Smartfon z Chin (priotytety: wytrzymały, pojemny aku. i dobry GPS) — co i gdzie kupić?

Z chin dotychczas kupowałem jakieś pierdoły przez ebay+paypal (dupochron).
Potrzebuję smartfona do wykorzystywania głownie w terenie, czasem w dosyć surowych warunkach (zima, góry, wilgoć itp), ale bez wodoszczelności i innych ekstremalnych parametrów.
Taki w miarę toporny model, nie za drogi, by jego uszkodzenie/zniszczenie/zgubienie nie było tragedią :wink:

Chciałbym zatem kupić coś w miarę budżetowego (zanim nabiorę zaufania do takich zakupów) — coś klasy/ceny Xiaomi Redmi 4/4X ( pierwszy-lepszy wybór) — potrzebuję solidny i wytrzymały korpus, w miarę pojemny akumulator i dobrą obsługę GPS/GLONASS etc.— może są lepsze opcje?

Rozumiem że trzeba wybierać wersję International (mi potrzebna obsługa jedynie w j. ang.)? Przed VAT-em się nie uchronię bo chyba wszystko jest wysyłane z Chin/HK? Dochodzi do tego jeszcze jakieś cło?
Jak w praktyce wygląda zakup nieco droższej elektroniki w chińskich sklepach — chodzi oczywiście o bezpieczeństwo zakupu, płatność (preferowany PayPal) i inne typowo konsumenckie sprawy?

Jeżeli zamierzasz kupić Xiaomi, to nie polecam bezpośrednio z Chin, bowiem możesz mieć potem trudności w przypadku realizowania ew. gwarancji. W tym momencie modele 4A i 4X możesz dostać i tak w bardzo dobrej cenie w polskiej dystrybucji np w sferisie.

Co do wyboru modelu, to polecam jednak dopłacić do 4X z uwagi na znacznie lepszą baterię. Wykonanie jest solidne, materiały dobrej jakości są fachowo spasowane, ale to średniopółkowe aluminium i brak CGG więc wyposaż się w szkło hartowane i pancerne etui i masz zestaw gotowy na wszystko za relatywnie nie dużo.

Dzięki za odp.

Gwarancja dla mnie nie ma aż tak dużego znaczenia.
Kupując w Chinach trzeba wybierać wersję International?

Jeśli już to Global. Ale nie koniecznie. Łatwo możesz przerzucić system.

Właśnie widać było różne wersje (głównie ilość pamięci) i wersje International.
Czy wersja International = język angielski?

Nie mam za bardzo dostępu do Windowsa (w domu i pracy Win tylko na wirtualkach) i wolałbym mieć od razu w miarę działający soft. Z czasem bym się mógł softem pobawić, ale to dopiero później (zimowe wieczory itp.).

Nie wiem co ma w sobie wersja International. Prawdopodobnie chodzi tu o wersję przygotowaną między innymi na Europę (obsługa B20, europejska ładowarka…)
Wersja oprogramowania może być różna. Logicznie rzecz biorąc powinna być Global, ale Chińczycy lubią czasem zrobić niespodziankę :wink:

Jeśli chodzi o język menu, to kupiłem kiedyś Redmi 4 PRO z wersją China DEV i wersja ta obsługiwała język polski. Jednak nie polecam pozostawać przy tej wersji systemu. Chorela wie, co Chińczyk wysyła do siebie z takiego telefonu :wink:

ja bym nie ryzykował i kupil w salonie PL :stuck_out_tongue: teraz czasami mozna fajne promo upolować :slight_smile: