Smartfon z najlepszym aparatem do 1500zł - używany do 1000zł

Siedzę z znajomą i nie umiem już z nią, dlatego do Was pytanie.

Najlepszy aparat posiada smartfon:

  1. Huawei P9
  2. Huawei P10
  3. Samsung Galaxy S7
  4. HTC U11
  5. inny do 1500zł (używany max 1000zł).

Wasze odpowiedzi będą częścią przyszłego wpisu, który chcę napisać, więc jeśli ktoś ma ochotę wystąpić w nim swoim nickiem/wypowiedzią to liczę na aktywność :wink:

Najlepszy posiada lustrzanka, a taki który jest zamontowany w telefonie to już zmienna środowiskowa.
Wymienione powyżej modele mają podobnej jakości aparat, który inaczej zostanie odebrany przez jedną i drugą osobę. Wpływa na to wiele czynników - oświetlenie dzienne i nocne, detale, ostrość, autofocus. Ciężko wybrać telefon w głównej mierze pod aparat.

Jeśli mus ma zostać wybrany spośród tej czwórki, to stawiałbym na P10.

O aparatach to już nie wspominam, tylko o smartfonach :wink:

Dobre foto w smartfonie za 1500 zł? Powiem tak: XIAOMI Mi 5S :slight_smile:

Widziałem jego zdjęcia i nie powalają jakością, może na jakiegoś antyXiaomi trafiłem :stuck_out_tongue:

Zobacz tutaj: https://www.dobreprogramy.pl/januszek/Xiaomi-Mi5s-vs-iPhone-SE,83824.html

Cóż… ja stawiam na Asus’a Zenfone 3 (zdecydowanie poniżej założonych granic, przykładowe zdjęcia wrzucałem na forum). Jednak jak bym miał wybrać do 1500 nowe urządzenie, to jego następca- Zenfone 4 robi bardzo dobrą robotę. Jak dla mnie to aktualnie Asus jest nr.1 jeśli chodzi o fotografię mobilną w takiej cenie, szczególnie jeśli zależy nam też na filmach :wink: Liczę, że Zenfone 5 podtrzyma poziom, choć to trochę powyżej już założonego przez Ciebie budżetu :wink:

@sworoslaw Patrzę na fotki w sieci i podobnie jak w przypadku porównywania Huawei P9 i Samsung Galaxy S7 mam mieszane uczucia. Na jednym zdecydowanie ładniejsze zdjęcia ma X a na drugim Y.

Tak samo teraz przy Asusie, na jednej stronie piękne, a na drugiej kaszka.

@januszek sprawdzę link, dzięki.

Nie ma aparatu idealnego w telefonie :wink: niestety. Zobacz porównania P20 Pro z innymi telefonami pod kątem aparatu. Moim zdaniem w ciągu dnia, są telefony które radzą sobie zdecydowanie lepiej, dopiero po pogorszeniu warunków oświetleniowych zaczyna być widać różnicę na korzyść P20 Pro. Jeśli chodzi o porównywanie zdjęć, to polecam szukać porównań w formie filmów na YT. Przynajmniej masz pewność, że ten sam algorytm kompresuje i zniekształca materiał :wink: i wtedy można porównać to w miarę obiektywnie. A jest tego pełno :slight_smile:

Nie wiem jak można porównywać zdjęcia z aparatu na podstawie materiału filmowego.

Jedyne co możesz sobie porównać to surowe zdjęcia, które niektórzy recenzenci udostępniają.

A tak, że wpierw masz pokazane zdjęcie z jednego urządzenia, potem z drugiego, a potem porównanie tego samego fragmentu równocześnie na podzielonym ekranie. wtedy łatwo dostrzec występujące różnice.

Na podstawie jednego zdjęcia z filmu (z kompresją) wyciągasz wnioski o wyższości jednego aparatu nad drugim?

Na takim filmie jest zazwyczaj kilkanaście albo i kilkadziesiąt zdjęć porównywanych, zrobionych w różnych warunkach.W takiej sytuacji warunki do porównania dla wszystkich zdjęć są równe- kompresja jest taka sama. W przypadku zdjęć na stronach internetowych umieszczanych, może być to różne, więc nie koniecznie miarodajne.

Mnie osobiście bo mam rozwala jakośc zdjeć z Huawei P10 :slight_smile:

1 polubienie

używany LG V20 kładzie wszystkie na łopatki, lepszy jest jedynie V30.

Nie napisałem nic o stronach internetowych, lecz o oryginalnych zdjęciach wrzucanych przez samych recenzentów w linkach pod filmem. To najlepszy sposób na porównywanie zdjęć jeśli nie masz fizycznego dostępu do sprzętu.

1 polubienie

No jasne, bo masz i wiesz, a wiesz, bo masz :wink:

Mylisz się, mam V30

Jedyne co kładzie na łopatki V30 to G6, w którym aparat jest przeciętny. Do P20 Pro czy S9, w gorszych warunkach oświetleniowych daleka droga.

To jest twoje zdanie, ja się z tobą nie zgadzam