Smartfon - ładne zdjęcia--> komputer - brzydkie

Jak w temacie. 

Robię zdjęcia Samsungiem  J5 (13 MP) - zdjęcia wychodzą ładne, szczegółowe, kolorowe. Jak przerzucam na komputer (jeden lub drugi) - już nie są takie ładne, zmienia się kolor (stają się  szarobure). 

Czy można z tym coś zrobić? 

Poznałeś magię sansunga i amoleda. Samsung ma to do siebie że zdjęcia są piękne na telefonie po za nim to papka

Napisane Google keyboard/SwiftKey na z3c wysłane przez tapatalk

Uuuuu… :frowning:

A jakoś poprawić na komputerze te, co już są?

Musisz podbić kontrast i nasycenie, podobnie jak robi to amoled.

Dzięki, spróbuję.

No o wiele lepiej, dzięki!

Jeszcze tylko zrobić, żeby niebo przypominało niebo …

Ale pobawię się tym.

Jeszcze raz dzięki.

Myślę, że zmiana balansu bieli wpłynie na prawidłowe odtwarzanie kolorów, zwłaszcza nieba.

Możesz zrobić w HDR.

W standardowej aplikacji tak średnio to robi, ale w wielu aplikacjach z Google Play może być ciekawiej. Aplikacja wtedy 3 zdjęcia o różnej ekspozycji i łączy w całość

Efekty niestety są różne, ale nie powinno być takiego problemu, że niebo jest prześwietlone a krajobraz normalny, lub niebo normalne, a krajobraz zbyt ciemny.

Po pierwsze obraz na monitorze i na telefonie będzie różny - wynika to z jakości matryc w tych urządzeniach, ustawień ekranu itp.

 

Odpal sobie obrazek służący kalibracji ekranu (coś takiego) i ustawienia monitora (w zależności czy używasz laptopa czy komputera, w pierwszym przypadku są w ustawieniach karty graficznej, w drugim w ustawieniach monitora) i wyreguluj tak, by każdy zakres koloru był widoczny (nie za jasno nie za ciemno).

 

Jeśli nadal nie jesteś zadowolona ze zdjęć to podkręć w aplikacji aparatu kontrast i kolory - na monitorze zdjęcia będą wyglądały wtedy lepiej.

Dzięki!

W międzyczasie odkryłam,  że “winnym” jest wyświetlacz, który daje bardzo intensywne kolory, różniące się od… wszystkiego. Przerzuciłam na smartfon zdjęcia zrobione zwykłym aparatem (kolory jaskrawe, ale naturalne), te zdjęcia teraz mają jeszcze bardziej nasycone kolory, aż tak nienaturalnie.

Na laptopie swoją drogą “bawiłam się” zdjęciami zrobionymi smartfonem. Lepiej już to wygląda, ale stwierdziłam, że te z aparatu ogólnie są o wiele lepsze. To był jakoś 5-7-letni Kodak :wink: