Smartfon, który poprzez specjalne urządzenie będzie Linuksem z myszką i klawiaturą

Tak jak w temacie istnieje w tej chwili smartfon, do którego dokupujemy DOCK czy jakieś takie urzadzenie, wsadzamy w niego smartfon, do tego urzadzenia myszka, klawiatura, to urzadze3nie przez HDMi do monitora lub TV i mamy komputer do internetu, muzyki i wideo plus biuro jak LibreOffice?

Samsung Galaxy Note8 + stacja dokująca DeX

Zwykły Galaxy 8 lub 8 Plus tego nie ma?

Aplikacje pod takim linuksem działają tak samo jak w wersji PC x86 czy x64 na tym linuksie? Jak wydajnośc ogólna tego i czy warto sprzedać PC na poczet tego rozwiązania czy to szaleństwo i marnowanie kasy?? :slight_smile:

Ja bym z tym DeX’em nie kombinował. O wiele lepiej zrobisz, jak kupisz sobie jakiegoś - choćby używanego - netbooka i na nim postawisz sobie taką dystrybucję, jaka ci będzie odpowiadać. DeX jest drogi, a w dodatku nie jest chyba dołączany do zestawu ze smartfonem - kupujesz oddzielnie. Tak naprawdę ten system, który pojawia się po zadokowaniu do DeX’a to Android z odpowiednią nakładką przystosowaną do myszki, klawiatury i monitora. LO na tym nie odpalisz, ale jest M$ Office na Androida (Word. Excel, PowerPoint).
Wybór należy do ciebie, ale ja osobiście na twoim miejscu kupiłbym sobie takiego 13 - 15 calowego laptopa i zainstalował na nim Linuxa - tyle ode mnie.

Nie będę zakłądał nowego wątku, zapytam tutaj.

Takie coś warto jak ponizej? Dałoby się do tego wsadzić zamiast HDD SSF 250-256GB?