Smartfon z Windows Phone do 200 zł

Witam,

2 lata temu kupiłem swojej mamie smartfon Nokia Lumia 520. Był to jej pierwszy dotykowy telefon. Z racji, że zbliża się gwiazda potrzebuję kupić jej coś nowszego bo poprzedni mimo, że działa świetnie ma już swoje lata i bateria krótko trzyma. Mój budżet to 200zł. Android nie wchodzi w grę bo za tą cenę to raczej nic ciekawego się nie kupi (nowego) a Windows Phone mimo, że nie jest wspierany sprawdza się dobrze.
Wymagania (o ile można mieć przy tej cenie):

  • dobra bateria
  • duży wyświetlacz ( więcej jak 4 cale)

Mama głównie dzwoni, odbiera smsy, szuka coś w internecie w tym YT, wyświetla zdjęcia i czasem robi zdjęcia.

Lumia 830?

A Windows 8.1 w tym telefonie będzie równie dobry co Windows 7 na starej Lumi ?

Nie wiem o czym mowa bo na swojej 520 miałem też 8.1 i działał całkiem spoko, powiedziałbym, że 830 (żona użytkowała) działała bardzo fajnie.
Co najważniejsze, ma bardzo kozacki aparat, z którym obecne flagowce się równają.

A WP to nowy kupisz za tyle?
Raczej nie skąp mamie, wykarmiła cię, wychowała to choć raz wydaj te 4 z groszem stówki i kup kiegoś Xiaomi.
Ja rok temu ojcu kupiłem pod choinkę, w tym roku mamie planuję.

Ja użytkowuję lumię 640 xl. Oprócz braku wsparcia producentów oprogramowania, to złego słowa na nią nie mogę powiedzieć. Bateria mi trzyma dwa dni, a wyświetlacz jest sporych rozmiarów, przez co oglądanie YT lub przeglądanie internetu jest o wiele przyjemniejsze. Osobiście polecam zakup jakiejś lumii z windowsem 10 mobile, bo zawarta w niej przeglądarka egde jest stabilniejsza od IE w WP 8.1. Mi w lumii 920 IE dosyć często się wyłączał, w W10M ten problem występuje o wiele rzadziej.

Tak jak wspomniał kolega wyżej, też brałbym Lumię 640 XL. Telefon jak na dzisiejsze czasy do podstawowych funkcjonalności jak dzwonienie czy przeglądanie internetu wystarczy. Jedyne o czym musisz pamiętać to aktualizacja do najnowszej wersji WM10, tym bardziej że poprawia ona zdecydowanie dużo w kwestii kompatybilności przy przeglądaniu internetu.