Smartphone do 1000 zł?

Witajcie.
Parę tematów niżej jest dokładnie takie samo pytanie ale zdaje się, że nie można się podpinać pod cudze tematy.
To będzie mój pierwszy smartphone po przesiadce z Samsunga SOLID.
Najpierw myślałem o zakupie Samsunga Galaxy S6 jako sprawdzonego i znanego modelu. Jednak tam poleciliście dwa telefony Xiaomi: Mi A2 oraz Redmi Note 5. Nigdy nie miałem w ręku telefonów tej marki.

Czy faktycznie S6 jest to przereklamowany model? Xiaomi posłuży mi dłużej?

Pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

Jak już to S7 - S6 ma mniejszą baterię, brak sd i ip67. Ewentualnie ten Mi A2.
Ja bym na twoim miejscu uważał na rozmiar urządzenia, bo przesiadka z Solid na jakiegoś Note może być bardzo denerwująca.

Dzięki za istotną uwagę na temat baterii. Niestety wygląda na to, że S7 jest o te 200-300zł droższy. Zatem pozostaje mi Mi A2. Co do rozmiaru to jestem tego świadom i zdaje się, że celowo chcę wybrać telefon z dużym ekranem. Miałem możliwość obsługiwać przed jakiś czas S4mini i jest dla mnie dużo za mały.

Sytuacja może ulec zmianie do stycznia 2019 a wtedy ostatecznie przystąpię do przesiadki. Jak S7 będzie w granicach 1000 to go wezmę a jak nie to Xiaomi.
Dzięki jeszcze raz!

Oba telefony to najlepsze propozycje w ten cenie. Mi A2 to dobry wybór przede wszystkim pod kątem samej wydajności, posiada czystego andka a to zawsze duży plus. Ja natomiast bardziej skłaniałbym się ku Redmi Note 5: Snap 625 też daje radę a ogromnym plusem jest pojemna bateria 4000 mAh + Quick Charge co wpłynie na komfort użytkowania.

Przyglądałem się dziś temu Redmi Note 5 w serwisie i wydaje mi się, że jest zbyt wysoki i zbyt wąski. Niestety Mi A2 tam nie było. Rozmawiałem też z ludźmi dziś i wspominali, że warto dołożyć do Samsunga S7 jednak. W sumie widzę tylko dwa minusy tego S7.
Minus 1: Android 6.0. Z tego co pamiętam, można go upgrade do 8.0 ale już nie dalej. Mi A2 jest znacznie nowszy i ma Androida 8.1. Nie mam pojęcia jak szybko systemy Android się starzeją. Mam w planie używać telefon kilka lat i wolałbym nie być zmuszany do jego zmiany tylko z uwagi na system. Czy ma to duże znacznie?
Minus 2: Quick Charge 2.0 w porównaniu do Mi A2, gdzie jest QC 4.0 Nie mam pojęcia o tym co się zmieniło między tymi wersjami.

Mi A2 jest bardzo fajną opcją. Wiadomo ta bateria 3000mAh, ale 2 dni myślę że spokojnie Ci starczy. Dla mnie dużym plusem dla innych minusem jest fakt że ma czystego androida.

Bateria jest źle oceniana i wygląda na to, że Xiaomi robi gorsze zdjęcia od S7. Natomiast filmy są porównywalnej jakości. Slot miniJack 3.5mm jest też atutem S7 (bez przejściówki jak w Xiaomi). Większa rozdzielczość i wersja Edge sprawia, że jednak oszczędzę na Samsunga Galaxy S7 Edge.

PS:

S7 to całkiem inna półka jeśli chodzi o możliwości i cenę. W temacie chciałeś telefon do 1k hehe Jeśli jednak jesteś w stanie dać więcej np na S7 to ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad LG G6. https://www.sferis.pl/smartfon-lg-g6-bluetooth-wifi-nfc-gps-lte-a-gps-32gb-android-70-kolor-czarny-p597587

Mógłbyś dodać jakie są powody takiego wyboru?
Jak patrzę w specs to:
S7 jest nieco cieńszy i lżejszy, dłużej bateria w nim trzyma i jest zdecydowanie ładniejszy.
G6 ma lepszą kamerę do filmów i minimalnie lepszy chipset (z tej samej serii) jednak jest bardziej prostokątny od S7. Nie będę miał takiego samego wrażenia jak z Note 5, który był po prostu za wysoki?

Do tysiaka to Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB z oficjalnej dystrybucji

A LG G6 tu fajna oferta

Uważaj dużo sklepów nie ma Polskich dystrybucji :slight_smile: nic o tym nie piszą! Potem problemy z gwarancjami!

Przeglądałem opinie i porównania S7 Edge i G6. Zgodnie z nimi G6 jednak odstaje od S7. Poza wymienionymi wcześniej:

  • Starsza wersja Gorilla Glass (3.0 w G6 i 4.0 w S7)
  • (największa wada) Wyświetlacz amoled jest jednak znacznie lepszy od IPS z G6. W większości opinii wspominali o tej widoczniej i bardzo istotnej różnicy.

Co do Redmi Note to wspomniałem, że jest za wysoki w porównaniu do szerokości.