Smartfon w okolicach 700zł

Hej

Od jakiegoś czasu poszukuje smartfona za około 700zł, który mógłby mi służyć tak z 3lata. Wymagający nie jestem, ważne jest by było wi-fi, preferuje androida, duża ilość aplikacji i w sumie ciągły rozwój. Najczęściej będę używał wi-fi ważna rzecz w domu i szkole.

Z ofert które odpowiadałby to na razie widzę takie cuda:

HTC Wildfire - mimo słabej rozdzielczości jest chwalony za bdb działający dotyk, do tego za niedługo aktualizacja do androida 2.2. Po za słabą rozdziałkom nie widzę wad.

Na plus jest też wygląd.

Xperia X8 - wszystko niby ma dobre. Cena, ekran, system. Tylko ten biały kolor, ale niedługo powinny pojawić się już czarne. Czy istnieje może możliwość reinstalacji systemu bez instalacji tej nakładki od SE i wgrania sobie jakieś innej z marketu?

Samsung i5700 - konkurent HTC, wszystko fajnie jedynie szkoda, że nie będzie aktualizacji do wersji 2.2. Do tego dochodzą różne problemy. Choć da sie je rozwiązać aktualizacjami/programami od użytkowników. Z recenzji wynika że jest wolniejszy od HTC. Osobiście nie podoba mi się też zbytnio wygląd.

Na razie takie coś rzuciło mi się w oczy. Jest jeszcze lg swift ale on odpada.

Jeśli macie jakieś inne propozycje to napiszcie :wink: Jako, że ma być to telefon na parę lat to mógłbym dopłacić do czegoś co byłoby lepsze, a przeskok w cenie nie duży. Myślę, że w smartfonach firma już nie robi różnicy, i każdy z nich te 3lata przetrwa.

Ostatnio stałem przed tym samym wyborem, zastanawiałem się chyba 2 tygodnie, aż wybór padł na samsunga i5800 i nie mogę w żadnym wypadku powiedzieć o nim złego słowa. Jest to ulepszony i5700, ma ‘normalne’ sterowniki 3d, dobrej jakości odtwarzanie multimediów, radio fm i przede wszystkim zaklepany update do 2.2 andka. Póki co wad żadnych nie widzę.

smartphone-700zl-t416208.html

Jeśli godzisz się na używany, to może HTC Hero - parametry podobne, a rozdzielczość bardziej standardowa dla Androida - Wildfire właśnie zabija rozdzielczość - QVGA to bardzo mało, można zapomnieć o wygodnym przeglądaniu Internetu, nie wspominając już o tym, że część aplikacji może nie działać ze względu na niedopasowanie do tej rozdzielczości. Hero nie ma co prawda oficjalnego 2.2, ale z xda-dev ten problem praktycznie nie jest istotny.

EDIT:

A i właśnie jak pisze kolega wyżej jeszcze i5800 jest jeszcze ciekawą opcją, chociaż ja słyszałem, że ma trochę gorszy procesor niż i5700.

Że tak pozwolę sobie wtrącić. Cytat z manager.money.pl:

"Użytkownicy tego modelu mają w tym miesiącu wiele powodów do radości. Parę dni temu w sieci pojawił się wypuszczony przez pasjonatów tego modelu sterownik do MiltiTouch, a już niebawem ukazać ma się napisany przez naszego rodaka sterownik 3D, przypominamy bowiem, że mimo dobrych parametrów to urządzenie takiego sterownika nie posiadało. Kolejną nowinką jest fakt, że Samsung ma zamiar wypuścić oficjalny update do wersji Androida 2.2 FroYo dla tego telefonu.

Jeden z użytkowników androidforum.com napisał maila do Samsunga z pytaniem o update, odpowiedź jaką otrzymał zelektryzowała wszystkich posiadaczy i5700. Samsung odpisał, że trwają prace nad update’m do wersji 2.2. Ponadto pojawiła się tam także informacja, że młodszy brat Spicy, hi-endowy Galaxy S taki update otrzyma już we wrześniu. Ponadto od pewnego czasu trwają prace nad przeportowaniem FroYo na i5700, są to oczywiście prace nieoficjalne, ich postęp można śledzić na forum samdroid.net, gdzie powstał także wspomniany wcześniej sterownik MultiTouch. Czyżby wszystko wskazywało, że Spica będzie miała długą młodość i pozostanie popularnym urządzeniem na długo? Jest to bardzo prawdopodobne zważywszy na fakt, że następca i5700 czyli model i5800 posiada gorsze parametry i w zasadzie poza designem niczym nowym nie zaskakuje. Więcej o FroYo na i5700 na naszym forum."

Więc nie można mówić, że nie będzie. Wszystko przed nami :lol:

W sumie to i5700 ma lepsze dane niż 5800, w tym rodzielczość ekranu. Czy te 240/480 w 5800 nie będzie też jakimś problemem?

Tu jest filmik z działaniem internetu na wildfire. Nie wygląda to źle.

Pójdę pooglądać te telefony i pewnie wtedy zdecyduje.

A miał ktoś styczność z x8 może??

240/480 coraz więcej smartphonów zaczyna mieć, wildfire nie jest złym telefonem. W i5800 obniżono taktowanie procesora przez co bateria dłużej trzyma w stosunku do i5700. Obecnie zaczął się 4 dzień używania tel od poprzedniego ładowania i zaraz w pracy musze podłączyć pod ładowarke, wiec jest bardzo dobrze.