Smartfon Lenovo po przywracaniu ustawień fabrycznych

Witam
Jak wyzej, dostałem do wstępnej konfiguracji telefon Lenovo (nie wiem co to za model, jakiś starszy w każdym razie). Nie ma w nim karty SIM ani karty pamięci. Łączy się bez problemu z wifi, udaje się zalogować na konto google a potem prosi o jakieś dane (jak na zdjęciu), pierwszy raz coś takiego widzę i nie wiem skąd to wziąć. Proszę o jakieś sugestie jak przez to przebrnąć

Nie jest to blokada FRP? Tylko reflash softu jeśli to jest to.

To jest blokada MDM.
Zakłada się ją jak smartfon jest firmowy, aby utrudnione było jego wykorzystanie poza firmą po resecie. W nowszych wersjach Androida nawet reset może być przez nią utrudniony lub urządzenie da się skonfigurować, ale z automatu resetuje się co 1 godzinę do fabrycznych.

Jeżeli smartfon był kupowany jako używany np. na jakiejś aukcji to nie rzadko zdarza się, że ktoś wyłącza usługę MDM dajmy na to boxem („na lewo”), aby smarfon był używalny.
Problem zaczyna się po przywróceniu do ustawień fabrycznych, bo usługa wraz z kasowaniem danych użytkownika ponownie się aktywuje.

Są co najmniej dwie opcje, aby bez kodu się tego pozbyć. W przypadku obu musisz wiedzieć dokładnie jaki to model urządzenia. Najszybciej się tego dowiesz sprawdzając po numerze IMEI w internecie. (np. tu: https://www.imei.info/)

  1. Wyłączenie usługi MDM tymczasowo np. przy pomocy boxa lub jakiegoś błędu w sofcie. Starsze urządzenia mają ich dosyć dużo. Można skorzystać z YouTube, wpisz frazę: <dokładny_model_urządzenia> MDM bypass

  2. Jeżeli to urządzenie oparte o procesor MTK to można wgrać firmware przy pomocy SP Flash i odpowiedni ROM z internetu.
    Nie podam Ci dokładnie jak, bo przede wszystkim procedura postępowania zależy od tego jaki to jest SoC/model urządzenia. Jeżeli tego wcześniej nie robiłeś, to możesz uceglić smartfona lub nieodpowiednią opcją niechcący usunąć IMEI/numer MAC WiFi i wtedy będą problemy z łącznością z takiego urządzenia.

O Boże, czyli tak na dobra sprawę to ta aukcja to taki lewy ten Lenovo. Co do blokad, to wg. Mnie to trochę tego za dużo. Niedługo ten Android, to tak, jak iOS.

Dziękuję serdecznie za sugestie, ale niestety porażka. Zrobiłem reflash i nic to nie dało, potem próbowałem z bypass przez talkback ale że nie udało się zaktualizować chrome’a (czego wymagała apkmirror) więc lipens. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję