Smartfon Samsung S10e a klawiatura

Dzień dobry,

Używam przez kilka lat telefonu XPeria Z5 Compact skusiłem się na nowego Samsunga S10e ale teraz mam problem… Klawiatura w Samsungu jest okrutna do której się w życiu nie przyzwyczaję. Da radę jakimś cudem zrobić by w Samsungu była klawiatura identyczna jak ta w Xperii Z5 Compact?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Niby ktoś urchomił na Xiaomi https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/themes/share-xperia-keyboard-8-0-0-110-xiaomi-t3865673

Ale to wygląda na za starą.


Tu niby port z testami Android 5 - 7 https://forum.xda-developers.com/grand-prime/themes-apps/keyboard-xperia-samsung-devices-port-t3751958 (może nie działać z Androidem 9/10).

Klawiatur w Play Store jest cała masa. Pobaw się i wybierz jakąś, która Ci pasuje. Dwie najbardziej popularne to GBoard i SwiftKey.

SwiftKey jest super. Na nowych Xperiach od paru lat właśnie ta klawiatura jest na start.

No niestety żadna z tych mi nie pasuje… 3x4 z sony xperia była o niebo lepsza…

Zdjęcie tej co używałem poniżej

Nie da się jakimś cudem takiej ustawić w 21 wieku ? :smiley:

Szukaj może wersji “T9” lub w tamtych polecanych aktywuj tryb “cegłowa” klawiatura?

Jest wersja klawiatury fabrycznie w samsungu s10e 3x4 ale ona jest całkowicie inna tzn inne ułożenie przycisków typu spacja i jest strasznie mało intuicyjna jeśli chodzi o podpowiedzi… :frowning:

Teraz trochę żałuje że poszedłem w trendy i kupiłem samsunga zamiast nowego sony xD jednak układ klawiatury jest ogromnie ważny po kilku latach przyzwyczajenia