Smartfon przez WiFi zrywa połączenie z netem na każdym urządzeniu

Witam. 

 

Mam router TP-LINK TL-WR740N. Pod niego podpięte kablami dwa komputery stacjonarne, przez WiFi działa laptop, urządzenie wielofunkcyjne no i smartfon czasami. 

I generalnie nie ma żadnych problemów, ale bywało tak, że kiedy przychodziła do mnie moja kobieta, to po połączeniu jej smartfona z WiFi, po jakimś czasie na telefonie przestawal jej działać Internet (z początku bez problemu śmigał u niej i u mnie na smartfonie i kompie) i w tym momencie zrywało się też połączenie z netem na kompie stacjonarnym i trzeba było resetować router. Sytuacja powtarzała się wielokrotnie, tylko z jej smartfonem. Z kolei smartfon od brata też czasami gubil zasięg, ale nie zrywal mi połączenia. Nie wiem o co chodzi, bo odkąd mam ten router, miałem trzy różne smartfony i z żadnym się tak nie działo. Smartfon od mamy też współpracuje bez problemu, podobnie jak wspomniany laptop i drukarka. 

Czy to znaczy, że z tymi telefonami jest coś nie tak? Bo moja u siebie z kolei tak nie ma. Co prawda ma ogólny problem z zasięgiem w domu i co chwilę przerywa, ale to wszystkim i nie że się przez kabel traci sygnał. 

A może mój router ma jakieś ograniczenia odnośnie ilości urządzeń? Ale to nie możliwe, bo nie zawsze np. laptop był w tym momencie włączony, kiedy mój i jej smartfon też. 

Tu przy okazji nasuwa się pytanie, czy np. jej smartfon mógł być zawirusowany i czy takie urządzenie może zniszczyć router? 

Zacząłbym od routera kupna lepszego routera, bo router może sprzętowo nie wyrabiać.
Sam wspomniałeś że masz problemy z zasięgiem w domu.
 

Na to równie dobrze moze miec wpływ sprzetowy routera jak nie dopracowany firmware. Firmware to swojego rodzaju “system operacyjny” routera, który zarzadza sprzetem.

@garoz osobiście jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałem, ale jest to możliwe.

Ja się spotkałem zwłaszcza z niedopracowanym firmwarem u TP-Linka. Miałem router (nie pamietam modeli) ten z wbudowanym LTE i wifi5Ghz. Ustawiam na sztywno standard n i klops, żadne urzadzenie się nie łączy, tylkow  trybie auto. Uważam, ze to nie powinno mieć miejsca, ale jak to mówia jak się jest hytrym i chce się tani sprzet to trudno oczekiwac, zeby podłączyć, skonfigurowac i tylko stwierdzac ładnie się komponuje w salonie.

 

Teraz mam ZyXEL LTE4506 i tez w pierwszej wersji firmware były problemyz  wifi5Ghz bo był jakiś błąd w firmwarze.

nigdy nie miałem tp-link. Lata temu jak kupowałem mój pierwszy router to opinie na temat tanich tp-link’ów waśnie takie były tanie sprzęt i żeby nie oczekiwać cudów za tą cenę.

W tej chwile trzymam się asusów ze “średniej” pułki i nie mam do czego się przyczepić.

Mówisz o wymianie routera, ale właśnie w tym rzecz, że żadne z moich urządzeń nie ma problemu z zasięgiem. Jedynie tak naprawdę z telefonem od mojej był problem. Bratu czasami rozłączało, ale no na żadnym z moich urządzeń nigdy nie było problemu (trzy różne telefony, laptop, urządzenie wielofunkcyjne). A ogólne problemy z zasięgiem ma moja u siebie w domu rodzinnym, a nie ja.