Smartfon z Allegro, FV VAT marża a gwarancja na urządzenie

Cześć,

Jestem zainteresowany kupnem nowego smartfona Nokia Lumia tyle tylko, że cena tych urządzeń w miejscowych sklepach czy też u różnych operatorów jest dla mnie zdecydowanie za wysoka.

Skierowałem, więc swoje kroki na portal aukcyjny Allegro, na którym ceny są zdecydowanie bardziej atrakcyjne.

Jednak nie byłbym sobą gdybym nie zaczął czepiać się szczegółów ofert. W większości urządzenia są oferowane z dowodem zakupu tj. paragonem bądź fakturą vat marża.

Szukając nieco informacji na temat takich dowodów zakupu trafiłem na ten artykuł: http://www.spidersweb.pl/2012/10/faktur … ekuje.html

z którego dowiedziałem się, że z takimi dowodami zakupu można zapomnieć o gwarancji.

Czy ktoś może potwierdzić te informacje?

A może ktoś z was kupował już urządzenie z fakturą vat marża i napisze czy faktycznie z takimi dowodami zakupu są później problemy z naprawą gwarancyjną?

Nie chciałbym utopić swoich funduszy w urządzenie z którym będę miał w przyszłości problemy z postępowaniem gwarancyjnym.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ja miałem takowy problem, i poprosiłem o pismo od sprzedającego wraz z fakturą. Poprosiłem by napisał że gwarancja z faktura nr … upoważnia mnie do gwarancji. Do tego podpis i pieczątka firmy (jeśli takową ma). Wtedy masz pewność jego wypowiedzi, a jak się okaże że Cię zrobił w ciula - masz dowód zakupu + fakturę z marżą i jego “oświadczenie” by np się sądzić lub skierować na policję.

PS: W moim przypadku okazało się że wszystko było ok i gwarancja na produkt była pewna (sprawdzone w autoryzowanym punkcie)

Dziękuję za informację. Niska cena “takich” urządzeń jest na pewno kusząca ale ewentualne problemy z gwarancją jakoś mnie przerażają.

Wiem, że można się później spierać ze sprzedawcą, reklamując zakupione urządzenie, ale straconego czasu nie da się w żaden sposób policzyć.