Smartfon/Palmofon do max. 1000zł

Witam.

Już mi się mój wysłużony k550i znudził pomimo różnych modyfikacji :wink:

Poszukuję smartfona lub palmofona który spełniałby moje wymagania i kosztował max. 1000zł (nie koniecznie nowy)

  • Aparat m.in. 2mpx

  • Chętnie bym widział system operacyjny

  • Również nie obraziłbym się jakby miał wi-fi

  • Oczywiście odtwarzacz mp3 :slight_smile:

Oglądałem Toshibę G900. Jest całkiem fajna ale ma wyświetlacz 65k kolorów :confused:

Widziałem też N95. Do 1000zł można dostać używaną a nawet widziałem kilka n95 8gb o.O

A co wy polecacie?

W ogóle w tej cenie jest coś ciekawego? Czy lepiej zbierać na np. HTC Touch Diamond? (xD chyba bym ze 2 lata zbierał :lol: )

Ooo :smiley: Przylączam się do tego posta! Też poszukuję takiej zabawki do 1000 zł :smiley:

Z moich poszukiwań (przeważnie na allegro) wynika, że Nokię N95 z allegro (nową!) kupisz spokojnie za takie pieniądze. Palmtopów za 1000 zł jest już trochę mniej i nie są one najlepsze… Interesowałem się też BlackBerry, ale z WiFi cieżko takiego dostać w Polsce, z resztą z bezprzewodowym internetem jest mało BlackBerry.

I tu trzeba sobie zadać dobre pytanie: lepsza super komórka - smartfon, czy słaby palmtop…?

Palmtopy mnie nie interesują :wink:

Ja potrzebuję czegoś do dzwonienia z osem i wifi :stuck_out_tongue:

No i tu, rzeczywiście, z pomocą przychodzi n95 :slight_smile:

Miał ktoś styczność z tym modelem? Warto kupić tą nokię?

PS Odpowiadając na twoje pytanie - super komóra ^^

N95 miałem sprzedałem by kupić Nintendo Wii zaś sam wróciłem do Nokii 3410 w oczekiwaniu na kolege z USA, który kupił mi Iphona 3G za 225$ nowego (8gb) ale koniec wywodu i chwalenia się pierdami. N95 ciekawy model może troche duży. Aparat bardzo dobry,symbian szybki nie myli, nawet gdy na karcie pamięci jest dużo róznych rzeczy. Ma nawigację satelitarną,mp3 fajnie sobie pogrywa. Wyświetlacz to dla mnie największy plus tej zabaweczki. Jedynie bateria słabo trzyma jaksie dużo bawisz telefonem tak z 3-4 dni. =D>

Heh no to jednak chyba wezmę n95 8gb (policytować warto ^^).

A czy opłaca się słuchać muzyki na tym smartfonie?

Bo planowałem oddzielny zakup iRivera E100 + jakichś słuchawek :stuck_out_tongue:

Kupuj! Tyle powiem :slight_smile: N95 8Gb to jest to :slight_smile:

A do tego CREATIVE EP-360, przejściówka (o ile się nie myle w N95 jest MicroJack 2,5) i masz naprawdę ekstra muzykę. W swojej 6300 mam te słuchawki i rewelacja:D

** Freedom ** , ja akurat posiadam N95 8GB więc jak masz jakieś pytania to pytaj :slight_smile:

Co do Toshiby G900 to nie patrz na to że ma 65 tys.kolorów,bo każdy palmtop ma tyle.A to dlatego że WM nie obsługuje więcej kolorów.

Jedynie WM6.1 może coś nowego wnieść.Toshiba G900 ma wyświetlacz lepszy od N95-8GB,ekran 3 cale a rozdzielczość 800x480.Nie zobaczysz na takim ekranie ani jednego pikselka :slight_smile:

Do 1000 zł to moim zdaniem Toshiba G900,SPV M700 lub N95.

a jaka jest jakość muzyki na słuchawkach w Toshibie G900?

no to polecam iphona :smiley: używanego za ok 1000zl dostaniecie ;D

za taka cene możecie tez kupić sobie nowego se p1i :wink:

Z Twoich wymagań wszystkie spełnia E61i. Sam mam e61. Ale to już nie jest zabaweczka jak sony ericsony, typu full bajery, latarka wodotryski. A z tegoż powodu, że ma wolną jave. Ale aplikacje Symbianowe chodzą bardzo dobrze.

Ale z tego co widzę to Ty szukasz raczej zabawki nie telefonu :smiley:

Tak do 1k to właśnie N95, choć lepiej już w wersji 8GB. Wyświetlacz duży jak na fona, symbian wiadomo, 5MPx itd. itp.

A myślisz, że palmtopy nie spełniają tych wymagań? Nie wszystkie, ale część palmtopów obsługuje GSM, WiFi, a nawet GPS! I z tego co się dowiaduję, na Windows Mobile można znaleźć “wydajniejsze” oprogramowanie niż na Symbiana… Chociaż sam nie wiem, czy korzystniej byłoby kupić zabawkę z WM czy z Symbianem… I tu, i tu znajdzie się masa software’u…

Tak się składa, że ja miałem i dalej mam, chociaż nie swoją (mojego ojca). Przyznam szczerze, że bardzo spodobała mi się ta komórka, chociaż jest trochę duża, to jej funkcjonalność pobije prawie wszystkie komórki!

Tylko właśnie coś obiło mi się o uszy, że N95 i N95 8GB różnią się w jakiejś funkcji… Jak dobrze pamiętam to chyba rozdzielczość drugiego (tego z przodu) aparatu - w wersji z 8GB jest mniejsza…

Właściwie, dlaczego warto kupić z 8GB, niż dokupić sobie dobrą kartę pamięci?

Myślałem, że palmtopy nie mają możliwości dzwonienia o.O

Widziałem gdzieś wideo z porównaniem n95 i n95 8gb… Ta druga uruchamia się nieco szybciej i ma kilka zmian… Ogółem z tego co słyszałem to poleca się wersję 8gb.

E61i jest dla mnie… hmm… zbyt szeroka.

No i tutaj raczej wybierałbym pomiędzy g900 a n95-8gb chociaż bardziej mi się podoba ta druga.

Ale zaznaczam, że muzyki nie będę słuchał w tej zabaweczce :wink:

Jak mówiłem planuję zakup e100+ep630. A to z tego powodu, że podobno jakość muzyki w e100 jest piękna a w n95 bateria krótko trzyma (więc u mnie przy słuchaniu muzy starczyło by na góra 6h ^^).

Jeszcze interesowałem się iPhonem ^^ Też wygląda na fajną zabawkę :wink:

Jeżeli bym nawet kupił iPhone to w wersji 3G.

BTW N95 ma złącze 3,5mm, sprawdzałem na telepolis :stuck_out_tongue:

I mówiąc szczerze - potrzebuję takiej fajnej zabaweczki :wink:

Do tej roli nadaje się iPhone ale hmm… wg mnie chyba n95 8gb jest lepszy ale głowy nie dam. Toshiba G900 to raczej taka biznesówka. Nie ma takiego fajnego wyglądu :stuck_out_tongue:

EDIT:

A co myślicie o n81 8gb?

Za 1k można kupić nówkę na ceneo a n95 8gb do 1k to można się policytować (ba, niektóre egzemplarze z allegro nie mają pudełek, słuchawek czy czegoś w tym stylu!)

Z danych telepolis.pl to n81 8gb zbytnio nie odbiega od n95 8gb.

n81 jest ładniejsza i ma 2mpx… i nie ma czujników ruchu i innych mniejszych ■■■■■ół :stuck_out_tongue:

bierz n95 8gb… zwykła ma mniej ramu i ma mniejszy wyświetlacz :wink:

Zwykła N95 ma na starcie 30MB RAMu więc wystarczająco :slight_smile:

Ale N95 8GB ma na starcie 90MB RAMu więc nie musisz się pamięcia w ogóle przejmować.No i ma również szybkę chroniąca wyświetlacz.

Hmm chyba jednak przetestuję iPhone.

Ten wygląd, dotykowy ekran mmm ^^ To mi się podoba :wink:

Jak wspominałem potrzebuję takiej zabaweczki :wink:

Pójdę do jakiegoś komisu, popytam o te dwa telefony, pobawie się nimi i zdecyduje :]

Dzięki wszystkim za opinie :stuck_out_tongue: