Smartfon - pobity ekran

Jakiś czas temu kupiłem xiaomi redmine pro 8 - fajny sprzęt, ale w wyniku upadku na schodach pobił mi się dotyk. Nie mocno, ale też są problemy w używaniu. Czy ktoś już to może przerabiał - jak wyglada kwestia naprawy? Czy naprawa jest skomplikowana, a co za tym idzie droga? Niestety gwarancja od uszkodzeń mechanicznych nie działa z wiadomych względów.

70 zł + 30 dni.
Wchodzisz na Aliexpress, dobierasz touch screen, porządny sprzedawca poprosi o numer uszkodzonego. Czekasz aż przyjdzie, rozkręcasz/idziesz do serwisu by wymienili. Przerabiałem na tablecie ojca. :wink:

W RP za taki ekran policzą pewnie 2x tyle + robocizna.

Przejdź się do serwisów. Naprawa od ręki.

W Polsce z zakupem ekranu może nie być jeszcze tak prosto. Jest to stosunkowo świeży model. Porozglądaj się na przykład na Aliexpress i z kompletem telefon plus wyświetlacz podejdź do jakiegoś serwisu, jeżeli boisz się sam to robić. Niezależni serwisanci często montują najtańszy zamiennik stąd moja sugestia, aby kupić samemu.

Tak jak tutaj koledzy napisali masz dwie opcje. Samodzielne zamówienie, odczekanie tych 30 dni na aliexpress.
Druga opcja, to pójście do serwisu - naprawa, może nie od ręki, ale jeżeli zależy Ci na czasie, to dosyć szybko są w stanie to naprawić.
Dopytaj jeszcze w Dillcom, konkretnie tutaj: https://dillcom.pl/serwis/telefon