Smartfon jako przenośny PC w delegacji - USB-C

Hej Kochani.

Pomóżcie mi proszę. Potrzebuję “tegoCzegoś” Na usb-c co pozwoli mi uczynić z mojego smartfona, stanowisko PC przy monitorze. Coś co pozwoli mi podłączyć smartfon do monitora za pomocą złącza HDMI, oraz klawiaturę i myszkę bezprzewodową i wygodnie pracować z klientem email, edytorem dokumentów biurowych oraz Programem do wizualizacji projektów firmy w której pracuje.
Ogólnie coś na styl SAMSUNG DEX ale bez Samsung.

Posiadam Smartfon Sony Xperia XZ1. Naczytałem się różnych bzdur na Reedit US na temat Linkowania do HDMI z pomocą złącza USB-C, jednym Śmiga, drugim wogóle nie startuje. Przypominam że Android Pie 9 natywnie wspiera tryb Big Display i Desktop.

Proszę o pomoc w wyborze.
Myślałem o czymś takim:
Green Cell USB-C Extra na bogato
ew. wersja bardziej oszczędna
Belkin USB-C HDMI
lub
UMI
ew. takie coś kiedyś widziałem
Gamesir HDMI

Jeżeli to smartfon będzie problemowym elementem, bo to Sony, bo Xperia, bo g*wno, wymiana urządzenia wchodzi w grę. Myślę o nadchodzącym Mi MIX 4 od firmy Xiaomi. Ostatni model Mi MIX 3 bardzo mi zaimponił, a zapowiedzi są rajcujące. Słyszałem że dużo Xiaomi wspiera tą opcję “HdmiLink”.

Pozdrawiam
JacobJakub

A nie lepiej kupić jakiegoś używanego laptopa poleasingowego tak w cenie 500-1000 zł?

Nie chce mi się tego nosić. Mam aktówkę z dokumentami. W kieszeni tylko smartfon. Wyjeżdzam w delegacje i mam dosyć ciągłego proszenia się o byle jakie stanowisko, gdzie istnieje ryzyko, iż dostanę jakiegoś trupcia z Athlonem X2.

Wolę swoje. Stoi pełno monitorów na HDMI + u informatyka parę zestawów wireless Logitech Mysz + Klawa. Jedyne co potrzebuje to kompatybilny smartfon i “to coś”.
Laptop rozwiązałby sprawę, ale sam narazie nie posiadam, nie chcę narazie żadnego Padła kupować, a jak już coś kupię to na dłużej, coś z Ryzenem 4700U + jakiś ekwiwalent 2060S/2070/5700XT. Pozatym nie jest jeszcze moja kolej na wybór służbowego lapka, więc czas i cierpliwość są tu na moją korzyść.

I tak będziesz musiał nosić wiaderko przejściówek, więc chyba lepiej nosić jakiegoś ultrabooka który będzie pełnoprawnym urządzeniem do pracy, a nie tylko protezą zrobioną z telefonu.

1 polubienie

masz na myśli dosłownie tą jedną przejściówkę 7w1 od greencella xD
no popłynąłeś teraz @hindus doszczętnie. Przecież gdyby to działało, rozwiązało by to wszystkie problemy.
I nie protezą gdyż na mojej Xperii aktualnie mogę wszystko ogarnąć. Problemem jest niewygoda odbioru(wyświetlacz), oraz niewygoda wprowadzanych poleceń itd.(urządzenia wskazujące).
Jeśli takie urządzenie 7w1 by nie pykło, a sama przejściówka USB-C<-> HDMI by pykła, to zawsze mogę poprosić firmę o zestaw logitecha na BT, który to mój smartfon posiada fabrycznie, noż ludzie :smiley:

Wiesz lepiej to kupuj i sprawdzaj :slight_smile: Będziesz miał potrzebę skorzystać z “komputera z telefonu” gdzieś poza biurem i będziesz dalej uziemiony z telefonem bo 7-w-1 nie ma klawiatury, myszy ani ekranu. Dlatego pozostanę przy opinii, że to tylko proteza.

Jeśli potrzebujesz komputera do pracy to niech pracodawca Ci go zapewni. To już nawet iPad będzie lepszym wyborem (są do niego etui z klawiaturą na bluetooth) niż takie kombinacje - bo zobacz do czego dochodzisz - jesteś gotów zmienić telefon tylko dlatego, żeby podpiąć przejściówkę na ekran HDMI i z USB żeby podłączyć klawiaturę i mysz.

Pomyśl o kulturze pracy. Próbowałem kiedyś cos podobnego i mocno grzał się, fakt był znacznie słabszy. :wink:

No właśnie nie chce kupować na ślepo, wolę zasięgnąć opinii osób doświadczonych.
I @hindus, twoje zdanie jest stricte bez sensu, bo ja nie chce korzystać ze “komputera z telefonu” NIGDZIE INDZIEJ niż poza właśnie drugim biurem, gdzie nie stoi moja stacjonarka.
W drugim biurze mam od groma monitorów, klawka+ myszka na USB/BT też się znajdą, więc dalej brakuje tylko tego “Digidonga” USB-C HDMI.
Jak już pisałem wyżej, nie moja kolej na służbowego lapka, a ja chcę porządny sprzęt na Ryzenie 8/16, a taki dopiero wyjdzie, więc się wspaniale składa, bo czekając tylko zyskam.

PS>Nie lubię jabłuszków. Nie wchodzą w grę. Soreczki. A no i jestem gotowy zmienić telefon, bo z XZ1 chcę zrobić drugą edycję “Konsolofonki”, bo zyskałem pady do PS4, więc to się będzie dobrze zgrywało.

Skoro aktualnie XZ1 na Snapie835+4GB Ramu ogarnia wszystko czego od niego wymagam, to w desktop mode będzie to niby chodziło gorzej? xd niby jakim prawem.? Z czym układ GPU Adreno miałby sobie nie poradzić jak to tylko fizycznie różnica w wyjściu Display?

To postaw tam jakąś stacjonarkę, Della w obudowie SFF na przykład. Czemu akurat chcesz korzystać do tego z telefonu? To nie daje Ci żadnej przewagi :slight_smile: ale nie mam zamiaru dalej Cię przekonywać, sam się przekonasz :slight_smile: pomęczysz się kilka dni i ogarniesz sobie drugą, tanią stacjonarkę do biura.

@hindus
Nie dadzą mi drugiej stacjonarki, tu mam stację roboczą, TR’ka + GTX1080Ti, można sobie i popracować i w chwilach relaksu się dosłownie zrelaksować. Ze sobą aktualnie wożę tylko smartfon i takie rozszerzenie funkcji by mi trochę pomogło. Podniosło moją efektywność, czy tam produktywność. I daje mi to przewagę. Wygody kochany @hindus.

dobrze, przysięgam ci z tego miejsca, że jak ktoś mi tu podpowie urządzenie, które będzie banglać jak ja chce, ja to kupię i faktycznie będzie to takie męczące to osobiście tu przychodzę i cię przepraszam.
Jak nie, to się chociaż nauczymy czegoś nowego :slight_smile: Przyjemne z pożytecznym.

Telefon prawem, fizyki. Podpinasz rozgałęźnik portu, do tego monitor i zasilacz, do tego (bez)przewodową myszkę i klawiaturę. Z czego zasilasz te dwie ostatnie/komunikacje bezprzewodową z nimi? Z telefonu. Mój w takiej roli się grzał.

A, no to wiem, mogłeś odrazu mówić. Dlatego wolałbym coś co wspierało by Power Delivery, czyli jakąś zewnętrzną ładowarkę na USB-C, żeby to ona robiła za power, reszta za DATA i wiadomo komunikacja te sprawy.
Biedactwo. Robiłeś testy termiczne? Jaki to model? Ile był eksploatowany? W mojej xperii Z4 pomogło wymiana termopadów pod prockiem + thermal pasta grizzly pod osłonkę procesora. Temperaturki spadły w Idle o 11-13~~ i w gierkach/Emulatorach nawet o 20-25’C. Potem padzik + custom ROM z trochę bardziej wyrozumiałą tablicą napięć na procka + granie outside i raz na zawsze zapomniałem o throthlingu w Z4.

Ja jestem chętny to sprawdzić. Pytanie tylko czy to zadziała z moją Xperią. Bo połowa internetów twierdzi, iż TAK, druga iż NIE… a żal mi trochę tych 200zł + robienie sobie nadziei. :frowning:

Panie, testy robiłem łapką (i sam krzyczał, że przegrzany aplikacją), model TCL jakieś tam (złom w porównaniu z Twoim) i pochodził z Chin razem z tym rozgałęźnikiem. Po prawie trzech latach ekran sie porysował i miał iść do “not smart TV” by go ulepszyć do smarta. :wink: Dobra wiadomość, że wszystko działało tzn. i mysz i klawiatura i nawet wifi.

Intel NUC czy coś podobnego.

Pokaż te swoje urządzonko, którym przekazywałeś obraz do HDMI ze smartfona. Zobaczymy co to obsługuje i jak to działa. :slight_smile:
To też jakaś opcja, mam starą plazmę samsunga 42’, bez smarta i myślałem o jakimś Xiaomi mi Box albo właśnie o jakimś DIY, tylko no muszę się podszkolić cd. przekazywania obrazu ze smartfonów do odbiorników TV / Monitorów.

Miałeś kiedyś Xperie S i miało toto natywne wyjście miniHDMI… Kochany, nigdy nie działało mi nic lepiej jak to >.< Gierki, dokumenty, przeglądarka, email, WSZYSTKO! chce tak znowu :frowning:

@bachus Hej bachus.

Myślałem o miniPC albo o netbooku tak jak pisał @hindus czy @anon47021787, no ale to jest ostateczność. Narazie żeby się nie pchać w nowe urządzenia, chce wykorzystać max potencjał tego co mam. Jakby to poszło to byłoby bosko. Nie korzystał nikt z niczego takiego?

Nie musi być zaraz laptop-kobyła. Może jakiś ultrabook?

@anon47021787
no tak marku, w ostateczności i taka opcja będzie spoko, bo w sumie pomyślałem, że nigdzie poza biurem głównym i domem nie mam okazji grać, więc ten laptop gamingowy to taki trochę pomysł na siłę.
Jak wyjdzie jakiś fajny laptop na tym nowym Ryzenie ale odpowiednio lekki i cichy ze zintegrownaym układem graficznym, tym samym 3x tańszy, to ja przytule z ogromną wdzięcznością. I napewno nie będę musiał długo na takiego czekać bo tańszy to i budżet się szybciej znajdzie.

No ale dalej my tu możemy sobie proponować alternatywne opcje, ale dalej będą to alternatywy. Podczas tegorocznego CES widziałem zapowiedzi Fajnych Delli, Asusów i Lenovo. Będę na nie patrzył.
Jak nie wyjdzie nam ta opcja ze smartfonem to myślę że to będzie też dobre rozwiązanie.

W sumie i tak musisz mieć klawiaturę, mysz… No ale jak chcesz iść w tą stronę, to ja bym jednak korzystał z telefonu jako “miękkiego klienta”, tj. łączył się zdalnie do komputera np. w domu. Ja tak korzystam od dłuższego czasu, RDP nie wymaga jakiejś szerokiej rury.