Smartphone ~450zł


(dawidp90) #1

siemka szukam telefonu do 450 zł i jedyne jakie były "dobre" to motorola moto e i lg l65 i mam pytanie który wybrać czy są jakieś inne propozycje w tej cenie ?


(michq) #2

Lepszym wyborem będzie Moto E. Pomimo, że nakładka LG jest lekka, to i tak czysty Android jest lepszym rozwiązaniem. Ponadto Moto E dostanie aktualizację do Androida L, natomiast w przypadku L65 jest mała szansa na nową wersję Androida. Dodatkowo w Motoroli jest większa rozdzielczość. Jeśli chodzi o inne propozycje, to w tym przedziale cenowych można kupić dobry telefon z Windows Phone. Z Androida najlepszymi propozycjami są te, które wymieniłeś.

Może określ swoje wymagania?


(antoniolux) #3

Trochę tańsza opcja czyli Nokia 520:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6468760

W tej grupie cenowej bardzo dobry telefon. Nic nie będzie Ci się na pewno zacinało tak więc powinieneś być z niej zadowolony. Aparat taki sobie - 5 mpix ale niestety nie ma co wymagać w takiej cenie czegoś lepszego.


(dawidp90) #4

ekran około 4 cali , żeby nie był z byt ciężki i dobrze leżał w ręce, stosunkowy aparat dobrze jakby był z lampą błyskową, nie za mała rozdzielczość, dostęp do sklepu z aplikacjami mała awaryjność, płynna praca , dobrze by było jak by miał chropowatą klapkę i to chyba tyle jak coś to dopisze  


(Odyniec_Stary) #5

W Moto E nie ma przedniej kamery, lampy błyskowej, aparat i kamera są kiepskie. Telefon jest też według mnie stanowczo zbyt gruby. Bateria niewymienna i przyciski ekranowe, przez co realna powierzchnia użytkowa wyświetlacza jest mniejsza. Sama bateria trzyma ok. 48 h średnio intensywnego korzystania, czyli standard. Ekran ma dosyć dobre odwzorowanie kolorów, ale słabe jak na IPS kąty widzenia. Jakość wykonania wysoka, powiedziałbym, że jedna z najlepszych w tej grupie cenowej. Do tego szybkie aktualizacje i już potwierdzona aktualizacja do Androida L.

 

L65 nie ma czystego Androida, ale nakładka producenta jest lekka i ma duże możliwości personalizacji. Jakość wykonania dobra, matowa obudowa odporna na rysy i tłuste ślady. Aparat dosyć dobry, ale kamera to tragedia (rozdzielczość filmów 854x480). Wyświetlacz o niższej rozdzielczości i podobnej jakości jak w Moto E (trochę lepsze kąty widzenia). Swobodny dostęp do baterii.

 

Ja bym wziął L65.


(dawidp90) #6

nie wiesz może czy lepszym wyborem nie była by jakaś nokia ?


(Odyniec_Stary) #7

W tej cenie dostaniesz tylko L 520, a ten model też swoje wady ma. Wygrywał z telefonami z androidem w podobnej cenie przede wszystkim płynnością działania systemu. Na tle LG i Motoroli już tego argumentu nie ma.


(dawidp90) #8

szperając w w necie natknąłem się jeszcze na Gigabyte gsmart aku a1

 

godny uwagi ?


(Ja$) #9

… może któryś z tych http://tnij.at/30204, tu masz porównywarkę http://tnij.at/30205


(dawidp90) #10

wezmę chyba Goclever Quantum 500 czarny - Smartfon/Telefon/Fablet - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

bo ma aktualizacje do andka 4.4 


(Odyniec_Stary) #11

L65 ma Androida 4.4.2 po wyjęciu z pudełka, i nie jest brandowanym chińczykiem, jak w przypadku Goclever. 


(dawidp90) #12

w sumie racja wezmę lg