Smartphone do 1100 zł z wytrzymałą baterią, dobrą jakością rozmów i dłuższym czasem aktualizacji

Witajcie. Od 3 i pół roku mam Samsung Galaxy Ace 2 i zastanawiam się nad wymianą, ponieważ bateria coraz krócej trzyma. Telefonu używam głównie do dzwonienia i rozmów na WhatsApp. Zależy mi aby telefon miał wytrzymałą baterię, tryb oszczędności i dobrej jakości rozmów. Fajnie by było gdyby był aktualizowany przez dłuższy czas. Budżet jaki mogę przeznaczyć to max 1100zł. Zastanawiam się nad Xiami mi4C. Co sądzicie o tym telefonie, może macie jakieś inne sprawdzone modele ? Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Ten Xiaomi to dobry pomysł. Ja jeszcze rozważyłbym LG G4C/G4S, BlackBerry Z10/Z30, Motorola Moto G/Moto E

Mam nadzieje, że pomogłem - jeśli tak, to proszę o jakieś punkty/polubienia :slight_smile:

Do 1100zł znajdzie się troche dobrych modeli, zależy tylko czy musi być nowy. Kolega wyżej podał jedne z gorszych propozycji w tej cenie, może poza motorolą. Motorola może jest szybka, ale to przez to że ma czystego androida, który raczej dla większości jest wadą niż zaletą. Dobra nakładka producenta na pewno czyni telefon bardziej atrakcyjnym i funkcjonalnym. Propozycje blacberry czy G4C z powolnym snapem 410 przemilcze.

Z tym LG może przesadziłem ale trzymałem go w rękach (telefon znajomego) i jakichkolwiek zacinek nie miał. Co do BlackBerry to twojego zdziwienia kompletnie nie rozumiem - sam używam Z10 i szybszego telefonu w takiej cenie jeszcze nie widziałem.

To lepiej nie doradzaj.

BlackBerry Z10 słynie ze słabej baterii. Z30 ma za to mocną baterię. Kupując te BB trzeba liczyć się z ogromnymi brakami aplikacji, więc ja bym już obecnie odradził ich zakup.

Aktualizowane przez dłuższy czas i mające Androida to są tylko Nexusy. Można jeszcze wspomnieć o flagowych modelach, ale są one stanowczo poza zasięgiem cenowym.

Ja od siebie mogę polecić Nokie Lumie 830, ale nie jest to już najnowszy model i ma do tego Windows Phone, który pewnie spełniłby powyższe oczekiwana, ale nie każdemu pasuje.

W 100% się z tobą zgadzam. Z powodu braku aktualizacji OS w tańszych smartfonach z androidem, ja bym nie wybrał go ale nie wszystkim to przeszkadza. Warto także dodać że w BlackBerry da się zainstalować wszystkie aplikacje z androida. W samym sklepie BlackBerry nie ma ogromu aplikacji, lecz te najpotrzebniejsze (jak Facebook, WhatsApp, Instagram itd.) są.

ogólnie tak… kupuj flagowca niekoniecznie z nowej generacji np:

http://allegro.pl/oryginalny-lg-g3-16gb-pl-menu-3-kolory-najtaniej-i5866484095.html

lg g3 jest dobrym wyborem (sam mam obecnie 2 takie telefony) bateria dobrze trzyma i wydajność na wysokim poziomie. jak dobrze poszukasz dostaniesz jakiegoś asusa z wysokiej półki np asus zenfone 2 (koniecznie bez dopisku laser czy jakieś inne). POZDRAWIAM

@ NobodyTT

Trochę przesadzasz z tymi aplikacjami na BB. Te od Google nie działają, a reszta aplikacji z Androida ma niekiedy słabą wydajność. To są półśrodki (Snap, sklep Amazon) i ja bym wolał jednak nabyć telefon z Androidem niż bawić się w to na BB (miałem Z10). Przyszłość systemu BB10 i jego aktualizacji jest niepewna, więc w obecnej sytuacji ja bym nie polecał tych modeli.

Niestety telefon z Androidem i długi okres wsparcia aktualizacjami zazwyczaj nie idą w parze. Wybierając model z tym systemem trzeba się dobrze zastanowić, a nie jest łatwo,ponieważ modeli jest cała masa.

Właściwie to się zgadzam, ale te starsze flagowce nie będą spełniać “Fajnie by było gdyby był aktualizowany przez dłuższy czas”. Nie mniej dawne flagowe modele są solidniejsze niż taniocha z innych półek cenowych, która niekiedy i tak na aktualizacje nie ma co liczyć. LG G3 ma aktualizację do Androida 6, więc już jest super według mnie.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :slight_smile: Mnie ludzie doradzają te Xiaomi, że to takie super telefony w rozsądnej cenie, ale mam obawy. To jednak jest Chińczyk, jak nie daj bóg coś nawali, to mam wysyłać nie wiadomo gdzie ? Czy ktoś może używa i może powiedzieć jak ten telefon się sprawuje w codziennym użytkowaniu ? Nigdzie nie widziałam tej firmy do kupienia poza netem, czyli nie można go sprawdzić przed kupnem. Mam sporo obaw. Ten LG G3 ile trzyma na jednym ładowaniu w trybie oszczędnym, jak jakość rozmów ?