Smartfon z najlepszym aparatem do 1500zł - używany do 1000zł

Spoko. Możesz w sumie próbować wciskać kit na każdy temat.

dziękuje za pouczającą dysputę

Jednak jest jestem minus z takimi porównaniami- nie masz tych samych kadrów i tych samych warunków zrobienia zdjęć. A tutaj-owszem. Dlatego uważam to za bardziej miarodajne.

Jedynym sensownym sposobem porównania jest ocena zdjęć tego samego kadru w takim samym oświetleniu, zrobionych różnymi telefonami :slight_smile:

I właśnie do tego piję, mówiąc o porównaniach dostępnych na YT. Bo tam tak to właśnie wygląda :wink:
Przykładowo:
https://youtu.be/FTBJHCZ6b9w
https://youtu.be/t_G3dFIUAV4

Proszę wrócić do zakresu 1500zł za nowy (lub max 1000zł za używany) :stuck_out_tongue:

Pisałem, że na jednej stronie wygrywa X a na innej stronie Y (z mojej oceny zdjęć)… Nie wiem czy to specjalne zabiegi pewnych stron czy zbieg okoliczności.

A testy były robione tak jak pisałeś, to samo światło i kadr :slight_smile:

Może być tak, że w jednych warunkach oświetleniowych wygrywa X a w innych wygrywa Y.

Ale i w jednym teście były warunki dobre i do kitu. Wieczorem jak córka uśnie to dam linki.

Ale to nie ma znaczenia. Osoba X napisze że ten lepszy a Y że inny. Tak samo jest w przypadku różnorakich oświetleń. Wideorecenzje są do kitu bo:

  1. na YT lądują skompresowane materiały
  2. Filmy nie oddają estetyki zdjęć
  3. Filmy psują zdjęcia

Są strony internetowe na których możesz pobrać zdjęcia z takich urządzeń i sam je porównać, jednak nie łódź się na kokosy gdyż nawet oba dobre telefony ułożone obok siebie, inaczej zbierają światło z otoczenia i może być też tak że ten lepszy, będzie gorszy.

To tak jak z moim Moto Z Play - ponad robiłem nim foty prywatne oraz dokumentowałem ogrom sprzętów na bloga - aparat ma świetny i co z tego, skoro przegrywa z flagowcami?

@lordjahu Z flagowcem przegra każdy tel za 1500zł :wink:

Japo prostu chce poznać Wasze zdanie, koleżanka też poczyta, a może i jakiś nowy warty uwagi smartfon się pojawi.

Przecież to zdjęcia robione przez tą samą osobę na potrzeby recenzji. Czego nie rozumiesz?

Ano tego, że jakoś nie widziałem takich testów, w których równocześnie testuje się dwa urządzenia (poza tymi na YT). Raczej testerzy otrzymują wpierw jedno urządzenie, a potem drugie. Więc nie da się ich testować w tym samym czasie.

Wartych uwagi jest masa. Ze swojej strony polecę Nokię 7 Plus i co ? Mam wrzucić świetne zdjęcia z telefonu by koleżanka była zainteresowana, potem zakupi i okaże się że nie będzie zadowolona, gdyż nie będzie chciała robić zdjęć w trybie manualnym ?

O widzisz, dzięki Tobie wiem, że jest takie coś jak Nokia 7 Plus !
Czyli warto jednak pisać w tym wątku dalej, może jeszcze coś ciekawego tutaj wpadnie.

do 1500 wydaje mi się że najlepszą opcją będzie S7 lub G6. Dostępne w takich sklepach jak bestcena, sferis czy empik poniżej 1500 zł

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Koleżanka wybrała sobie Samsunga Galaxy S7, a ja zakupiłem Huawei P10…

… został oddany na gwarancji, aby sprawdzili aparat, gdyż zdjęcia wychodziły gorzej niż w P9 i były strasznie przeostrzone.

Wrócił problem przeostrzonych zdjęć… Znów na gwarancję.
Ktoś tak miał ?