Smartfon z Androidem, LTE, pojemną baterią do 1000zł

Cześć,

ostatnio stanąłem przed koniecznością zakupu nowego smartfona dla mojego rodziciela. Jego oczekiwania to ekran 5,5", Android (najlepiej bez zamulających nakładek), LTE oraz pojemna bateria. Z racji że abonament jest w sieci Play, LTE będzie działało tylko w jej zasięgu, dlatego zastanawiałem się nad dual sim, tak aby dla rozmów wykorzystywać kartę Play, a do internetu kartę Polszmatu (lub inną, ponieważ chce zrezygnować z usług tych oszustów współpracujących z Plusem) wyjętą z modemu LTE (nie wiem czy takie rozwiązanie jest możliwe, więc proszę o opinię). W przypadku rozwiązania dual sim ważne byłoby, aby telefon można było podłączyć jako modem do laptopa (kablem lub przez Wi-Fi) i udostępnić mu połączenie LTE z przeznaczonej do tego karty. Telefon nie musi być demonem szybkości, ponieważ przeznaczony jest do pracy, a nie do zabawy z grami, filmami 4k itp. Ogólne przeznaczenie, poza rozmowami, to praca na prostym interfejsie www firmowego CMSa oraz poczty. Oczywiście fajnie byłoby gdyby był to jakiś dobry “chińczyk” (może coś od Xiaomi?) lub “pseudopolak” (oczywiście z serwisem na terenie kraju), ponieważ nie chcę płacić za rozbudowany PR, salony firmowe i reklamy, a tzw. popularne marki przez minione lata pozostawiły po sobie raczej średnie wrażenie. Jeśli coś opisałem niejasno, jestem do dyspozycji.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Za to na pewno nie zapłacisz, za to za ch… to i owo, zbrandowanego i przetłumaczonego chińczyka, który po roku będzie nadawał się tylko do wyświetlania tapety(o ile i temu da radę) już i owszem. 

W innym wątku polecałem Huawei P8 Lite, opcjonalny dual-sim, po prostu zamiast karty micro sd wsadzasz kartę sim, a jak już ci się znudzi to możesz włożyć kartę SD i mieć one-sima. 

Następnie Motorola Moto G 3rd.

Dzięki za sugestie. A co sądzisz o Huawei Honor 4X Dual SIM? Ma pojemniejszą baterię i większą przekątną ekranu, co dla starszej osoby ma większe znaczenie niż rozdzielczość.

Jeśli ktoś chciałby coś jeszcze dodać, będę wdzięczny :slight_smile:

Wygląda OK, choć podzespoły ma takie sobie. A jeśli chcesz bawić się w chińczyka to naprawdę warto sprowadzi Xiaomi RedMi Note 2- telefon za połowę budżetu z genialnym stosunkiem jakość - cena.

To nie jest tak, że koniecznie chcę bawić się w chińczyka, ale czytając o coraz lepszych propozycjach z Państwa Środka, zwróciłem na to uwagę. Podzespoły, jak wspomniałem, nie muszą być super, ponieważ telefon ma służyć do pracy - mniej więcej 80% rozmów i 20% korzystania z internetu.

Rozważ http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/13749678

Dziękuję, rozważę, choć już widzę, że jest to rozwiązanie z jedna kartą SIM :slight_smile:

Jest wersja z dual sim i 32 GB pamięci http://www.x-kom.pl/p/261930-smartfon-telefon-fablet-alcatel-onetouch-idol-3-55-lte-dual-sim-szary.html

Sprawdzę :slight_smile: W każdym przypadku muszę upewnić się, że jednocześnie może być nawiązane połączenie internetowe LTE na jednaj karcie SIM i możliwość prowadzenia rozmów na drugiej.