Smartfon z wytrzymałą baterią

Witam,

Artykułów na ten temat sporo, ale smartfony wyrastają jak grzyby po deszczu i już kilkumiesięczne wątki mogą być nieaktualne. To będzie mój pierwszy smartfon, zawsze obawiałem się krótkiej pracy na baterii. Więcej smsuję niżeli rozmawiam i mój obecny samsung chat wytrzymuje ok 1.5-2 tygodni na jednym ładowaniu.

  1. Bateria musi być pojemna lub sprzęt na tyle zoptymalizowany aby telefon wytrzymywał długo na jednym ładowaniu.

  2. Przeglądanie internetu sporadycznie

  3. Android (4.XX)

  4. Nie może być za duży. Nie chcę nosić dachówki w kieszeni

  5. Nie gram w gry

  6. Wytrzymały (gorilla glas czy coś, odporny na zadrapania)

  7. Dobry aparat + nagrywanie filmów

  8. Budżet max 1.7 tyś

  9. Może być z fizyczną klawiaturą qwerty

Zastanawiam się nad Samsung Galaxy S III (widziałem dodatkowe baterie 3000 mah) lub S III mini

Pozdrawiam

poczytaj o problemach z mini

Jeżeli nie grasz to nie patrzył bym na SIII, a raczej na coś z niższej półki. Ale smartfona z baterią trzymająca 1,5-2 tygodni to nie znajdziesz. Mogę ci zasugerować Sony Xperia J, do twoich zastosowań zdecydowanie wystarczy a baterię ma dużą w stosunku to zapotrzebowania na energię, bateria powinna ci trzymać 4 dni. W twoim budżecie starczy na telefon i kilka zapasowych baterii.

Ekran TFT rozumiem że to nie to samo co pojemnościowy? A xperia T?

samsung galaxy jest bardzo dobry nawet wersja SII

wersja S3 jest według mnie za droga nie opłaca się;]

TFT to rodzaj wyświetlacza, a pojemnościowy to jest sensor dotykowy który nakładany jest na wyświetlacz. To są dwie różne rzeczy.

Zastanawiasz się nad s3, a nie chcesz dachówki? Sprzeczność panie kolego, sprzeczność. Popatrz na telefony od HTC, bo tam zawsze dobre baterie były.

Przy okazji te nowe motorole, szczególnie ta co ma procesor intela dobrze sobie radzą jeśli chodzi o baterie.

Miałem mało okazji trzymać jakiegokolwiek smartfona w ręce, więc nie wiem czy galaxy s3 należy do dużych, ma ok. 4 cali a przecież są nawet ponad 5 calowe jak galaxy note, a teraz nawet 6 calowe. W s3 podoba mi się to że można dokupić 3000mah baterię z dopasowaną tylnią klapką. Taka bateria to już chyba wypas jak na takie gabaryty ekranu?

Daj spokój. I tak każdego smartfona przy intensywnym użytkowaniu podłącza się co noc do prądu. Nic na to nie poradzimy. Szczerze to z twoim budżetem kupiłbym iPhone’a 4S. Dobrze zoptymalizowany system, wygodne użytkowanie, ładny design (to tylko moje zdanie).

Galaxy s3 czyli i9300 ma 4,8 cala, więc to jest dachówka. Do tego jest bardzo cienki, przez co niewygodnie się go trzyma.

(Note to już inna kategoria, więc nawet o tym nie myślałem)