Smartfon pytanie tylko jaki?

Ze względu na to, ze szukam dla siebie telefonu idealnego tak by wytrzymał minimum 5 lat XD 

Tak nie lubie zbyt często zmieniać telefonów.

 

Co mi potrzeba w telefonie

Aparat tylni 10mpx+ 

filmy 1080p+

czas pracy baterii bez ladowania. Najczęśćiej korzystam z internetu, aparatu. Nie gram na telefonie. 

by jakoś łądnie wyglądał :smiley:

 

cena 600/1400zł

 

Jeśli macie jakieś rady w poszukiwaniach to bardzo proszę o ich wpisanie. 

Wymagania spełnia Lumia 830. Jak trochę dołożysz, to możesz wziąć Lumie 930 (posiada lepszy procesor, aparat i ma więcej RAM), ale jej bateria jest niewyciągalna, więc w celu wymiany akumulatora trzeba rozkręcać telefon, poza tym nie posiada slotu na karty pamięci.

Trochę taniej dostaniesz Lumie 735 lub 730 Dual SIM. Jednak jedna i druga posiada aparat o niższej rozdzielczości matrycy, ale dalej jest to dobry aparat. Jak chcesz naprawdę tanio, to możesz zobaczyć na Lumie 640 LTE, ale ona również posiada aparat o matrycy mniejszej niż 10 MP i gorszej jakości niż 830 czy 735/730.

 

Popatrz na zdjęcia jakie wykonują.

Co do iPhona, którego zachwala użytkownik funbooster, to w tej cenie jest to średnio rozsądna opcja. W tej cenie nowego nie dostaniesz, a te “nowe” wysyłane z zagranicy, to tak naprawdę są odnawiane/składane z 5 innych.

 

Windows Phone przy tych wymaganiach wydaje się być najbardziej rozsądną opcją. Na androidzie też w tej cenie znajdą się ciekawe modele, jednak Windows Phone przy tych wymaganiach w zupełności wystarczy i powinien się sprawić lepiej niż Android.

Na nokie fakt faktem nie patrzyłem, ale bardziej na Lg g2 g3 i HTC m8 chyba Samsunga s4 też już bym dostał. 

LG G2 jest dobry, to fakt, ale ma swoje lata i nowej sztuki raczej nie dostaniesz, a te nowe wysyłane z zagranicy, to tak samo jak napisałem przy iPhone - odnawiane albo składane z 5 innych. Poza tym jedyna oficjalna dostępna wersja w Polsce, to 16 GB, wersji 32 GB nie naprawią Ci na gwarancji w Polsce. Bateria jest niewyciągalna i brak slotu na karty pamięci (chyba, że Ci to nie przeszkadza).

 

LG G3 - telefon dobry, z przesadzoną rozdzielczością ekranu. Poza tym lubi się przyciąć. Nie zawiesić, a przyciąć np. podczas rozwijania belki powiadomień animacja się na sekundę zatnie lub przy przewijaniu listy aplikacji animacja nie zawsze jest płynna (to rozwiązuje zainstalowanie innego lauchera). Na plus dobry aparat, wyciągalna bateria i slot na karty pamięci. Niewiele dokładając (ewentualnie kupując telefon na popularnym portalu aukcyjnym) dostaniesz wersję 32 GB, która posiada 3 GB RAM, wersja 16 GB posiada 2 GB RAM.

 

HTC One M8 - dobry telefon, bardzo dobrze wykonany. Aparat - mocno poniżej 10 MP (4 MP), ale czy dobry, to na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Bateria niewyciągalna, ale za to jest slot na karty pamięci. Wadą metalowej obudowy może być to, że po upadku aluminium może się odkształcić, ale też nie ma co przesadzać. Alternatywą może być One E8 - plastikowa wersja HTC One M8, która posiada aparat 13 MP, ale raczej zdjęcia wychodzą gorsze niż z M8, ale to już musisz sobie sam to sprawdzić i stwierdzić.

Popatrz się także na ekran smartfona . Im gorszy ekran tym gorsze kolory. Fajnie opisane są matryce i tel w tym poradniku: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-smartfona/422/ . Mam Nokie Lumię 520 i nie jestem z niej zadowolony.Zawieszała się na początku(Windows :smiley: w końcu ). Po aktualizacji systemu było jeszcze gorzej.Potem padł wyświetlacz(pękł w środku, szybka cała, nie noszę kluczy i nic w kieszeniach więc nie uszkodziłem go mechanicznie, nigdy nie upadł ) Nokia jest dużo lepsza od Szajsungów i innych. HTC są chyba najbardziej wytrzymałe moim zdaniem.

a co powiecie na ASUS Zenfone 5 A501CG

Całkiem niezły smartfon, najlepiej wziąć wersję z 2 GB RAM, ale aparat co prawda nie jest zły, ale szału też nie ma. Poza tym największą wadą Zenfona 5 jest krótki czas pracy na akumulatorze.

Czy ja wiem czy zly aparat? :smiley:

https://www.youtube.com/watch?v=4hT0ReuHDYA

Nie napisałem, że jest zły. Po prostu nie jest to czołówka i są smartfony (chociażby te wymienione wcześniej), które po prostu robią lepsze zdjęcia niż Asus… :slight_smile: