszkę i monitor na HDMI będę miał na miejscu. Jedyne co ze sobą będę woził, jeśli to zadziała, to smartfon i ten “tegens”.

Aha czyli polecasz wykorzystywać opcję Remote Desktop? No nie wiem w czym to będzie lepsze niż korzystanie z aplikacji, które i tak mam już zainstalowane, no ale uznajmy, że jak będę miał problemy z tym wykorzystaniem swojego smartfona, to wykorzystam twój pomysł, dzięki :+1:

Ło matko świnta, co to jest :smiley: Myszka i klawiatura(z czego ta rozwijana, szacun, pierwszy raz widzę) na BT + coś ala chromecast od Asusa :stuck_out_tongue:
Wogóle nie wpisuje się to w moje oczekiwania, ale podpowiada kolejne ostateczne rozwiązanie, w razie jak to nie pyknie, czyli poza ultrabookiem, lub NUCiem, można kupić jakieś Sticka na HDMI, lub tam jakiegoś Chromecasta czy Xiaomi Mi Boxa i sobie go używać jako prywatnego kompa na wyjeździe. Nice :wink:

Ten “chromecast” od Asusa to pełnoprawny komputer na Chrome OS, wpinany do monitora/telewizora po HDMI. Z własnym zewnętrznym zasilaczem (nie ujęty na zdjęciu). Do tego klawiatura i mysz po BT.

Do pełni szczęścia wystarczy dowolny wyświetlacz z HDMI (może być nawet rzutnik).

I ten twój TCL natywnie obsługiwał transmisję do HDMI przez microUSB z pomocą takiego rozgąłęźniczka OTG? Czy trzeba było robić roota i instalować jakieś programy do transmisji obrazu?

Chce wiedzieć czy już wtedy android pomyślał aby obsługiwać sterowniki HDMI, czy to jakaś twoja inwencja twórcza. Jeśli tak, to moglibyśmy założyć że taka firma jak SONY w swojej flagowej Xperii udostępni taką transmisję w systemie Android. Jak nie to Custom ROM. A jak nie to kupujemy Xiaomi :sweat_smile:

Zasoczyło od ręki, weź tylko pod uwagę, że to telefon z Aliexpresu. Każde dwa modele moga różnić sie specyfikacja, oprogramowaniem i ilością szpiegujacego syfu. :wink:

Huawei Mate 20 Pro i Desktop Mode. Mate 30 Pro zdaje się też to ma. Mam Mate 20 Pro, ale osobiście jeszcze nie testowałem. Jakoś nie złożyło się bym kupił kabel.

1 polubienie

Samsung DeX

:slight_smile: :slight_smile:

To co piszesz i tak mnie pociesza, bo skoro taki byle TCL(z całym szacunkiem) ogarniam HDMIlink przez usb to moje szanse, iż moja Xperia to ogarnie, jakoś rosną :blush: dzięki brachu.

Siemanko Lordek, miło cię widzieć w kolejnym moim temacie. Jak zwykle przychodzisz i odrazu dostarczasz dobry content, trafne podpowiedzi, które zbliżają mnie do rozwiązania problemu :grin: a więc Huawei Mate miałby być moim kolejnym smartfonem? W sumie fajny jest, nowoczesny, trochę drogi ale i to da radę jakoś ogarnąć :kissing_smiling_eyes: dzięki że jesteś!

Rozwiązaliście sytuację, można się rozejść :joy::joy:
Nie chcę samsunga, choć wiem że ma DEXa! Jest dla mnie adekwatnie za drogi, zbyt drogi w stosunku do właściwości “Oferowane parametry”.

Mate 20 Pro do wyrwania jest teraz za ok. 2500. Nie wiem jak celujesz z budżetem, ale oferta jest godna. W tym miesiącu telefon dostał update do Androida 10 także jest na bieżąco. Może warto? Ewentualnie P30 Pro za ok. 3K.

No właśnie widzę, zarówno seria Mate 20, 30 jaki i P30 są dla mnie atrakcyjne. O kwotę może aż tak bardzo się nie rozchodzi, bo jest szansa że pokryje mi to firma, ale mi głupio naciągać budżet na jakieś Galaxy S’ki czy Note’y za 4-5k+PLN, więc taki huawei prędzej wchodzi w grę. Tymbardziej, że za jakieś 3msc. Będzie moja kolej na jakiegoś lapka więc wolę tam sobie zaszaleć a tu pójść ideologią:“wystarczająco dobrze, oby taniej, czytaj, opłacalniej”.

Wracając do tematu obsługi i software’u. Widzę że jest to(EMUI Desktop Mode) mocno zaimplementowane w samym EMUI, więc podejrzewam, że jeśli Pan Sony San nigdy się tą funkcją jakoś nie chwalił to i domyślnie tej funkcji (lub symultanicznej) moja Xperia nie ma.
Jednakże znalazłem taki wątek na XDA:
Xda android 10 desktop mode
I po zapoznaniu się z nim, stwierdzam, iż poza brakiem androida 10, mój smartfon da radę to ogarnąć. Najwyżej zrobię roota, zostało mi raptem 6msc. Gwarancji więc luz, dogram brakujące biblioteki, apki i przekonam się czy to pójdzie. Jeśli nie to zostaje mi Custom ROM.
Więc myślę żeby jednak kupić tego green cella, w najlepszym przypadku zadziała mi z XZ1, w najgorszym te 7w1 przyda mi się na rzecz przyszłego Mate’a czy P30 czy nadchodzącej P40.

Żałuje tylko, że nie znalazł się nikt kto miał styczność z tym co ja chce robić, kto ewentualnie robił takie operacje i że nie podzieli się doświadczeniami. Boję się utopić kasy w tym Akcesorium Green Cell, z drugiej strony może mi się to przydać w przyszłym smartfonie lub/i w przyszłym laptopie z USB-C(Gdyż aktualnie takiego nie posiadam)